Petr Hladík: Dárcovská výzva pro projekt Na poslední cestě nebýt sám

Darujte den pro hospic

vybíráme od 24.4.2019
92 100 Kč
vybráno 28 % z 333 000 Kč

přispělo

70 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Pomáhat druhým můžete i když nemáte velké peníze ani velkou sílu ani velkou moc. Stačí mít dobrý nápad a odhodlání a vytrvalost. K mé výzvě se už připojila řada dobrovolníků i známých osobností. Horolezec Radek Jaroš odjezdil několik etap na kole po obcích, kde měl Domácí hospic Vysočina v uplynulých létech nějakou péči. Rychlobruslařka Martina Sáblíková se zase rozhodla, že se mnoo poběží pro hospic poslední prázdninovou sobotu. Přijďte i vy v sobotu 31. srpna 2019 ve 14:00 na přírodní koupaliště v Novém Městě na Moravě. Registrovat se můžete zde, případně mě můžete podpořit díky této výzvě. Děkuji.Takto probíhala jízda po Velkomeziříčsku:Na kolech pro hospic kolem Jimramova:

Tento tým dobrovolníků se mnou naopak vyrazil na pěší pouť do Vídně. Natalie (14) Jiří (63) a Natali Nicol (14) se mnou ušli za týden zhruba 200 km.Proč Darujte den pro hospic?
Jeden den péče o klienta umírajícího v domácím prostředí stojí zhruba 2.500,- Kč. V této částce je zahrnutá péče celého týmu, do kterého patří lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, pečovatelé, psycholog nebo duchovní. Kromě toho vybavujeme naše klienty potřebnými zdravotními a kompenzačními pomůckami (polohovací postel 26.000,- Kč, antidekubitní matrace 4.000,- Kč, kyslíkový koncetrátor 23.000,- Kč, lineární dávkovač 37.000,- Kč, odsávačka 32.000,- Kč).
Dále připravujeme proškolení našeho týmu na dětskou paliativu. Potřebujeme zaměstnant také dětskou sestru. Den nám můžete darovat jak díky finančnímu příspěvku tak i díky dobrovolnické aktivitě.
Do výzvy Darujte den pro hospic jsem se rozhodl zařadit několik aktivit. Kromě pěší pouti do Vídně se s vámi chci potkat na dvou bězích pro hospic (8. června 2019 ve Velkém Meziříčí a 31. srpna 2019 v Novém Městě na Moravě). O prázdninách se pak můžete přidat k mému cyklovýletu do obcí na Žďársku, kde jsme v uplynulých letech pomáhali s domácí hospicovou péčí. Na mém facebookovém profilu můžete sledovat mé dosavadní aktivity. 
Děkuji za podporu. 

Domácí hospic Vysočina, o.p.s.
Domácí hospic Vysočina pomáhá lidem s těžkou nemocí, aby mohli žít doma až do konce života. A to s podporou blízkých, s co nejmenším utrpením, s pocitem přijetí a smíření.
Váš příspěvek pomůže lidem, kteří se ocitli na konci života, splnit jejich přání zůstat doma v kruhu svých blízkých. 
Lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, pečovatelé, psycholog a kaplan domácího hospice mohou v domácím prostředí pacienta tišit bolest, tlumit další nepříjemné doprovodné jevy onemocnění a být podporou rodině. 
Děkujeme, že pomáháte společně s námi!

Jste dobří, vydržte.

Iva Kondýsková

Držíme palce!

Jana Dadáková
2 500 Kč

pro dobrou vec

Lucie Kubisova

tohle má smysl

PETRA ČERMÁKOVÁ
300 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Domácí hospic Vysočina, o.p.s., projekt: Na poslední cestě nebýt sám