Juliana Fischerová: Dárcovská výzva pro projekt Podpořte Lékaře bez hranic

Cook2help - foodies a restaurace pro Lékaře bez hranic

vybíráme od 31.10.2017
75 293 Kč
vybráno 376 % z 20 000 Kč

přispělo

53 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Cook2help je projekt, na kterém se sejdou české restaurace, bistra a kavárny s foodblogerskou scénou, aby získali peníze pro syrskou misi Lékařů bez hranic. Připojte se také, je to snadné a navíc příjemné!
 Jídlo = pomoc


Tahle jednoduchá rovnice platí celý listopad. Cook2help je projekt, na kterém se sejdou české restaurace, bistra a kavárny s foodblogerskou scénou, aby získali peníze pro práci Lékařů bez hranic v Sýrii. Připojte se také, je to snadné a navíc příjemné. Na dobrou věc přispějete jednoduše tím, že si objednáte vybrané jídlo v některé z restaurací nebo pořídíte kuchařku, kurz pečení či třeba cider od svého oblíbeného foodblogera a
peníze, co dáte, pak půjdou přímo Lékařům bez hranic.

Jak to podrobně funguje? Napíšete e-mail na cook2help@gmail.com, že stojíte např. o jednu z kuchařek. My vám co nejrychleji dáme vědět, jestli je ještě volná, tím si ji zarezervujete. Poté kliknete na výzvu, pošlete přes platební bránu částku v hodnotě uvedené u dané knížky (kurzu, lahve...) a nebo částku libovolně vyšší, kterou chcete darovat. Můžete taky vyplnit podrobný formulář s adresou a Lékaři bez hranic vám vystaví potvrzení pro daňové účely. Na závěr po platbě napíšete vzkaz – například těším se na kurz;)

Lékaři bez hranic, o.p.s.
Lékaři bez hranic jsou jedna z největších humanitárních a zdravotnických organizací na světě. Každý rok ošetříme zhruba deset milionů pacientů ve více než 70 zemích světa. Lidské životy zachraňujeme všude, kde to je potřeba. Pomáháme lidem trpícím v ozbrojených konfliktech, lidem zasaženým přírodními katastrofami, epidemiemi nebo například podvýživou. Staráme se i o vývoj léků a neustále hledáme cesty, jak humanitární pomoc ještě zlepšit.

Kdo jsou Lékaři bez hranic? Seznamte se s námi za 60 vteřin


Chcete si založit dárcovskou výzvu a podpořit tak Lékaře bez hranic? Pokračujte sem.

5 důvodů, proč podpořit Lékaře bez hranic právě teď


1. Pomůžete organizaci, která pomáhá na celém světě
I když zrovna nezasahujeme v krizi, která plní titulní stránky novin, působí našich téměř 35 000 spolupracovníků ve více než 70 zemích světa. Každý rok ošetříme téměř 10 000 000 lidí.

2. S vaším darem naložíme nejefektivněji, jak je to možné
Lékaři bez hranic drží závazek, že minimálně 80 % každého daru využijí na pomoc lidem v terénu. Co se děje se zbylými 20%? Na provoz organizace spotřebujeme zhruba 5 %, dalších 13 % dáváme na péči o dárce a získávání nových darů. Veškeré náklady pečlivě sledujeme a víme, že každých 10 Kč investovaných do péče o dárce nám přinese 37 Kč na darech. Doopravdy tak v pražské kanceláři „projíme“ jen zlomek každého vašeho daru a drtivá většina se dostává k lidem, kterým pomáháme.
 
3. Jsme organizace, která důsledně poskytuje nestrannou a neutrální pomoc
Lidé často přicházejí o přístup ke zdravotní péči v důsledku ozbrojených konfliktů, nebo proto, že patří k přehlížené skupině obyvatel, která je ze zdravotní péče jinak vyřazena. Právě proto je tak důležitá práce organizace, která poskytuje zdravotní péči nestranně a neutrálně všem lidem jen na základě jejich zdravotních potřeb. Nestranní můžeme být proto, že jsme nezávislí. A nezávislí jsme díky tomu, že více než 90 % našich příjmů celosvětově pochází od lidí, jako jste Vy. Od vlád a států přijímáme peníze jen ve výjimečných případech, když to neohrožuje naší nezávislost (třeba při léčbě podvýživy). V České republice nemáme od začátku roku 2016 ze státního rozpočtu ani korunu. 

4. Vaše pomoc má obrovský dopad. Děláme toho opravdu hodně.
Věděli jste, že jsme se v roce 2016 podíleli na úspěšném testování vakcíny proti ebole? Testujeme také nové formy léčby tuberkulózy, na kterou ročně umírá 1,4 milionu lidí. Díky tomu, že jsme velká organizace a náš hlas je slyšet, se nám také (s Vaší pomocí) podařilo přimět dva jediné výrobce pneumokokové vakcíny, aby snížil její cenu pro humanitární organizace. Po sedmi letech usilovné práce se nám minulý rok podařilo zásadně posunout léčbu proti zápalu plic, který je jednou z hlavních příčin dětských úmrtí na světě a každý rok si vyžádá milion životů.

5. Dostaneme se rychle všude, kde je naše pomoc potřeba
Už třicet let patří k naší práci také propracovaná logistika. Do 48 hodin dokážeme otevřít nemocnici kdekoliv na světě. Když je někde naše práce potřeba, dostaneme se tam.

Sami to ale nedokážeme. Potřebujeme Vás. Abychom byli stále připravení a mohli pokračovat v práci po celém světě, potřebujeme především pravidelné dárce.

(Použité údaje o využití darů a počtu spolupracovníků jsou z roku 2016.)

Těším se na vyzvednutí své odměny :-) Takhle pomáhat je skvělý - mám pocit, že víc získávám, než dávám :-D

Ivana
1 000 Kč

Vážím si Vaší pomoci!

Lukáš Martinek

Krásne je takto pomôcť a pritom z toho aj niečo mať. :) Veľmi sa teším na knižku aj na cidre. :)

Beáta Močiariková
1 500 Kč

Tesim se na Barinu knihu! Krasne svatky vsem

Gabi Hrdina
400 Kč

Cook2Help v Lapecu (Ostrava)

Nikos Kuluris
24 000 Kč

Milá akce, příspěvek Lékařům bez hranic jako vždy, tentokrát ale s dárkem na oplátku.

Alice Jarošová
500 Kč

Děkuji za úžasný projekt!! Jsem ráda že jsem mohla přispět. :)

Anička

Děkuji Lékařům bez hranic za to, co dělají. Je to neuvěřitelné. A samozřejmě také lidem z cook2help a všem, kteří se zapojili do tohoto skvělého konceptu. Je radost přispět.

Dárce

Lékaře bez hranic podporuju pravidelně, ale získat k tomu víno od pana Winepunka, to je nabídka, která se neodmítá.

Libuše Mohelská
500 Kč

Těším se kurz výroby makronek :)

Veronika Zikmundová
1 500 Kč
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
Lékaři bez hranic, o.p.s., projekt: Podpořte Lékaře bez hranic