CZ / EN
Jana Červenková: campaign for project Pomáháme neztratit se ve stáří

I’m running for a dignified old age. Please contribute and that way, run along with me!

we started on 2018-03-20
€1,295
raised 106 % out of  €1,225

supported by

43 people
This campaign is already closed. Thank you!
I worked as a hospital attendant at a private long-stay hospital and I’ve experienced a burn-out only a few months into my job. The hospital was lacking staff, medical equipment, and most of all there was a considerable lack of dignity. We were stretched thin just to cover the basic human needs of our clients. But at Sue Ryder, I can see things can be done differently! By the effort of my arms and legs in the Sportisimo 1/2 Maraton Prague 2018 (April, 7), I would like to support the daily efforts of the caretaking staff of Sue Ryder and all the people that work together to maintain the facilities for the carers and the elderly. Please join me! 
I have discovered Sue Ryder years ago thanks to volunteering. I was helping with preparations as an event assistant and I also acted as a befriender and kept company to one of the clients. This February, it has been a year since I’ve started to work as a fundraiser for Corporate Partnerships. 

After the huge disillusionment at my previous job, Sue Ryder gave me back hope that if we all join forces to do good, everything is possible. That the standards of care are not just papers to store away in a binder, but they can be achieved every day. That even at the old age, when we are dependent on others, we can live with dignity and as joyously as possible. 

I value Sue Ryder also because they remain open to new ideas and share their experience with the world: with interns, other organizations and experts, and even with individuals through the newly established online counselling portal “Neztratit se ve stáří” (Don’t get lost at the old age). 

However, everything has its cost, so we don’t twiddle our thumbs, but actively approach individual and corporate donors, apply for grants and do social business: run 6 charity shops, restaurants and we rent some rooms of the facility. And we do run using our feet too! ; )

This time I will be attending the Sportisimo 1/2Maraton Prague, on Saturday 7th April. How did I get into shape for it? I have rediscovered the pleasure of running last spring. Since then I have been able to increase my endurance, so I can run for over an hour, i.e. about ten kilometres, give or take. Half marathon is 21,0975 km long, so I still need to conquer the remaining 11,0975 km. 

However, I’m not a quitter! I’m highly motivated, there is still some time left before the event itself and some of my friends, who are experienced runners, have promised to train with me and help me to increase my chances for a happy ending: crossing the finishing line. It will be tough, but worth it! I will update you regularly on my progress : )

So, please sit comfortably, donate, and that way you can stand on the starting line with me, at least virtually! 

Thank you so much!

Yours sincerely, 

Jana 

JSME V CÍLI! 

Kilometrů moc, čas nejvyšší, darovaných úžasných 31.710 Kč, mi známých i neznámých 43 darujících a nepočítaně fandících!

Milí, velké díky za podporu důstojného stáří, Sue Ryder a všech a všeho, co představuje! A velké díky i za mne samotnou!

Za pomoc s přípravou výzvy také moc děkuji: Radce K., Michalovi, Hance, Radce M. a Darii. 

Za trpělivé vedení, energii a společný krok pak velký dík patří patronům: Michalovi, Lindě, Ondřeji a 3 krásným dětem. 

Finální statistika by nebyla kompletní bez odtajnění výsledků tipovačky! Tak tedy - schodů bylo 48! Opravdu! A výherkyní kalendáře a sovího čaje se tímto stává Iva! Ivi, blahopřeji a těším se na osobní předání!

A když už je o kalendáři řeč - vypůjčím si z něj na závěr citát:

"NEJSILNĚJŠÍM PROSTŘEDKEM PROTI STÁRNUTÍ JE LÁSKA" John Stuart Mill

.. A JÁ VÁM VŠEM ZA NI MNOHOKRÁT DĚKUJI!Tahle 1/2maratonská tréninková afterparty byla stejně ze všech běhů nejdrsnější - jen si zkuste udržet tempo s malými dětmi! Aneb rozverné mládí běží pro důstojné stáří! :)

A máme pro vás TIPOVAČKU!

Kolik schodů mělo námi pokořené schodiště?

Nejpřesněji tipující obdrží krásný KALENDÁŘ Sue Ryder a vynikající SOVÍ ČAJ k němu!

Své tipy můžete zaslat na adresu jana.cervenka@gmail.com do úterní půlnoci 17.4., kdy i samotná výzva končí.

Šťastným tipům zdar! A všem darům velký dík! :)

Čas 2:17:36, uběhnutých 21,0975 km, darovaných 28.410 Kč (děkuju!), neuvěřitelných 41 darujících a nepočítaně příznivců (děkuju moc!)! K tomu obrovská radost a taky 2 v cíli vyškemrané medaile, protože jinak by se doma kluci prali. To je naše dnešní slavnostní statistika! Tramtadadaaa! :)

Byl to skvělý zážitek a byli jste tam se mnou! Nejspíš nevíte, ale vedla jsem s vámi rozhovory! A občas vnímala i dění kolem třeba jako tyhle útržky konverzací:

Asi po prvních 200 m – „já už nemůžu!“
„Není to divný mít na třetím kilometru za sebou sběrací autobus a zametací vozy?“
„Jéžiš, zvoní mi mobil!... Babička!“ 
„Koukej, támhle běží strejda v pyžamu!“

Sama jsem se snažila držet nejdůležitější rady nepřepálit start a v dálce před sebou si s ambicí a pokorou hlídala vodiče s cílovým časem 2:30. Když na to přišlo, vlastně jsem se je bála předběhnout, právě aby mi pak rychle nedošly síly. Z brždění tempa mě ale začalo píchat v jednom boku, jejich sledování jsem tak hodila za hlavu a dál už běžela jen podle sebe. 

