Karel Kovář: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Narozeniny pro druhé

vybíráme od 1.9.2019
106 181 Kč
vybráno 106 % z 100 000 Kč

přispělo

422 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj všichni! Tady Kovy. :) 
Za pár dní oslavím další narozeniny a řekl jsem si, že by tyhle mohly být trošku jiné. Jelikož mám vše, co potřebuji, napadlo mě, že bychom mohli společně obdarovat někoho jiného. 
Loni v dubnu jsem si vyzkoušel, jaké to je být dobrovolníkem v Nadaci Krása pomoci. Navštívili jsme jednu klientku nadace doma a pak jsme vyrazili na bingo do domova pro seniory. Věnovat našim prarodičům čas je jedna z nejdůležitějších věcí, ale někdy je prostě potřeba víc než to - zařídit služby domácí péče, nákup, důstojné bydlení, pomoc při hygieně apod. A jelikož jsou všechny služby nadace pro babičky a dědy bezplatné, finanční podpora je pro nadaci hodně podstatná. Pokud mi tedy chcete popřát, budu moc rád, když přispějete jakoukoli částkou na to, aby všechny babičky a dědové měli to, co potřebují.
Děkuju všem.

Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas. Pokud 5 lidí zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat 600 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás vlastně dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu a máme jistotu, že můžeme o daného seniory pečovat celý rok a být mu k ruce, když bude potřebovat.

Já už prarodiče nemám a moc mi chybí...... Už vím a mohu svým dětem předat, že si mají vážit každičké chviličky, které společně můžeme strávit.
Martina

Martina Vojcíková

Přeji krásné narozeniny.

Dagmar Štosková
100 Kč

Krásný způsob jak narozeniny oslavit :)

Jiří Svoboda
300 Kč

Rád jsem přispěl :), činnost této nadace se mi velmi líbí.
Kovy, všechno nejlepší k narozeninám! Je to skvělý nápad jak pojmout narozeniny :)

Adam Málek
300 Kč

Líbí se mi,jak moudře lze využít mediálního vlivu. Držím Vám palce.

Jarmila Kroupová

Již jsem jednou přispěl, ale dnes jsem jel vlakem z Prahy do Brna a spolu se mnou seděl v kupé starší pár se kterým jsem se dal do řeči.
Byl to velice příjemný dlouhý rozhovor na nejrůznější témata, který obohatil obě strany o názory a zkušenosti jiné generace.
Poté co jsem z vlaku vystoupil jsem si na tuto výzvu vzpomněl a rozhodl se přispět znovu.
Projekt je skvělý a doufám, že až nebudu mít tolik nabitý program, budu schopen pomoci i jinak.

Jinak všechno nejlepší k narozeninám a děkuji za to co děláš. Svět je hned krásnější místo, když lidé nemyslí jen na sebe, ale i na druhé.

Dominik Douša
300 Kč

Ráda jsem přispěla na dobrou věc. :)

Veronika Michálková
50 Kč

Něco málo

František Badal
100 Kč

Kovy, přeji vše nejlepší k narozeninám :) Využít svůj vliv takhle prospěšným způsobem, to se moc často u mladých youtuberů, influencerů a podobných -erů nevidí. Jen tak dál, ať se ti daří :)

PS: Mrzí mě, že nemůžu přispět víc, ale jsem taky jenom student :(

Karolína Staňková
300 Kč

Domov je domov.

Lukáš Kalina
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám