Tereza Novotná: Dárcovská výzva pro projekt Hospic sv. Jana N. Neumanna

Jízdné pro hospic

vybíráme od 27.5.2019
25 650 Kč
vybráno 17 % z 150 000 Kč

zbývá

190 dní

přispělo

96 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Iniciativa na pomoc prachatickému hospicu, aby nemusel na podzim 2019 propouštět zaměstnance.
Vážení spoluobčané,
 
 dle reportáže Miliardy sem, miliardy tam, odvysílané pořadem České televize 168 hodin dne 26. 5. 2019, se instituce sociálních služeb v celé republice nacházejí ve velice tristní situaci a prachatický Hospic sv. Jana Nepomuka Neumanna patří mezi ně.
 Je nepřípustné, aby hospic musel kvůli nezodpovědné politice vlády na podzim roku 2019 začít propouštět personál, a proto vzniká tato iniciativa. Hospicy jsou místa, která si zaslouží naši maximální podporu, zajišťují nanejvýš důstojný odchod člověka z tohoto světa a zpříjemňují poslední chvíle života tím nejlepším možným způsobem. Personál tohoto konkrétního hospicu tvoří skvělí lidé, kteří dělají svoji práci s velkým nasazením, a je tedy maximálně na pováženou, že by za svou obětavou práci měli být „odměněni“ tím, že přijdou o místo. A nejedná se pouze o zaměstnance prachatického hospicu.
 Přispěním do této sbírky podporujete pouze jednu menší instituci na jihu Čech, z reportáže je ale patrné, že se jedná o strukturální problém celé republiky. Každý občan, který ve svém okolí má podobnou instituci (hospic, nemocnici, pečovatelský dům…), o které je tolik přesvědčen jako já o prachatickém hospicu, je vřele vítán, aby podobnou iniciativu založil také, a mohlo tak dojít třeba i k vytvoření celonárodní sítě občanské podpory pro sociální služby.
 Tato výzva je určena především studentům, kteří profitují ze slev na jízdném a nyní mají skvělou příležitost vrátit část ušetřených peněz tam, kam opravdu patří. I kdyby se jednalo o menší částky, nevadí. Na výši příspěvku absolutně nezáleží, každá koruna se počítá a každá koruna bude zdrojem radosti. Nejste-li studentem a nepobíráte momentálně od státu žádný benefit, je váš příspěvek možná ještě o trochu cennější.
 
 Chcete-li se podívat na zmiňovanou reportáž, můžete tak učinit zde: https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/219452801100526/obsah/698884-miliarda-sem-miliarda-tam

Chcete-li vidět, jak Hospic sv. Jana Nepomuka Neumanna funguje a co na svůj pobyt říkají sami klienti, klikněte sem:  https://www.facebook.com/ctjihozapad/videos/2250505185011552/  
 
A rozhodnete-li se k založení vlastní iniciativy pro vám blízkou instituci, budu moc ráda, když mě kontaktujete, abych vaši iniciativu mohla sdílet dál.
 
Mockrát Vám děkuji za každou věnovanou korunu,


Tereza Novotná 
Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s.
Hospic je zařízením, jež pečuje o pacienty v terminální fázi jejich onemocnění. Poskytuje paliativní lékařskou péči těm, u nichž vítězná medicína vyčerpala všechny své možnosti. Světová zdravotnická organizace (WHO) definuje tuto péči jako „aktivní komplexní péči o pacienty, jejichž onemocnění již nereaguje na kurativní léčbu. Stěžejní je kontrola bolesti a dalších symptomů, psychologických, sociálních a duchovních potíží. Cílem paliativní péče je dosažení nejlepší možné kvality života pacientů a jejich rodin". Při přijímání pacienta je mu garantováno, že: - nebude trpět nesnesitelnou bolestí - v posledních chvílích nezůstane osamocen - za každých okolností zůstane zachována jeho lidská důstojnost
Váš dar pomůže zlepšit péči o těžce nevyléčitelně nemocné a umírající.
Když můžu, tak chci :-)
Simona Šitnerová
100 Kč
Děkuji Terezce za výzvu. Přeju, aby se částka "nasbírala". A přála bych si víc, aby se náš stát uměl lépe postarat o potřebné...
Mohos
Držím vám palce :-)
Anna Prijmeni
200 Kč
Mám vás ráda.
500 Kč
Přeji Vám hodně zdaru ve Vaší těžké práci a děkuji za všechny, které provázíte .....
100 Kč
Pěkný nápad, držím vám palce. Sociální služby bude jednou potřebovat každý z nás. Děkuji.
Nejsem již dlouho studentka :-) , ale ráda přispěji na potřebnou věc. Vláda by se měla zamyslet nad tím jak hospodaří s našima daněmi, komu a kam je rozděluje!
Jitka Špátová
Jedeme!
Jani
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Hospic sv. Jana N. Neumanna, o.p.s., projekt: Hospic sv. Jana N. Neumanna