Na rovných úsecích, když jsem před sebou viděla celý ten běžící dav, říkala jsem si, co by se se vší tou energií dalo udělat dobrého – něco jako zajistit světový mír. Nakonec jsem ale došla k tomu, že jestli to celé snažení udělá 11,5 tisíce běžících a další tisíce fandících lidí radostnými, že to vlastně stačí.

Jo a taky, když mě kolem desátého kilometru s úlevou napadlo, že je dobře, že mám přes břicho startovací číslo a že tak nemusím myslet na to, jestli ho mám zatažené a krásné – to jsem si pak řekla, že jestli mi zbývá energie myslet na takové kraviny, tak že klidně můžu přidat tempo, a tak jsem přidala a šťastně doběhla! 

Samotný půlmaraton je tak už za námi, dárcovská výzva ale zůstává otevřená až do úterý 17.4.! Cokoli vás s ní ještě napadne podniknout, podnikněte! Taky ještě něco vymyslím! ;) Takže se neloučím, jen jdu na chvíli relaxovat :)

Milí, velké díky za vaši podporu Sue Ryder a důstojného stáří! Ze všeho dění kolem výzvy mám ohromnou radost a doufám, že vy také!

Tak prozatím pěkný podvečer a zůstáváme ve spojení! 

Vaše zničená ale šťastná Jana

Povzbuzení na start od Ondry Šimetky - skvělého člověka, porodníka a běžce, třetího z patronů téhle výzvy. Ondro, moc děkuju! : ) 

"Dneska pisu pro dobrou vec, kterou organizuje moje kamaradka Jana. 

Znam Janu dlouho, konkretne od roku 2007, kdy jsme oba byli u otevreni pobocky Lekaru bez hranic v CR a Jana pak byla mnoho let dobrou dusi kancelare. Mila, usmevava, schopna a vzdy ochotna s cimkoliv pomoci.

Kdyz me ted pozadala o spolecny bezecky trenink a par rad pred letosnim pulmaratonem a videl jsem hlavne ten duvod proc bezi (!!!), nevahal jsem ani chvilicku. Jenze jak to udelat, kdyz Jana je v Praze a ja zrovna ted zase na Vychodnim Timoru? Na spolecny trenink to nevypada, ale par rad, jak to delam ja, dat muzu. Treninkova pravidla jsou jasna: 1. kdyz se citim dobre, bezim rychle a daleko. 2. kdyz se citim stredne, bezim pomaleji a mene. 3. kdyz se necitim, kaslu na to. A ono to funguje, takhle jsem se propracoval ke vsem svym maratonum, vc. toho nejvetsiho, newyorkskeho.

A zavod samotny? Nenechat se strhnout davem a bezet pro radost. Uz ucast je temer vitezstvi.

Takze Jano, zitra v klidu, natrenovano mas a v cili trochu zpomal at Ti stihnou zmerit cas.

A Vy, kdo muzete, kouknete, prosim, sem a podporte to. MA TO SMYSL!! DEKUJI."Mám už prý šetřit síly na sobotu na samotný 1/2maraton. Jo jo, běží se už pozítří! A víte, že dohromady asi 11 000 běžců?!

V trénincích ale neustávám, jen už vás nebudu ohromovat pokořenými kilometry. Místo toho sahám po romantice a beru vás s sebou na můj obvyklý běžecký okruh. Je ve znamení podchodů, schodů a tajemství života. Fotky sice vypadají na první pohled nevábně, ale nenechte se odradit a poběžte! ;)

Napínavé tak zůstane do poslední chvíle, jestli těch víkendových 21,0975 km najednou zvládnu. Zase už mám ale nastudované rozmístění občerstvovacích stanic a music pointů a to je, myslím, dost dobrý předpoklad úspěchu!

A pak taky vaše veliká podpora! Ta je pro mě silný motor!

Milí, společně už máme 19.554 Kč a nastupujeme cílovou rovinku! 

A jak se to zpívá? "Když nemůžeš, tak přidej víc?" Tak jen do toho! Důstojné stáří za to stojí! Vidím to každý den!

Velké díky! 

Jana

Kdy najdou matky malých dětí čas na společný trénink? Jasně, že večer, když už ta drobotina skoro spí. Linda navíc ještě před odchodem stihla uvařit svíčkovou! Zbyde na ni?

