Tomáš Zunt: Dárcovská výzva pro projekt Pomáháme tam, kde je potřeba

ICOS běží pro ICOS - poběžíme ½ maraton v silné sestavě, která si zaslouží vaši podporu

vybíráme od 5.5.2017
11 429 Kč
vybráno 76 % z 15 001 Kč

přispělo

23 lidí
Výzva je již uzavřena. Děkujeme!
Podpořit ICOS Český Krumlov, o.p.s. se rozhodl v rámci letošní běžecké ligy RUNCZECH skutečně nemalý počet běžců. Někteří si „jen“ zakoupili licenci na konkrétní běh přes ICOS, jiní se stali dobroběžci a pomohli tak podpořit služby ICOS ještě větší částkou.  A tak nezbylo, než postavit také silný běžecký tým přímo z pracovníků ICOSu. 
Aby šlo o skutečnou výzvu, byl štafetový tým ICOS postaven opravdu silně, víceméně však z neběžců (spíše více, než méně). Složení štafety je následující: Šárka Kotvová, vedoucí služby Podpora rodin a dětí v ohrožení, Květa Valčuhová, vedoucí Rodinného centra, Petra Cajthamlová, sociální pracovník a Tomáš Zunt, ředitel ICOS.

Naše běžce jsme trochu vyzpovídali:
Běháte pravidelně?
TZ: NE
KV: NE, ALE CHODÍM TAK RYCHLE, ŽE SKORO BĚHÁM.
ŠK: PRÁVĚ JSEM ZAČALA.
PC: ANO
Už jste někdy běžel/a alespoň 5-6 kilometrů, které je nutné zdolat ve štafetě?
TZ: NIC TAKOVÉHO SI NEPAMATUJI.
KV: PRAVDĚPODOBNĚ NE.
ŠK: O TOM SE MI ANI NESNILO.
PC: JISTĚ!
Vaše ambice ve štafetě?
KV: PŘEŽÍT
ŠK: PŘEŽÍT
TZ: VYHRÁT?
PC: VYHRÁT!
Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně štěstí.

Asi je zjevné, že se od pracovníků ICOS jedná o nemalou oběť. Ta se ale našim běžcům bude přinášet mnohem snáze, když jejich úsilí podpoříte i vy. 
Přispět můžete jakoukoli částkou. Vybrané peníze podpoří naše běžce morálně, fakticky ale půjdou na podporu služeb ICOS Český Krumlov, o.p.s., konkrétně na podporu dobrovolnických programů pro seniory, děti, mladé lidi se zdravotním postižením a na službu Osobní asistence pro děti, dospělé se zdravotním postižením a seniory (dárci tedy mohou dar uplatnit jako daňové zvýhodnění).

Závod se poběží 3. června 2017 v Českých Budějovicích. To je sice až za měsíc, ale podcenit nechceme nic. Od 5. května začínáme společně pravidelně trénovat (viz aktuality v horním menu).

P.S. Vaši podporu nechceme samozřejmě zadarmo:), jesltiže bude vybrána cílová částka (tj. 15.001 Kč), přichystáme rádi pro všechny dárce (i případně jejich děti) v jednu červnovou sobotu opulentní "snídani v trávě", kde vás rádi za hudebního doprovodu obsloužíme, popovídáme si s vámi,...V případě, že bude na naši podporu, respektive podporu našich služeb, vybrána částka o 25% větší, než cílová, zavazuje se ředitel ICOS (dosud dost neběžec), běžet v rámci příštího ročníku běžecké ligy již 1/2 maraton sám.  Navíc nabízíme bonus pro dárce, který do 25. května přispěje největší částkou: může se zúčastnit našeho posledního tréninku dne 1. 6.2017, a to zcela zdarma. 


Při závodě jsme někteří trochu podcenili, jak máme natrénováno – kdybychom tolik nelpěli v tom obrovském vedru na svých životech a nezabředávali do hovorů a radovánek s některými půlmaratonci, kteří také běželi pro ICOS), mohli jsme být ve výsledkové listině docela vysoko, zvlášť, když Petra na svém úseku doslova letěla. Ale i tak jsme ještě jako donedávna spíše neběžci předběhli nemálo běžců - 53. místo ve štafetě je super, při přepočtu na pohlaví dokonce 31. Příště už se vyvarujeme začátečnických chyb a myslím, že i kolegové z Keni (zatím dost rychlejší) budou mít co dělat, aby nás pokořili.

Naše druhá štafeta (Denisa T., Petra V., Martin H. a Kuba P.) však doběhla na 15. místě, při přepočtu na pohlaví běžců na 3. místě! Odkoukáme jejich tréninkové finesy. A to pro ICOS běžely ve štafetě ještě Italky! A také rychle. V 2RUN běhu předběhly dvě Kačky, učitelky běžící pro ICOS, 86 dalších dvojic! Naši celopůlmaratonci, jako Ruby, Patrik, Hynek, Jirka, běželi zcela neuvěřitelně a v cíli ještě vypadali dost svěže. I u nich budeme čerpat do příštích let. Patrik si dal s Jemíkem ještě před startem půlmaratonu rodinný běh, v něm se neztratila ani Terka s Libuší (té už bude rok, půlmaraton si tedy dá až příště).

