CZ / EN
Balance Club Brumlovka, a.s.: Dárcovská výzva pro projekt Pomoc pro Vladimíra Mikuláše

Pomáháme Vláďovi

vybíráme od 13.11.2018
69 300 Kč
vybráno 116 % z 60 000 Kč

přispělo

29 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Pojďme společně podat pomocnou ruku muži, který celý život jenom rozdával - rady, elán, podporu a všichni ho máme rádi a jeho hodiny byly jedny z nejnavštěvovanějších hodin v Balance Clubu Brumlovka. Pojďme všichni podpořit úžasného člověka - Vláďu Mikuláše, který onemocněl ALS - amyotrofickou laterální sklerózou. Pro podporu Vládi zřídila Nadace ADRA veřejnou sbírku, tak přispějte i Vy. 
 

Většina z nás si současnou situaci Mikulášových nedovede představit, proto jsme poprosili manželku Vládi, Denisu Mikulášovou, aby nám popsala, jaký je Vláďův aktuální stav a jak poskytnuté peníze využijí. Chceme jí poděkovat za její upřímnost a odvahu, které si velmi ceníme. 

„Vladimírův fyzický stav se zhoršuje. Již se velmi špatně pohybuje, bez pomoci nezvládne nikam dojít, dojet, potřebuje pomoci s běžnými denními činnostmi (hygiena, jídlo, oblékání apod.). Téměř každý měsíc řešíme nákup nové pomůcky, přizpůsobení bytu, pomoc v dalších oblastech apod. Nyní jsme předělávali toaletu. Brzy bude potřeba přizpůsobit koupelnu, aby byla bezbariérová. Vladimír u nemoci ALS potřebuje také pravidelná cvičení na protahování a masáže, terapeuti za ním docházejí domů, hradíme individuální lekce, což je finančně nákladné. Máme dvě malé děti, a proto již zvažujeme osobní asistenci, která se též hradí.

Prosím nenechejme Mikulášovy v jejich situaci samotné a pomozme, alespoň všichni společně finančně. Balance Club Brumlovka v rámci Giving Tuesday přispěl částkou 20 000 Kč. Pomozte nám Mikulášovy podpořit ještě více!
 
Jako malé poděkování za dosavadní podporu se mohou členové Balance Clubu Brumlovka těšit na jogový workshop právě s Vláďou Mikulášem a Petrem Rybníčkem v sobotu 1. 12. 2018 od 14.00 hodin. Podrobnější informace na našich webových stránkách www.balanceclub.cz.

Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj
Čtyřicetiletý Vladimír od mládí sportoval, stal instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem futsalové a fotbalové reprezentace atd. Pohyb a péče o zdraví druhých se mu stalo náplní života. Na počátku roku 2017 mu byly diagnostikovány symptomy nevyléčitelné amyotrofické laterální sklerózy (ALS). Tato nemoc postupuje rychle a neexistuje na ni lék. Až se Vláďův zdravotní stav zhorší, jeho mladá rodina bude čelit existenčním problémům.
Vláďa z Prahy byl od svých pěti let fotbalistou, od dvanácti karatistou a dráhu profesionálního fotbalisty překazilo jen zranění. Vystudoval zdravotní školu, aby lidem mohl pomáhat od bolesti. Časem se stal instruktorem jógy, masérem, fyzioterapeutem futsalové a fotbalové reprezentace, terapeutem tradiční čínské medicíny atd. Pohyb a péče o fyzické i psychické zdraví druhých se mu stalo vysloveně náplní života. Pro spoustu lidí je to úžasný odborník na svém místě, věrný kamarád, vnímavý přítel, zkušený rádce a především férový chlap. 
 
Nyní čtyřicetiletý starostlivý otec dvouletých dvojčat Gabriela a Samuela plánoval s partnerkou Denisou toto léto svatbu. Na počátku roku ale zašel k lékaři kvůli menším problémům s jemnou motorikou. Po sérii odborných vyšetření přišel šok. Byly mu diagnostikovány symptomy nevyléčitelné amyotrofické laterální sklerózy (ALS), která způsobuje postupnou neschopnost hýbat svaly, ztrátu řeči, poruchu polykání a potíže s dýcháním. Nakonec zůstává člověk paralyzován, zcela závislý na přístrojích, s plným zachováním smyslových funkcí i mentálních schopností. Na toto onemocnění, které rychle postupuje, neexistuje lék u nás ani v zahraničí. Přátelé Vládi se proto obrátili na naši nadaci s prosbou o pomoc. Rádi by veřejnou sbírkou pomohli Mikulášovým natolik, aby mladá rodina neměla existenční problémy, až se Vláďův zdravotní stav zhorší. V tuto chvíli je nejvíce potřeba pořídit šikmou schodišťovou plošinu.
 
Pomozte Vladimírovi, aby se jeho nejbližší mohli plně soustředit na péči o něj, prožít společně čas, který ještě mají, a on, aby mohl nasměrovat síly tentokrát jen na sebe a na svůj zápas s osudem. Sám k tomu napsal: „S ALS jsem dostal dar hledat způsob, jak toto zatím nevyléčitelné zranění zastavit či zpomalit :).“
 
Své dary můžete Vláďovi a jeho rodině posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 238. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje pana Mikuláše od března 2017 (aktualizace potřeb: září 2017).
Vláďo, hodně síly a držím palce!
Jakub Hlavička
2 000 Kč
Přeji hodně a hodně sil.
1 000 Kč
Vláďo, přeji hodně sil☺🌞
Yvona Kimmelová
300 Kč
Vláďo bojuj, v SAPu na Tebe myslíme!
Daniel Riegel
Velky respekt!
Filip Linek
10 000 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj, projekt: Pomoc pro Vladimíra Mikuláše