Všechny děti se chtěj smát - i ty, který si o to neuměj říct samy

vybíráme od 4.3.2020
42 401 Kč
vybráno 8 % z 500 000 Kč

zbývá

13 dní

přispělo

39 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Na konci března mám narozeniny, a nejlepší dárek mi dáte, když pošlete nějaký prachy na Smiling Crocodile, školu a školku pro děti, který maj tak silný postižení, že je nikde jinde nechtěj. Smiling Crocodile je charitativní organizace, která provozuje unikátní dlouhodobě fungující speciální školu a školku v Praze. Kromě toho, že jí Praha sebrala pozemek, na kterým měl vyrůst pro desítky dětí novej domov, tak jí ještě letos sebral stát spoustu peněz. Budu rád, když budu moct vaši přízeň forwardovat těm, co to opravdu potřebujou. 
Dejte mi letos dárek trošku jinak - přispějte na Smiling Crocodile, školu a školku pro děti, který maj tak silný postižení, že je nikde jinde nechtěj.


Poprvé jsem se o Smiling Crocodile dozvěděl na pravidelným setkání v Operu, kde poděkovali svým sponzorům. Šéfka a duše celý organizace Dáša Herrmannová byla ale tak veselá a pozitivní, že jsem si řekl: tihle snad nemůžou mít žádný problémy, těm dá každej první poslední. Když jsem pak do Smiling Crocodile dorazil osobně, byl to fakt drsnej zlom. Děti, který jsou postižený tak silně, že je do žádný jiný speciální školy nevezmou, děti, u kterých nevíte, jestli budou žít ještě tejden, měsíc nebo rok, a kolem nich lítají dobrovolníci, kteří za všechno berou tak čtvrtinu vašeho platu, a díky jejichž neuvěřitelnýmu úsilí a pozitivitě se ty děti dokážou občas i usmát, a hlavně něco naučit.

Tak týhle škole slíbila Praha místo, kde by mohli mít všichni novej domov - a kromě toho tam měl vzniknout dětskej hospic, o čemž se nechci moc rozepisovat, abych se zase nerozbrečel. To všechno je teď pryč, protože plány se změnily, navíc státní podpora podobných zařízení se "optimalizovala" tím způsobem, že budou mít daleko míň peněz na všechno. Tyhle děti potřebují dárky daleko víc, než já... než vy, než kdokoliv ostatní. Takže vás moc prosím: pošlete jim kolik můžete, a hlavně: SDÍLEJTE TOHLE. Každá koruna se počítá.

Jinak veškerý informace o škole a rozhovor s ředitelkou Dášou Herrmannovou se dočtete v mým článku na Flowee.
Mateřská škola a základní škola pro děti s kombinovaným postižením SMILING CROCODILE, o.p.s.
Jsme unikátní mateřská a základní škola pro děti s velmi těžkým kombinovaným postižením, které jsou obtížně umístitelné i do stávající sítě speciálních škol. Pomáháme těmto dětem překonat nepřízeň osudu a osvojit si potřebné základní dovednosti zvyšující jejich schopnosti a vzdělání. Naším cílem je, aby byl život našich žáků stejně uspokojující a plnohodnotný, jako je život jejich vrstevníků, kteří měli na startu do života více štěstí. Váš příspěvěk půjde na vzdělávání, terapie, integrační projekty a pomůcky pro toto centrum. Moc děkujeme za vaši pomoc!

Není milejší školy a školky, není milejších dětí, není milejšího týmu! Jste NEJ! Vaše Mája z magistrátu:-)

Mariana Čapková

Není třeba děkovat, pomáhat si je normální :)

Vlaďka Sýkorová

Držte se, fandím Vám z Anglie 👋

Michael Pluskal
1 000 Kč

Vse nejlepsi!

Jaroslav Sita
500 Kč

Držte se <3

Petr Musil
1 000 Kč

Zdenku vse nejlepsi!

Pavel Koutsky
250 Kč

Jupíjou ❤️

Ales Andrle
2 000 Kč

Ať se daří

Michael Skřivan
500 Kč

;)

Miroslav Mlejnek
2 000 Kč