Petra Hejlová: Dárcovská výzva pro projekt DARUJ VODU, DARUJ ŽIVOT

Pojďme darovat lidem ve Rwandě pitnou vodu

vybíráme od 15.7.2019
800 Kč
vybráno 9 % z 9 000 Kč

přispěli

2 lidé
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
UNICEF ve Rwandě rozšiřuje čističku vody, kterou tam před třemi lety vybudoval. Chce tak minimálně dalším 30 tisícům lidí zajistit přístup k nezávadné pitné vodě. Pomůžete jim prosím spolu se mnou? :-)
Už to ani moc nevnímáme - když máme žízeň, automaticky si prostě dojdeme do kuchyně nebo do koupelny, otočíme kohoutkem a napijeme se. Pitná voda je pro nás samozřejmostí, které si začneme všímat až v případě, kdy nás od ní odstřihnou... Na některých místech ve světě, konkrétně ve Rwandě, je ale pro lidi pitná voda naopak cenným a výjimečným darem. Mnoho osob k ní ještě ani nemá přístup a musí pro zatím stále závadnou vodu chodit i desítky kilometrů daleko. Děti nevyjímaje.
Organizace UNICEF se to snaží napravit, protože jak jistě víte, bez vody se prostě nedá žít.

Chtěla bych vás proto poprosit - k příležitosti dosud posledního uhašení vaší žízně :-) - pomozte spolu se mnou k tomu, aby se z takového obyčejného kohoutku mohli bez obav napít i lidé, kteří to zatím udělat nemohou.
UNICEF Česká republika
22. března je Světový den vody. Věděli jste, že 2,1 miliardy lidí, tj. každý třetí člověk na světě, dosud nemá přístup k bezpečné pitné vodě? Nedostatek pitné vody je jedním z největších problémů, kterému děti ve světě čelí. Pomozte nám zajistit vodu a hygienické zázemí pro ohrožené děti.

Denně umírá 814 dětí ve věku do pěti let na nemoci přenášené závadnou vodou.

Situace je kritická zejména v oblastech ozbrojených konfliktů a přírodních katastrof, při kterých dochází k poškození nebo dokonce zničení životně důležitých vodních zdrojů. Závadná voda zabíjí 20krát více dětí než války.
  • Hudebník Lenny Kravitz podpořil UNICEF v úsilí zajistit pitnou vodu a hygienu potřebným dětem. Přidejte se i Vy! 
Bez vody není možné udržovat hygienu, nedá se vařit ani pěstovat zeleninu –  bez vody se prostě nedá žít. Problém se citelně dotýká i oblasti vzdělání. Mnoho dětí – většinou dívek –  tráví denně hodiny chůze cestou pro vodu, a tak přichází o možnost být ve škole.
Každý den stráví ženy a dívky na cestě pro vodu 200 milionů hodin.

Pitná voda znamená nejen život, ale také šanci na zdravé dětství a lepší budoucnost.
UNICEF vznikl v roce 1946 na pomoc dětem v Československu a dalších zemích zasažených 2. světovou válkou. Dnes pomáhá tam, kde je situace dětí nejtíživější.

Žádné dítě na světě by nemělo umřít žízní nebo na infekce a parazity přenášené vodou!

Problém nedostatku čisté vody a hygienického zázemí lze řešit. V nejchudších zemích a krizových oblastech světa UNICEF dodává tablety na čištění vody, buduje studny jako trvalé řešení přístupu k vodě, ve školách staví umývárny a oddělené toalety pro chlapce i dívky, školí zdravotníky a celé komunity v zásadách správné hygieny. UNICEF je hlavním světovým distributorem orální rehydratační soli – jednoduché kombinace cukrů a solí, jejichž podávání výrazně snižuje počet úmrtí dětí na průjmová onemocnění.

Pokud Vám to situace dovoluje, prosíme, pomozte zajistit čistou vodu pro děti ohrožené jejím nedostatkem. Bez potravy je možné přežít dva i více měsíců, bez vody však jen několik dnů.
Prosíme, pomozte ještě dnes!


Není to mnoho, ale kapka ke kapce se přidá a v součtu to snad pomůže. :) Klobouk dolů za to, co děláte. :)

Dárce
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
UNICEF Česká republika, projekt: DARUJ VODU, DARUJ ŽIVOT