Lada Brůnová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Nevypusť duši a prevenci duševních obtíží 💜

Oslava dalšího roku, kdy jsem nevypustila duši

vybíráme od 3.1.2019
6 800 Kč
vybráno 68 % z 10 000 Kč

přispělo

16 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
V pondělí 7. ledna slavím narozeniny (UŽ ZASE). A ačkoli se každý rok bráním dárkům, letos bych si jeden přála: abychom společně podpořili Nevypusť duši, organizaci, které si moc vážím.

Nevypusť duši je tým mladých psychologů, lékářů, neurovědců a studentů těchto oborů. Někteří mají osobní zkušenost s duševním onemocněním v mladém věku. Spojuje je ale hlavně to, že se nebojí mluvit o duševním zdraví a ukazovat, jak o něj pečovat. A jsou v tom skvělí. 
Pomůžeme jim, aby toho mohli dělat ještě víc?

Náš společný příspěvek využijí například tomu, aby vyškolili lektory, dopravili je do škol a vytiskli kartičky první pomoci nebo manuály pro blízké. Lektorům a koordinátorům pomůžeme zajistit odbornou supervizi, aby sami nevypustili duši a mohli se i nadále zlepšovat v tom, co dělají tak dobře a celou svou duší. 

Děkuju, jestli se rozhodnete poslat (byť symbolický) příspěvek. Uděláte mi tím velkou radost.

A všem nám do nového roku přeju, ať jsme pořád bláznivě zamilovaní do života.

Pusu!

Lada
Nevypusť Duši, z. s.
V Nevypusť duši se nebojíme mluvit o duševním zdraví a už od roku 2016 ukazujeme, jak na to. 💜 Na našich interaktivních workshopech se potkáváme se středoškolskými i vysokoškolskými studenty a studentkami, vyučujícími, navštěvujeme i firmy, opečováváme sociální pracovníky a pracovnice a vidět nás můžete kdekoliv je třeba. Snažíme se našimi fialovými infografikami zaplavit svět a vytvořit z něj místo, ve kterém se nikdo nebojí říct si o pomoc a ví, kde ji najít. Podpořte nás a buďte v tom spolu s námi!

Duševní zdraví je stejně důležité jako to fyzické. Tak proč se o něm mluví o tolik méně? Podpořte Nevypusť duši a změňte to společně s námi 💜

Jakákoliv částka pomáhá. Díky ní budeme moci: 

 • pořádat workshopy o duševním zdraví a péči o něj pro středoškoláky a středoškolačky, vyučující, firmy, veřejnost a sociální pracovníky*ce
 • aktualizovat seznam všech kontaktů na psychosociální pomoc - ten je už nyní volně dostupný na našem webu;
 • být k dispozici všem s dotazy, co dělat v krizových situacích, na jakou službu se obrátit a co od ní očekávat, a to i díky poradně;
 • tvořit informační materiály, které jsou zdarma ke stažení na našich sociálních sítích nebo webu;
 • vytvářet články založené na ověřených a odborných zdrojích - mnoho z nich najdete už teď na našem webu;
 • vyškolit nové lektory a lektorky, díky kterým se dostaneme do ještě více tříd po celé ČR - právě škola je totiž místem, kde by se o duševním zdraví mělo mluvit a pečovat o něj. 

Nevypusť duši, těší nás!

Tým Nevypusť duši tvoří psychologové a psycholožky, lékaři a lékařky, sociální pracovníci a pracovnice i studenti a studentky těchto oborů. Mnozí z nich jsou mladí lidé se zkušeností s duševním onemocněním, kteří svůj příběh sdílí na našich přednáškách a workshopech dál. Ukazujeme, jak pečovat o duševní zdraví a kde hledat pomoc v případě nouze. O duševním zdraví se mluví méně než o tom fyzickém, a to měníme.

Začali jsme jako malá kampaň na sociálních sítích, která zlepšovala informovanost Česka o duševním zdraví. Od roku 2016 fungujeme jako nezisková organizace, která má za sebou:

 • více než 16 000 studentů*ek z celé ČR, kteří ví, jak pečovat o svou duši
 • již více než 1 600 absolventů a absolventek programů pro vyučující
 • přes 13 000 účastníků a účastnic akcí pro vysoké školy, veřejnost a firmy
 • rozšiřující se tým mladých lektorů a lektorek, kteří se v Nevypusť duši učí, jak by měla vypadat péče o duševní zdraví v budoucnosti
 • spuštění e-mailové poradny, která pomáhá lidem najít správný směr v oblasti péče o duši
Na všech workshopech se snažíme vytvořit příjemné a bezpečné prostředí, ve kterém se všichni cítí dobře. 
Líbilo se mi, že přišel i člověk, který si tím sám prošel, a ví, o čem mluví. Bylo fajn vidět, že to nejsou pouze věty.”
- absolvent workshopu pro střední školy

Všechny workshopy, které realizujeme, jsou interaktivní a sestavené odborným metodickým týmem. 
Váš workshop se mi líbil. Hlavně aktivní část, při které jsme si mohli situace sami vyzkoušet.”
- absolventka workshopu pro vyučující

Abyste o nic nepřišli...

Všechny materiály a infografiky o duševním zdraví sdílíme na našem Facebooku nebo Instagramu. Na těchto sociálních sítích se také dozvíte, co plánujeme a kde nás můžete potkat. Všechny tyto informace a mnohem víc najdete i na našem webu.
Víte o někom, u koho bychom mohli mít workshop nebo přednášku o duševním zdraví? Dejte nám vědět na info@nevypustdusi.cz. 

Naše práce získala řadu ocenění:

Cena SDGs - 1. místo
Na podzim 2021 jsme získali Cenu SDGs udělovanou Asociací společenské odpovědnosti. V kategorii Veřejná sféra si Nevypusť duši odnesla 1. místo s projektem Duševní zdravověda pro středoškoláky a středoškolačky.

Cena SozialMarie
V roce 2021 získal náš projekt Duševní zdravověda pro středoškoláky ocenění SozialMarie za sociální inovace. Z 299 projektů ze 6 zemí se Nevypusť duši umístila mezi 15 nejlepšími.

Cena EHS
Evropský hospodářský a sociální výbor nám na začátku roku 2021 udělil Cenu za občanskou solidaritu za péči o duševní zdraví středoškoláků během pandemie. S programem pro SŠ jsme se zařadili mezi 23 projektů z EU a Velké Británie bojujících proti onemocnění COVID-19 a jeho důsledkům.

Vsetko najlepsie k narodeninam Lado a dakujeme za tuto krasnu moznost podporit super projekt :-)

Valentina Kasperova
300 Kč

S radostí

Erik Čipera
300 Kč

Úžasný nápad, děkuji za něj.

Veronika Vajdiaková

Všechno nejlepší, Lado!

Štěpán Lohr
300 Kč

<3

Eliška Vyhnánková
500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nevypusť Duši, z. s., projekt: Podpořte Nevypusť duši a prevenci duševních obtíží 💜