Asociace hudebních umělců a vědců, z.s. a Nadace Bohuslava Martinů: campaign for project Podpořte Lékaře bez hranic

Concerts from the Bohuslav Martinů Foundation - "Music Without Borders"

we started on 2020-03-30
€1,241
raised 29 % out of  €4,222

supported by

24 people
This campaign is already closed. Thank you!
From April 9th, the Bohuslav Martinů Foundation will broadcast online chamber concerts from its headquarters in Prague. The Music Without Borders project will offer eight virtual concerts during which prominent Czech artists will perform in order to support the Médecins Sans Frontières/Doctors Without Borders (MSF)​.

Concerts from the Bohuslav Martinů Foundation - "Music Without Borders"Live broadcasted on the 
https://www.martinu.cz/en/news/1660-the-bohuslav-martinu-foundation-presents-a-series-of-online-concerts-for-doctors-without-borders/


9. 4., 19:30, OPENING CONCERT - VIVAT TANGO!
Petr Nouzovský - cello, Ladislav Horák - accordion

16. 4., 19:30, LUKÁŠ SOMMER
Lukáš Sommer - kytara

23. 4., 19:30, VIOLIN RECITAL
Josef Špaček - violin, Miroslav Sekera - piano

30. 4., 19:30, JAZZ GOES TO TOWN
Najponk - jazz piano

7. 5., 19:30, VIOLA GALA
Kristina Nouzovská Fialová - viola, Jan Pěruška - viola, Karel Untermüller - viola, Adam Skoumal - piano, Jan Pěruška - violin, Matouš Pěruška - violin

14. 5., 19:30, CELLO GALA
Jiří Bárta - cello, Michal Kaňka - cello, Jan Páleníček - cello, Petr Nouzovský - cello, Jitka Čechová - piano, Terezie Fialová - piano, Leoš Čepický - violin

21. 5., 19:30, LOBKOWICZ TRIO
Jan Mráček - violin, Ivan Vokáč - cello, Lukáš Klánský - piano

28. 5., 19:30, FINAL CONCERT, EPOQUE QUARTET
David Pokorný - violin, Vladimír Klánský - violin, Vladimír Kroupa - viola, Vít Petrášek - cello

Sound engineer - Ondřej Urban
Video - Cesnet company


Concert introduction by Veronika Paroulková, Lukáš  Hurník, Jiří Hlaváč and Petr Veber

All musicians play without any fee. Thank you!

www.martinu.cz
www.ahuv.cz
www.lekari-bez-hranic.cz
www.cesnet.cz
www.intergram.cz

Project partners:
Asociace hudebních umělců a vědců, Nadace Bohuslava Martinů, Cesnet, Český rozhlas - D dur, Klasika plus, Hudební rozhledy

Médecins Sans Frontières (MSF) provides medical care to millions of people caught in crises around the world.
"Our teams conduct independent evaluations to determine medical needs and assess what assistance to provide. Different criteria determine what we do, such as the magnitude of a given crisis, the levels of illness and mortality in the population, the severity of exclusion from healthcare, and the added value we can bring to the affected people. We regularly question the form, relevance and impact of our presence, taking into account what other organisations do."
 
https://www.facebook.com/HudbaBez/

Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

Děkuji, ať Vám to hraje dál! J

Josef Vajskebr
CZK 3,000
All donations support organization:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic