Petra Bučková: campaign for project Zdravotní klauniády pro děti

Run for laughter in hospitals

we started on 2019-09-13
€809
raised 41 % out of  €1,972

supported by

35 people
This campaign is already closed. Thank you!
I myself worked as a Health Clown in hospitals for 12 years. That's why I know why I want to contribute, why I run. I run for the smile, for the moment when the hospital lights up when a colleague of mine with a red nose comes in and changes the atmosphere. Then the pain is relieved because the smile is stronger.
Under the Ústí Region Film Office, a "star team" joined together to run on 21th September 2019 1/2 marathon in Ústí nad Labem for those who cannot run. I am delighted to be able to run with actress Petra Hřebíčková, director Dan Svátek and the famous writer Josef Formánek. 
Health clowns bring joy and laughter to hospitals where it is most needed. They are doing a huge amount of important work and we want to take this opportunity to draw attention to their work. 
All donations from this collection will go to support the activities of Health Clowns right here in the Ústí Region.
Zdravotní klaun, o.p.s.
Naší nejvýznamnější a nejrozsáhlejší činností jsou klauniády pro děti. Potkáváte je jak na pediatrii, chirurgii, ale i na onkologii a JIPce. Dále doprovázíme děti na operační sál, navštěvujeme vážně nemocné děti v domácí péči, pro handicapované děti máme hudební představení Kutálka a pro dlouhodobě nemocné malé pacienty týdenní program Cirkus Paciento. Ročně tak realizujeme přes 3,5 tisíce akcí a potěšíme tak přes 70 000 nemocných dětí.

Zdravotní klaun je člověk s přirozeným klaunským nadáním, schopností improvizace, s vrozenou empatií a s hudebním talentem. Má kladný vztah k dětem a chuť se neustále vzdělávat. Navštěvuje děti v nemocnicích, a to víc než 300x za měsíc po celé české, moravské i slezské zemi! Samozřejmě že ne sám – v České republice je takových klaunů osmdesát šest.

Nemocnic, které klauni pravidelně navštěvují, je dvaašedesát. S každou z nich máme dlouhodobou smlouvu, která přesně stanoví den a hodinu, kdy klauni na návštěvu přijdou. Takže děti už předem vědí, kdy se na ně můžou těšit. To je důležité zvláště pro dlouhodobé pacienty, pro něž klauniády bývají jedním z mála světlých bodů jejich života s nemocí.

Váš dar je důležitý! Protože více než 83 procent našich finančních prostředků pochází od lidí, jako jste vy.

Pošlete svůj dar ještě dnes. Za nemocné děti, které pravidelně navštěvujeme, vám srdečně děkujeme!

Za rok 2018 bylo uskutečněno:
3 830 návštěv dětí v 62 nemocnicích ve 14 krajích celé České republiky


Dar pro trošku veselejší život

Kristýna Černá
CZK 1,500

Přeji Vám krásný a radostný běh, budu držet palce. Já běžím dopoledne v triku Zdravotního klauna na běhu v Hrusicích.

Miroslav Kočovský
CZK 600

Přispěno.😍

Zuzana Vyorálkova
CZK 1,000

V nemocnicích je třeba léčit i humorem...

Jaroslav Polák
CZK 200

Děkuji všem za podporu a klaunům za jejich práci!

Petra Bučková
CZK 400
All donations support organization:
Zdravotní klaun, o.p.s., projekt: Zdravotní klauniády pro děti