CZ / EN
Petr Hladík: Dárcovská výzva pro projekt Na poslední cestě nebýt sám

Darujte den pro hospic

vybíráme od 24.4.2019
48 400 Kč
vybráno 15 % z 333 000 Kč

zbývá

55 dní

přispělo

61 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?
Pomáhat druhým můžete i když nemáte velké peníze ani velkou sílu ani velkou moc. Stačí mít dobrý nápad a odhodlání a vytrvalost. Přesvědčili se o tom třeba i Natálie (14 let) Natali Nicol (14) a Jiří (63), kteří se mnou na jaře vyrazili na cestu do Vídně. Svojí téměř dvousetkilometrovou poutí podpořili Domácí hospic Vysočina v rozvoji paliativní péče o dětské pacienty a přispěli také na nákup nových zdravotních pomůcek. Zapojit se můžete i vy. Přidejte se k mým prázdninovým cyklovýletům. Společně s dalšími dobrovolníky bych se rád podíval do všech obcí, ve kterých jsme v uplynulých letech pečovali o umírající. A že už se jedná o pěknou řádku obcí se můžete  přesvědčit na této mapě. Zde najdete odkaz na mapu předpokládaných tras. Bez přejezdů to dělá necelých 500 kilometrů. Virtuálně je můžete jet se mnou tím, že moji výzvu finančně podpoříte. 


Proč Darujte den pro hospic?
Jeden den péče o klienta umírajícího v domácím prostředí stojí zhruba 2.500,- Kč. V této částce je zahrnutá péče celého týmu, do kterého patří lékaři, zdravotní sestry, sociální pracovníci, pečovatelé, psycholog nebo duchovní. Kromě toho vybavujeme naše klienty potřebnými zdravotními a kompenzačními pomůckami (polohovací postel 26.000,- Kč, antidekubitní matrace 4.000,- Kč, kyslíkový koncetrátor 23.000,- Kč, lineární dávkovač 37.000,- Kč, odsávačka 32.000,- Kč).
Dále připravujeme proškolení našeho týmu na dětskou paliativu. Potřebujeme zaměstnant také dětskou sestru. Den nám můžete darovat jak díky finančnímu příspěvku tak i díky dobrovolnické aktivitě.
Do výzvy Darujte den pro hospic jsem se rozhodl zařadit několik aktivit. Kromě pěší pouti do Vídně se s vámi chci potkat na dvou bězích pro hospic (8. června 2019 ve Velkém Meziříčí a 31. srpna 2019 v Novém Městě na Moravě). O prázdninách se pak můžete přidat k mému cyklovýletu do obcí na Žďársku, kde jsme v uplynulých letech pomáhali s domácí hospicovou péčí. Na mém facebookovém profilu můžete sledovat mé dosavadní aktivity. 
Děkuji za podporu. 

Domácí hospic Vysočina, o.p.s.
Poskytujeme profesionální péči a podporu nevyléčitelně nemocným lidem a jejich blízkým v době nemoci, umírání a truchlení, prostřednictvím terénních a ambulantních služeb.
Váš příspěvek pomůže lidem, kteří se ocitli na konci života, splnit jejich přání zůstat doma v kruhu svých blízkých. Lékaři, zdravotní sestry a sociální pracovníci domácího hospice mohou v domácím prostředí pacienta tišit bolest, tlumit další nepříjemné doprovodné jevy jeho onemocnění a být podporou jeho rodině. Děkujeme, že pomáháte společně s námi!
Byl to můj dědeček, kterého jsem bohužel nikdy nepoznala.
Děkuji Horáčková Věra.
Věra Horáčková
1 500 Kč
Vše nejlepší k narozeninám a Boží požehnání do další práce. Virtuální lahvinka byla výborná. ;-)
Stanislav Andy Močuba
200 Kč
Petře,děláš skvělou práci,moc ti fandím a držím palce,ať se všechny cíle a vize splní! Jsi člověk na svém místě!
Lenka Horáčková
200 Kč
Máte můj velký obdiv. Přeji hodně sil při pomoci potřebným.
Zuzana Jahodova
Držím palce.
Aneta Benešová
800 Kč
Další šťastné kroky po správné cestě vinšuje Liba R.
Libuše Roučková
800 Kč
hlavne bez puchýřů:-)
Bohumila Ambrozova
pozdrav na Vysočinu z Třeboně :)
Boris Novotný
300 Kč
Jste dobří, vydržte.
Iva Kondýsková
Držíme palce!
Jana Dadáková
2 500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Domácí hospic Vysočina, o.p.s., projekt: Na poslední cestě nebýt sám