Petra Hejlová: Dárcovská výzva pro projekt DARUJ VODU, DARUJ ŽIVOT

Pojďme darovat lidem ve Rwandě pitnou vodu

vybíráme od 15.7.2019
800 Kč
vybráno 9 % z 9 000 Kč

přispěli

2 lidé
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
UNICEF ve Rwandě rozšiřuje čističku vody, kterou tam před třemi lety vybudoval. Chce tak minimálně dalším 30 tisícům lidí zajistit přístup k nezávadné pitné vodě. Pomůžete jim prosím spolu se mnou? :-)
Už to ani moc nevnímáme - když máme žízeň, automaticky si prostě dojdeme do kuchyně nebo do koupelny, otočíme kohoutkem a napijeme se. Pitná voda je pro nás samozřejmostí, které si začneme všímat až v případě, kdy nás od ní odstřihnou... Na některých místech ve světě, konkrétně ve Rwandě, je ale pro lidi pitná voda naopak cenným a výjimečným darem. Mnoho osob k ní ještě ani nemá přístup a musí pro zatím stále závadnou vodu chodit i desítky kilometrů daleko. Děti nevyjímaje.
Organizace UNICEF se to snaží napravit, protože jak jistě víte, bez vody se prostě nedá žít.

Chtěla bych vás proto poprosit - k příležitosti dosud posledního uhašení vaší žízně :-) - pomozte spolu se mnou k tomu, aby se z takového obyčejného kohoutku mohli bez obav napít i lidé, kteří to zatím udělat nemohou.
UNICEF Česká republika
Smyslem projektu české pobočky UNICEF ve Rwandě je zajistit trvalý zdroj pitné vody pro 30.000 dětí a jejich rodin v oblasti Mahama, kde nezávadná voda doposud chybí. Voda dává život. Váš dnešní příspěvek zajistí to nejcennější: šanci na zdravé dětství!
 
V  táboře Mahema pro uprchlíky ze sousedního Burundi UNICEF pomohl v roce 2016 vybudovat čističku vody a veřejné vodovody pro 60 tisíc lidí. Díky tomu již nemusí děti putovat dlouhé kilometry za vodou do řeky Akagera, která je závadná a kde je navíc ohrožovali krokodýli. V táboře díky tomu dramaticky poklesla nemocnost a úmrtnost na bakteriální a parazitární onemocnění. Kapacita úpravny umožňuje rozšíření vodovodního systému na dalších minimálně 30 tisíc lidí žijících v okolních komunitách, kteří doposud bezpečný přístup ke kvalitní pitné vodě nemají. Váš příspěvek pomůže položit potrubí a rozvést vodu tam, kde doposud chybí. 
 
  • 330 Kč – Pitná voda pro 10 dětí na celý měsíc
  • 470 Kč – Souprava 100 ks velkých mýdel, která zajistí čisté ruce pro celou komunitu na měsíc
  • 566 Kč – Trubka z neplastikovaného PVC o průměru 90 mm v délce 5,8 metru
  • 910 Kč – Velká rodinná souprava obsahující kbelíky, skládací kanystry na vodu, mýdlo, zubní pastu, prací prášek a hygienické potřeby na měsíc 
O funkčnosti projektu se v červnu přímo na místě přesvědčila mise českého UNICEF za účasti ředitelky UNICEF ČR Pavly Gomba, hokejisty a vyslance UNICEF Patrika Eliáše, youtubera Karla Kováře a režiséra Václava Marhoula. 

Voda dává život. Pokud Vám to situace dovoluje, prosíme, pomozte ještě dnes!

Více o misi českého UNICEF naleznete ZDE
Není to mnoho, ale kapka ke kapce se přidá a v součtu to snad pomůže. :) Klobouk dolů za to, co děláte. :)
Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
UNICEF Česká republika, projekt: DARUJ VODU, DARUJ ŽIVOT