Pěšky městem, z. s.


Regionální a komunitní rozvoj Životní prostředí

Vyzkoušejte s námi změnu

Přidejte se do klubu majitelů ŠPACÍRKY, průkazky odpovědného chodce, a pojďte se s námi v roce 2024 podílet na dobrodružství jménem TAKTICKÝ URBANISMUS!

vybíráme od 5.12.2023

Pojďte do toho s námi!

22 900 Kč

přispělo

17 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Přispívat k vytváření zdravějších a živějších měst pro všechny je občas tragikomedie! Je plná drsných střetů s předsudky a zastaralými názory. Z dlouholeté praxe víme, že změna začíná novým a pozitivním zážitkem, který mohou lidé ve městě zažít díky zázraku jménem taktický urbanismus. Jsou to levné, rychlé a efektivní změny veřejného prostoru na zkoušku například pomocí barev, laviček či květináčů. Vzniknou tak místa pro setkávání lidí a město začne žít.

Přidejte se do klubu majitelů ŠPACÍRKY, průkazky odpovědného chodce, a pojďte se s námi v roce 2024 podílet na dobrodružství jménem TAKTICKÝ URBANISMUS. Můžeme společně tvořit přívětivé ostrovy pro setkávání lidí nebo klidné a bezpečné školní ulice určené nejen dětem. Pojďme začít malými změnami a vyvoláme změny velké!

Inspiraci z mezinárodní konference Vyzkoušejte změnu, kterou jsme uspořádali v říjnu 2023, chceme přenést do praxe i v České republice. Pojďte do toho s námi!

  • Většinu prostoru ve městech zabírají ulice, které nabízejí bezpočet možností využití. My jsme si však zvykli vnímat je jen jako prostor pro auta. Pokud změníme podobu ulice a pozveme do ní lidi, proměníme i způsob jejího užívání. Auta nenakupují, nakupují lidé. Více lidí v ulicích znamená například větší tržby pro obchodníky.

  • Pokud je prostranství před školou bezpečné pro děti, je bezpečné pro všechny. Školní ulice otevírá prostor pro školáky a vytváří přátelské i bezpečné prostředí pro ně i pro ostatní obyvatele. Barvy a další jednoduché prvky ještě více zdůrazní, kdo je před školou nejdůležitější. 

  • Ulice nám nabízejí více než plochy pro parkování aut. Můžeme zde vytvořit parkovací pruhy také pro kola. A ze zbývajícího prostoru, může vzniknout malé náměstíčko pro pěší. Pozvat lidi do ulic znamená kompletní transformaci – změní to vás, vaši ulici, město i svět. Více lidí v ulicích do nich přináší život, lepší sousedské vztahy, zábavu. Zvýší se bezpečnost a zlepší kvalita ovzduší. 

Pořiďte si Špacírku a pojďte s námi obarvit město!

Zakoupením Špacírky podpoříte:
  • odbornou pomoc architektů a umělců s návrhy, jak vylepšit veřejný prostor
  • odbornou pomoc projektantů s řešením dopravy
  • nákup barev a dalšího materiálu pro testování návrhů
  • právní pomoc při hledání legálních cest pro navrhovaná řešení
  • a úhradu dalších nákladů, které vzniknou při prošlapávání neprobádaných cest TAKTICKÉHO URBANISMU. 
Přečtěte si více o tom, co děláme, na 
našich stránkách.

Pozn.: Fotografie jsou převzaty z prezentací hostů konference Pěšky městem 2023.

Foto 1 - převzato z prezentace Mika Lydona
Foto 2 - převzato z prezentace Stefana Ragazza, credit: Bloomberg Philantropies
Foto 3 - převzato z prezentace Stefana Ragazza, credit: Daniele Mascolo
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Za město přívětivé k chodcům a dětem

Eva Stanovska
10 000 Kč