Nedoklubko, z.s.


Děti, mládež, rodina Osvěta a poskytování informací

Pomáháme donošení

Podporujeme lékařský tým, který se spojil za účelem rozvoje výzkumu problematiky předčasných porodů. Projektem se snažíme upozornit veřejnost na to, jak moc je prevence v těhotenství důležitá. Snažíme zajistit finanční prostředky na pokračování, rozvoj a urychlení tohoto výzkumu. Riziková skupina žen může získat možnost donosit své dítě blíže termínu, jejich miminka mohou získat cenný čas v děloze své maminky a tím i větší šanci na plnohodnotný život…

vybíráme od 12.8.2019

Pomáháme donošení

Svým příspěvkem pomáháte odhalit příčiny předčasných porodů. Děkujeme, že pomáháte s námi!
146 683 Kč

přispělo

119 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Předčasný porod se týká každého z nás.


Každé DEVÁTÉ dítě v ČR se narodí předčasně. Toto číslo se zatím nedaří snížit. 

Aby to bylo jednou možné, je třeba problémům v těhotenství aktivně předcházet a začít je řešit už v době, kdy vznikají. K tomu, aby to bylo možné, je třeba více vědět o chybných procesech, které v těhotenství mohou nastat. 
Díky výzkumu je už dnes možné do konce třetího měsíce těhotenství odhalit ženy s rizikem předčasného porodu. Výzkum je ale především o financích.

Zasláním libovolné částky pomůžete společně s námi posunout se od teorie blíže k praktické pomoci těm, kteří ji potřebují.

Finanční podpora bude konkrétně cílena na výzkum pozadí závažných těhotenských komplikací, hlavně předčasného porodu a preeklampsie.

Česká republika je zemí, která se může „pochlubit” jednou z nejnižších úmrtností novorozenců na světě. Existence a dosavadní výsledky výzkumného týmu, který prostřednictvím projektu Pomáháme (ne)donošení NEDOKLUBKO podporuje, jsou už nyní opět „náskokem“ České republiky před světem.

Je třeba zdůraznit, že v současné době nikdo na světě nedokáže přesně vysvětlit mechanizmy tolerance plodu matčiným imunitním systémem, uvedené závěry jsou zatím postaveny velmi „hrubě“. Neumíme dosud ani přesně pojmenovat všechny známé poruchy imunity, které mohou tuto toleranci narušit a vést tak k těhotenským komplikacím končícím až předčasným porodem, potratem, preeklampsií či jinými závažnými stavy, ohrožujícími život a zdraví matky a/nebo dítěte. Výzkumem se zatím zabývá jen pár desítek pracovišť na světě, v ČR jsme zatím jediní. Je to velmi rychle se rozvíjející oblast, hodně náročná na doplňování znalostí z teoretických oborů. Cílem je pojmenovat co nejlépe pozadí těhotenských komplikací a nabídnout ženám s nepříznivou anamnézou pomoc. 
Výzkumné projekty jsou proto zaměřeny nejen na časnou identifikaci procesu jako takového, ale i na výše uvedené, často vrozené, poruchy v imunitě matky. 
MUDr. Michal Koucký, Ph.D.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

🤍🤍

Kristýna Vaňková
500 Kč

Přeji hodně štěstí při výzkumu.

Michaela Zíková
1 500 Kč

👶

Zdenka Houbová
1 000 Kč

Přeji v novém roce 2021 hodně zdraví a taky štěstí pro Vás i všechny nedonošené děti, které s pomocí Nedoklubka překonají nepřízeň osudu, vyrostou a jednou dospějí v krásné, tvořivé a hodné lidi, kteří budou na oplátku pomáhat jiným potřebným. Potřebné budeme mít mezi sebou vždycky. Ať Bůh žehná Vaší práci!

Peter Mojzeš
1 000 Kč

Děkuji všem z týmu Nedoklubko za jejich skvělou práci a přeji Všem rodičům mnoho zdraví a sil. Máma Aničky

Dárce

Rouškovne k důchodu nepotřebuji a proto že srdce věnuji na Vaši činnost❤️.

Helena Penzová
5 000 Kč

Malá miminka potřebují pomoc a jsem rád, že ta pomoc existuje.

Dárce
9 000 Kč

hodně štěstí v živote malinkým miminkům i jejich rodičům

Ivana Havlíčková
600 Kč

Hodne zdaru ve Vasi praci z Londyna :)

Martina Horakova

Kéž by se nic takového nedělo, ale bohužel je to tak. Je skvělé co děláte, každý život má smysl a hlavně každý má mít možnost tu být a poprat se o své místo v našem světě.

Veronika Marešová