Karel Kovář: Dárcovská výzva pro projekt Nikdo by neměl být sám

Narozeniny pro druhé

vybíráme od 1.9.2019
106 181 Kč
vybráno 106 % z 100 000 Kč

přispělo

422 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Ahoj všichni! Tady Kovy. :) 
Za pár dní oslavím další narozeniny a řekl jsem si, že by tyhle mohly být trošku jiné. Jelikož mám vše, co potřebuji, napadlo mě, že bychom mohli společně obdarovat někoho jiného. 
Loni v dubnu jsem si vyzkoušel, jaké to je být dobrovolníkem v Nadaci Krása pomoci. Navštívili jsme jednu klientku nadace doma a pak jsme vyrazili na bingo do domova pro seniory. Věnovat našim prarodičům čas je jedna z nejdůležitějších věcí, ale někdy je prostě potřeba víc než to - zařídit služby domácí péče, nákup, důstojné bydlení, pomoc při hygieně apod. A jelikož jsou všechny služby nadace pro babičky a dědy bezplatné, finanční podpora je pro nadaci hodně podstatná. Pokud mi tedy chcete popřát, budu moc rád, když přispějete jakoukoli částkou na to, aby všechny babičky a dědové měli to, co potřebují.
Děkuju všem.

Nadace Krása pomoci
Také si myslíte, že by nikdo neměl být sám? Tak prosím podpořte a sdílejte naši vizi. Naší vizí jsou spokojení senioři, kteří žijí důstojný život doma. Nabízíme proto individuální péči, oporu a pomoc všem, kteří to potřebují. Vysvětlíme možnosti, obstaráme pomůcky, zařídíme asistenci, představíme takové služby, které seniorům umožní důstojný život doma. Pomůžeme vyznat se ve složitém systému sociálních služeb a prolomíme tak začarovaný kruh, ve kterém služby sice existují, ale senioři o nich nevědí nebo o ně neumějí požádat. Seniory, kteří trpí samotou, také propojíme s našimi dobrovolníky, kteří s nimi tráví čas.
Jedna hodina domácí péče stojí přibližně 150 Kč. Záleží na Vás, kolik hodin věnujete. Pokud si nastavíte pravidelný příkaz a budete posílat např. 150 nebo 300 Kč pravidelně každý měsíc, je to pro nás dvojitá pomoc. Díky pravidelným dárcům totiž dokážeme snáze plánovat naše aktivity dopředu. 
Ke každému klientovi přistupujeme individuálně a každý potřebuje jinou formu a intenzitu podpory, proto Vám neumíme říct, kolika klientům Vaše finanční pomoc přesně pomůže. Nicméně pokud se Vás sejde např. pět, kdo zadá trvalý příkaz na 300 Kč měsíčně, znamená to 10 hodin péče, společnosti a opory za měsíc, což často stačí k tomu, aby člověk mohl žít doma a důstojně a nemusel předčasně do ústavní péče.

Já už prarodiče nemám a moc mi chybí...... Už vím a mohu svým dětem předat, že si mají vážit každičké chviličky, které společně můžeme strávit.
Martina

Martina Vojcíková

Přeji krásné narozeniny.

Dagmar Štosková
100 Kč

Krásný způsob jak narozeniny oslavit :)

Jiří Svoboda
300 Kč

Rád jsem přispěl :), činnost této nadace se mi velmi líbí.
Kovy, všechno nejlepší k narozeninám! Je to skvělý nápad jak pojmout narozeniny :)

Adam Málek
300 Kč

Líbí se mi,jak moudře lze využít mediálního vlivu. Držím Vám palce.

Jarmila Kroupová

Již jsem jednou přispěl, ale dnes jsem jel vlakem z Prahy do Brna a spolu se mnou seděl v kupé starší pár se kterým jsem se dal do řeči.
Byl to velice příjemný dlouhý rozhovor na nejrůznější témata, který obohatil obě strany o názory a zkušenosti jiné generace.
Poté co jsem z vlaku vystoupil jsem si na tuto výzvu vzpomněl a rozhodl se přispět znovu.
Projekt je skvělý a doufám, že až nebudu mít tolik nabitý program, budu schopen pomoci i jinak.

Jinak všechno nejlepší k narozeninám a děkuji za to co děláš. Svět je hned krásnější místo, když lidé nemyslí jen na sebe, ale i na druhé.

Dominik Douša
300 Kč

Ráda jsem přispěla na dobrou věc. :)

Veronika Michálková
50 Kč

Něco málo

František Badal
100 Kč

Kovy, přeji vše nejlepší k narozeninám :) Využít svůj vliv takhle prospěšným způsobem, to se moc často u mladých youtuberů, influencerů a podobných -erů nevidí. Jen tak dál, ať se ti daří :)

PS: Mrzí mě, že nemůžu přispět víc, ale jsem taky jenom student :(

Karolína Staňková
300 Kč

Domov je domov.

Lukáš Kalina
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace Krása pomoci, projekt: Nikdo by neměl být sám