CZ / EN
Lenka Grundmanova: campaign for project Podpořte nás

Birthday fundraiser

we started on 2019-08-15
€1,724
raised 1500 % out of  €115

supported by

39 people
This campaign is already closed. Thank you!
On the occasion of my birthday I would like to invite you to help me raise more money for Nevypust dusi, organization helping mental health awareness.
I am fortunate to be healthy, happy and doing what I love in life. I try to help raise money through teaching yoga and with my birthday around the corner I want to ask those of you who cannot (or "cannot":) take my yoga class to help as well! Two years ago I lost my dear baby brother to what might have been a mental illness. He might not have information to deal with the darkness, but other young people will - thanks to Nevypust dusi, an NGO that works to raise mental health awareness among teenagers and young adults. It is my birthday wish from you to donate even a little amount to them so they can keep doing what they are doing.
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už 5 let ukazujeme, jak na to. 💜 Našich workshopů a přednášek se zúčastnilo už přes 3 600 studentů a více než 3 200 dospělých. V minulých měsících jsme nemohli o duševním zdraví mluvit tak, jak jsme byli zvyklí. Pořádali jsme webináře - alternativu k naším workshopům, přednáškám a kurzům pro žáky, učitele, veřejnost a firmy. Ty nám přináší prostředky nutné k provozu. Přispějte na naše aktivity - vaše podpora nám pomůže v těchto programech pokračovat a dostat téma duševního zdraví k mnohem více lidem.

Jak se můžete zapojit? 

Jsme rádi za jakoukoliv částku. Díky ní budeme moci: 

  • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky, učitele nebo veřejnost;
  • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
  • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat;
  • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
  • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
  • vyškolit nové lektory, kteří budou moct vyjet do vyššího počtu tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Kdo je vlastně Nevypusť duši?

Tým Nevypusť duši, to je přes 70 lidí z celé ČR. Tvoří ho mladí psychologové, lékaři, sociální pracovníci i studenti těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a wokshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. Přinášíme prevenci středoškolákům a učitelům druhého stupně ZŠ a SŠ, ale také široké veřejnosti a do firem. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme. Duševní zdraví je totiž taky zdraví.

Abyste o nic nepřišli..

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte vědět naší projektové manažerce Ivě na iva@nevypustdusi.cz.  

Vsecko nejlepsi!

Pastrychef z Italie
CZK 2,000
All donations support organization:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte nás