No, zasloužila by si ji! Jak se dá, Linda trénuje na pražský květnový maraton – startovné a super měřící běžecké hodinky dostala k narozeninám. Půlmaraton má už dávno úspěšně za sebou! Jdu se tedy učit!

Start tentokrát připadl na naši milovanou Oboru Hvězda, z ní jsme dobrodružnou cestou pokračovaly do Divoké Šárky. U toho divoce diskutovaly – chvíli běžecké zkušenosti a pak dlouze dětské prdíky, nudlíky, kašlíky a žertíky.. Nakonec jsme ale zvládly i vážná dospělácká témata – třeba jako, že si Linda při nedávném natáčení v Norsku pro přežití pořídila sněhule ze skutečného tuleně a že je v nich fakt teplo!

Jak utíkala řeč, utíkal i čas a zastihla nás tma! Byly jsme ale připravené a pohotově vytáhly čelovky!

Potvrdilo se mi taky tušení z předchozího tréninku s Michalem v Prokopském údolí – že při běhu ve dvojici a za řeči daleko méně vnímám únavu. Teprve až, co jsme se s Lindou rozloučily na zastávce metra, jsem si pořádně uvědomila, že baterie jsou vybité, nohy z kamene.

Tímto děkuji Dopravnímu podniku hlavního města Prahy za existenci linky A metra, oboustranně jezdících schodů a navazujících tramvajových spojů! Jo a na startu toho 7.4. si pro konverzaci prostě někoho urvu! 

Milí, jsme zase o kus dál! Délka trasy 16,55 km, čas 1:53:16 a výtěžek 15.110 Kč! Máme už polovinu, huráááá! Tak ještě tu druhou! To dáme - důstojné stáří za to stojí! 

Díky vám všem, že běžíte se mnou, a Lindo, Tobě dnes zvlášť! 

Jana 

 PS Co ta svíčková? Zbyla?

Prý „a vem si určitě trailový boty“. To jsou mi pořád požadavky na vybavení na někoho, kdo i po horách chodí v krajkových balerínách!
 
Ale vážně – co je pro jednoho cíl (Sportisimo 1/2Maraton pro mě - 21 km), to je pro druhého jen prostředek k ještě vyššímu cílí (Swissalpine Irontrail - 88 km pro Michala). A že se Michal chystá na horský ultramaraton, nemohli jsme trénovat jinde než v Prokopském údolí, prostě v místě se snad největšími kopci v Praze.
 
Na fotkách se směju, vždy ale trvalo nekonečně dlouho, než jsem se vydýchala, a byla schopná udržet koutky. Nový poznatek - i míjející se běžci mají svůj pozdrav: ahoj! A pšššt! Už vím, kudy vede i mapám neznámá příkrá stezka Flying Runners!
 
Po velehorském tréninku se nám ještě od Terezky dostalo pozvání na skvělou polévku, kterou jsem vdechla a pak padla za důstojné stáří.
 
Přátelé, blížíme se!  Převýšení 450m, čas 1:20 hod., délka trasy 11,5 km a výtěžek 8410 Kč!
 
Michale, Terezko i vy všichni, děkuju, že běžíte se mnou! Má to smysl! Tak jen dál do toho!

Create campaign

Sue Ryder
Jsme tu pro seniory a jejich rodiny. Dokážeme poradit a pomoci ve chvílích, kdy stáří začíná přinášet starosti. Poznání toho, jak člověk žil, nám umožňuje nabídnout tu nejlepší možnou péči. Jde nám o to, aby v České republice mohl každý důstojně zestárnout. Stáří se nás týká dřív, než sami zestárneme!

Když stáří začne přinášet starosti, je dobré na to nebýt sám. Vaše podpora zajistí křehkým starým lidem a jejich blízkým péči, bez které se neobejdou. Například radu, jak těžkou situaci řešit. Osobní asistenci a pomoc doma s tím, co už nejde zvládnout. A také důstojnou péči seniorům trvale odkázaným na pomoc druhých.

Naši klienti Vám děkují za Vaši štědrost! 


Hodne stesti Jani, skvela prace!:)

Lucka
CZK 300

Hodne stesti na trati!

Josef Havlík
CZK 500

Jani, ať Ti to zítra běží!

Jana
CZK 1,156

Good luck!

Reena

Hodně štěstí na trati i ve výzvě, Jano!

Dušan Brinzanik

zdraví Hanys, Kača, Lucka

Lucie Mališová
CZK 1,000

Jani, přeji dobré boty a bohatě zásobené občerstvovací stanice! Jsi skvělá!

Jana Dušková
CZK 500

Půlmaraton je 21,0975 km. To je o 21,0975 km více, než jsem schopen uběhnout já...

Michal Nauš
CZK 500

Phar Lap vyhrával kvůli velkému srdci a to Ty máš. I když on ho měl fakt obrovské a to doslova :) Pro mě už jsi stejně vítěz, i když budeš úplně poslední. Držím palce! Tvůj fanoušek Radka

Radka Kulhánková
CZK 777
All donations support organization:
Sue Ryder, projekt: Pomáháme neztratit se ve stáří