Pro ICOS na českobudějovickém půlmaratonu běžely tři desítky běžců. A již nyní vyběhaly pro ICOS téměř 50 tisíc! Díky moc všem běžcům i dárcům za podporu.

Poslední tréninky. Nejdříve zklamání: Balon, který si (zřejmě) objednali naše fanynky a fanoušci, nestačil našemu tempu (stačilI jen zažehnout oheň - viz v červeném kolečku na fotce). Zjevné podcenění naší rychlosti, jejich smůla. Před velkým závodem už jen ve třech. Šárka si podvrtla kotník. V sobotu při RUNCZECHu ji však nahradí kolegyně Petra Štiková - s úkolem vytvořit na prvním úseku dostatečný náskok.

JE JASNÉ, ŽE SPOLEČNĚ DOSÁHNEME HODNĚ VYSOKO. Ve čtvrtek kolem půl sedmé zastávka na cvičení (s pomocí Petry si mohl zacvičit i ředitel, jak vidno z dalšího fota). Nezbytné poslední selfíčko se už ale díky vyčerpání úplně nevyvedlo.V sobotu bereme jedině vítězství. Konkurovat by nám snad mohla jen druhá štafeta ICOSu složená z kolegů a podporovatelů (Denisa Těsnohlídková, Petra Valkony, Martin Hák a Jakub Průcha) – ty jsme ale trénovat neviděli.

Díky všem za dosavadní podporu. A pro ty z vás, kteří ještě nepřispěli: nezoufejte, přispívat se ještě stále dá!

Pátek 19. 5. po ránu: Závod se srnou. Až do úplného vyčerpání.
Pondělí 22.5.: Věhlas naší silné štafety dávno přesáhl naše hranice. Dnes nás svým během přiletěli podpořit přátelé z Asie. I oni se chtěli svézt na vlně našich dosavadních tréninkových úspěchů. To můžete ale i vy, stačí přispět jakoukoli částkou. Díky.

V úterý 9.5. druhý trénink - ředitel kulhal, ostatní ne. Trochu pocit zmaru. 3. trénink ve čtvrtek 11.5., po pár prvních kilometrech při poležení v trávě téměř neodbytný pocit, že vítězství by nás nemuselo minout. 

Jak jsme avizovali, závod je až za měsíc, ale podcenit nechceme nic. V pátek 5.5. jsme tudíž absolvovali 1. z mnoha tréninků. V 6.00 z náměstí Svornosti přes Dubík na snídani do kavárničky. 5,9 Km, většinou běhu, čas ohromující. První dojmy? "Když nedoběhneme závod ten samý den, druhý den je také den".

Založení výzvy

ICOS Český Krumlov, o.p.s.
Dar na podporu dětí, seniorů a lidí s postižením
Na podporu obecně prospěšných služeb ICOS pro osoby se zdravotním postižením, seniory a lidi v tíživé životní situaci, včetně rodin s dětmi v příhraničních regionech jižních Čech, kde zajišťujeme: 
  • OSOBNÍ ASISTENCI pro děti, dospělé se zdravotním postižením a seniory (cca 45 klientů, 10 tisíc hodin péče ročně v domácnostech, školách/školkách, volnočasových aktivitách,...)
  • DOBROVOLNICKÉ PROGRAMY pro seniory, děti i osoby se zdravotním postižením (více než 50 pravidelně pomáhajících dobrovolníků v domovech pro seniory, nemocnici, Informačním centru pro seniory, dětem s určitými problémy,...)

Dále zajišťujeme také:
  • Bezplatnou poradnu mezi paragrafy pro lidi v krizi (šest poboček ve třech regionech pro lidi, kteří se neobejdou bez odborné pomoci, cca 800 - 900 klientů ročně)
  • Rodinné centrum Krumlík na největším českokrumlovské sídlišti (hlídání dětí v dětské skupině, volná herna pro rodiče s dětmi, zájmové, volnočasové aktivity, příměstské i pobytové tábory,...)
  • Komplex odborných služeb pro rodiny v krizi "Podpora rodin a dětí v ohrožení" (pomáháme rodinám zůstat spolu - psychologické, právní, rodinné poradenství vč. terapie, práce v rodinách, asistované kontakty, mediace...)
ICOS Český Krumlov pomáhá od roku 2000. Je mj. držitelem ocenění Neziskovka roku 2016. V roce 2020 jsme pak například obdrželi cenu hejtmanky Jihočeského kraje za společenskou odpovědnost.

Děkujeme, že pomáháte s námi. Každý dar pomůže.

http://icos.krumlov.cz

Z tradičních akcí na podporu služeb, respektive klientů, o které se stará ICOS:

Hurááááá do toho....!!!, jste skvělí !!!!

Ingrid Jílková
Vybranými prostředky bude podpořena organizace:
ICOS Český Krumlov, o.p.s., projekt: Pomáháme tam, kde je potřeba