Petra Bučková: Dárcovská výzva pro projekt Zdravotní klauniády pro děti

Hvězdný běh pro radost

vybíráme od 13.9.2019
20 500 Kč
vybráno 41 % z 50 000 Kč

přispělo

35 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Sama jsem pracovala jako Zdravotní klaunka v nemocnicích 12 let. Proto vím, proč chci přispět, proč běžím. Poběžím pro ten úsměv, pro tu chvíli, kdy se i nemocnice rozzáří, když tam přijde kolega s červeným nosem a promění atmosféru. Tehdy se bolest zmírní, protože úsměv je silnější. Prosím, podpořte běh našeho týmu, a tím práci Zdravotních klaunů v nemocnicích. Děkujeme!
Pod Filmovou kanceláří Ústeckého kraje se spojil "hvězdný tým", který se rozhodl 21. září 2019 běžet Mattoni 1/2maraton v Ústí nad Labem pro ty, kteří běžet nemohou. Mám radost, že můžu běžet s herečkou Petrou Hřebíčkovou, režisérem Danem Svátkem a známým ústecký spisovatelem Josefem Formánkem. 
Zdravotní klauni přinášejí radost a smích do nemocnic, kde je ho nejvíc potřeba. Odvádějí obrovský kus důležité práce a my chceme využít této příležitosti, abychom na jejich činnost upozornili. 
Veškerý výtěžek této sbírky poputuje na podporu aktivit Zdravotních klaunů přímo zde v Ústeckém kraji.
Zdravotní klaun, o.p.s.
Naší nejvýznamnější a nejrozsáhlejší činností jsou klauniády pro děti. Potkáváte je jak na pediatrii, chirurgii, ale i na onkologii a JIPce. Dále doprovázíme děti na operační sál, navštěvujeme vážně nemocné děti v domácí péči, pro handicapované děti máme hudební představení Kutálka a pro dlouhodobě nemocné malé pacienty týdenní program Cirkus Paciento. Ročně tak realizujeme přes 3,5 tisíce akcí a potěšíme tak přes 70 000 nemocných dětí.

Zdravotní klaun je člověk s přirozeným klaunským nadáním, schopností improvizace, s vrozenou empatií a s hudebním talentem. Má kladný vztah k dětem a chuť se neustále vzdělávat. Navštěvuje děti v nemocnicích, a to víc než 300x za měsíc po celé české, moravské i slezské zemi! Samozřejmě že ne sám – v České republice je takových klaunů osmdesát šest.

Nemocnic, které klauni pravidelně navštěvují, je dvaašedesát. S každou z nich máme dlouhodobou smlouvu, která přesně stanoví den a hodinu, kdy klauni na návštěvu přijdou. Takže děti už předem vědí, kdy se na ně můžou těšit. To je důležité zvláště pro dlouhodobé pacienty, pro něž klauniády bývají jedním z mála světlých bodů jejich života s nemocí.

Váš dar je důležitý! Protože více než 83 procent našich finančních prostředků pochází od lidí, jako jste vy.

Pošlete svůj dar ještě dnes. Za nemocné děti, které pravidelně navštěvujeme, vám srdečně děkujeme!

Za rok 2018 bylo uskutečněno:
3 830 návštěv dětí v 62 nemocnicích ve 14 krajích celé České republiky


Dar pro trošku veselejší život

Kristýna Černá
1 500 Kč

Přeji Vám krásný a radostný běh, budu držet palce. Já běžím dopoledne v triku Zdravotního klauna na běhu v Hrusicích.

Miroslav Kočovský
600 Kč

Přispěno.😍

Zuzana Vyorálkova
1 000 Kč

V nemocnicích je třeba léčit i humorem...

Jaroslav Polák
200 Kč

Děkuji všem za podporu a klaunům za jejich práci!

Petra Bučková
400 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Zdravotní klaun, o.p.s., projekt: Zdravotní klauniády pro děti