UNICEF Česká republika


Zdraví Humanitární pomoc

DARUJ VODU, DARUJ ŽIVOT

Smyslem projektu české pobočky UNICEF ve Rwandě je zajistit trvalý zdroj pitné vody pro 30.000 dětí a jejich rodin v oblasti Mahama, kde nezávadná voda doposud chybí. Voda dává život. Váš dnešní příspěvek zajistí to nejcennější: šanci na zdravé dětství!

vybíráme od 28.6.2019

DARUJ VODU, DARUJ ŽIVOT

43 444 Kč
vybráno 5 % z 828 000 Kč

zbývá

166 dní

přispělo

69 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Voda tvoří 60 % lidského těla.Při ztrátě 1,5 % vody v těle začíná dehydratace,  ztráta 4 % přináší dramatické snížení tlaku, poruchy soustředění a silnou bolest hlavy. Při ztrátě 10 litrů vody v těle přichází smrt.
Bez vody nelze udržovat hygienu, vařit ani pěstovat zeleninu – bez vody se prostě nedá žít!
 
Dětem ve Rwandě pomáhá česká pobočka UNICEF již více než 15 let. Programy pomoci se soustředí především na snižování novorozenecké úmrtnosti, osvětu v odpovědném rodičovství a potravinovou soběstačnost nejchudších komunit.

V  táboře Mahema pro uprchlíky ze sousedního Burundi UNICEF pomohl v roce 2016 vybudovat čističku vody a veřejné vodovody pro 60 tisíc lidí. Díky tomu již nemusí děti putovat dlouhé kilometry za vodou do řeky Akagera, která je závadná a kde je navíc ohrožovali krokodýli. V táboře díky tomu dramaticky poklesla nemocnost a úmrtnost na bakteriální a parazitární onemocnění. Kapacita úpravny umožňuje rozšíření vodovodního systému na dalších minimálně 30 tisíc lidí žijících v okolních komunitách, kteří doposud bezpečný přístup ke kvalitní pitné vodě nemají. Váš příspěvek pomůže položit potrubí a rozvést vodu tam, kde doposud chybí. Součástí projektu je také distribuce certifikovaných kanystrů pro odnos vody do domácnosti a pravidelné týdenní testování kvality poskytované vody. 

O funkčnosti projektu se v červnu přímo na místě přesvědčila mise českého UNICEF za účasti ředitelky UNICEF ČR Pavly Gomba, hokejisty a vyslance UNICEF Patrika Eliáše, youtubera Karla Kováře a režiséra Václava Marhoula. 

S Vaší podporou budeme moci ochránit více dětí před dehydratací a rizikem nemocí přenášených závadnou vodou. Víme, jak tento problém řešit, máme dostatečné znalosti i potřebné technologie. Co však chybí, jsou dostatečné finanční zdroje.

Voda dává život. Pokud Vám to situace dovoluje, prosíme, pomozte ještě dnes!

Více o misi českého UNICEF na blogu Pavly Gomba
https://gomba.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=719056

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Pitná voda - pro nás samozřejmost, pro ně dar... Snad budou mít brzy i lidé ve Rwandě přístup k nezávadné vodě :-)
Petra Hejlová
470 Kč
Těším se z toho, že budou mít pitnou vodu. Přspějte také.
Lucie Šedová
430 Kč
Kéž by všichni na světě mohli mít k dispozici pitnou vodu, tak jak jsme na ni zvyklí v naší zemi.
Lenka K.
Kéž to pomůže!
Kristina Hellerová
566 Kč
Pomáhejme a bude nám pomáháno
Vítězslav Bartoň
566 Kč
:o)
Jana Štěpánková
330 Kč
Přeji Vám více takových skvělích projektů, čistá pitná voda je nad zlato.
Pavel Malina
566 Kč
<3
Tomáš Mařík