Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Lidská práva

LGBT+ Komunitní centrum je v ohrožení. Přispějte a udržte dveře KáCéčka otevřené.

Fungování LGBT+ Komunitního centra je v ohrožení. Bez vaší okamžité pomoci se dveře KáCéčka zavřou a mnoho queer lidí tak ztratí prostor, který považují za svůj druhý domov. Představte si, jaké by to bylo, kdyby místo, které je pro vás důležité, najednou zmizelo. Toto je skutečnost, které čelíme. Přispějte a pomozte udržet dveře KáCéčka otevřené, aby zůstalo i nadále místem přijetí a podpory pro všechny, kteří to potřebují.

FÁZE 6 – 600 000 Kč

633 002 Kč
vybráno 106 % z 600 000 Kč

přispělo

587 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Život je občas pěkně tvrdý. A pro queer lidi obzvlášť. Možná taky znáte ten pocit, kdy se cítíte ztraceni ve světě, který vám nerozumí. Kdy se ptáte, kam patříte a jestli existuje místo, kde budete přijati bez ohledu na to, kým jste.

Tímto místem je LGBT+ Komunitní centrum, které ale nyní nutně potřebuje vaši pomoc. Přispějte a udržte dveře LGBT+ KáCéčka otevřené. Zachraňte prostor, kde můžete odložit masku, kterou možná nosíte v každodenním životě.

Každý z nás přece touží po prostoru, kde může být sám sebou, bez strachu a předsudků. LGBT+ Komunitní centrum je právě takovým místem. Poskytuje zázemí pro setkávání, ale především bezpečný prostor, kde nejen mladí queer lidé mohou růst, učit se a podporovat se navzájem.

Bezpečí. Rovnost. Přijetí. Radost. To nejsou jen slova, ale skutečné hodnoty, které jsou v KáCéčku naplňovány každý den. Tyto principy tvoří základ, na kterém je LGBT+ Komunitní centrum postaveno, a jsou to právě vaše dary, které pomáhají tyto hodnoty udržovat a rozvíjet. Fungování KáCéčka nyní máte ve svých rukou, bez Vás to nedáme. 

Každý váš dar, ať již malý či velký, je teď velmi důležitým krokem k udržení prostoru pro přijetí a pochopení LGBT+ lidí. Vaše štědrost může doslova transformovat životy. Pojďte přinést naději a nezbytnou podporu těm, kteří*é to nejvíce potřebují.

Váš dar pomůže:


  • Vytvářet bezpečný prostor, kde se queer lidé mohou cítit svobodně a vyjadřovat svou identitu bez strachu z odsouzení nebo diskriminace.

  • Umožnit setkávání a podporovat akce, kde mohou LGBT+ lidé navazovat kontakty a budovat vztahy v prostředí, kde panuje vzájemný respekt a porozumění.

  • Poskytovat služby a aktivity dostupné pro všechny, bez ohledu na finanční situaci.

  • Nabízet pomoc a oporu v těžkých situacích lidem, kteří čelí emocionálním nebo sociálním potížím. 
Provoz LGBT+ Komunitního centra stojí ročně 2 000 000 Kč. Bohužel jsme se dostali do situace, kdy nám vypadl klíčový zdroj financí, který je pro jeho fungování nezbytný. 

V tuto chvíli je proto vaše podpora zásadně důležitá. Přispějte a udržte dveře otevřené pro všechny.

Milníky vaší pomoci:


FÁZE 1 – 200 000 Kč ✅
Udrží dveře KáCéčka otevřené pro spolupráci  
Platba nájmu a provozních nákladů zajistí, že KáCéčko zůstane otevřené, ale bez vlastního programu. Bude i nadále bezpečným místem, kde se lidé mohou setkávat, sdílet a podporovat se v rámci akcí pořádaných spřátelenými spolky.

FÁZE 2 – 50 000 Kč ✅
Podpoří svépomocné skupiny 
Organizace skupinových setkání pomáhá najít queer lidem podporu, porozumění a možnost sdílet své zkušenosti v bezpečném a podpůrném prostředí. Skupiny budou stále dostupné jak v češtině, tak v angličtině, aby podporovaly co nejširší spektrum lidí.

FÁZE 3 – 100 000 Kč
Umožní fungování Otevřených čtvrtků
Otevřené čtvrtky jsou plné rozmanitých aktivit, setkávání a sdílení. Ale hlavně tvoří prostor, kde mohou všichni být sami sebou, bez obav a s pocitem přijetí.

FÁZE 4 – 70 000 Kč ✅
Zajistí provoz queer knihovny 
Knihovna slouží jako důležitý zdroj vzdělávání a inspirace. Investice do nových knih rozšíří naše sbírky, které odráží rozmanitost LGBT+ historie a kultury.

FÁZE 5 – 100 000 Kč ✅
Poskytne profesionální poradenství
Profesionální pomoc pro všechny, kteří hledají podporu a řešení svých problémů. Finanční prostředky zajistí, že tyto služby budou dostupné pro každého člověka, bez ohledu na jeho finanční situaci.

FÁZE 6 – 80 000 Kč
Realizuje kulturní a vzdělávací program 
Široký rozsah kulturních a vzdělávacích aktivit. Od uměleckých výstav a vernisáží, přes přednášky na různá témata, až po večerní vzdělávací kurzy. 


Dnes máte v rukou sílu měnit životy. Darujte a udržte dveře LGBT+ KáCéčka otevřené pro všechny.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Hodně štěstí

Adam Gerhat
50 Kč

Držíme palce

David Rybář

🤍💛🧡❤💜💙💚

Markéta Šestáková
2 000 Kč

Ať to dobře dopadne!

Gabriela Vodičková
100 Kč

Díky moc za všechno, co pro nás děláte 🫶. Už teď se těším na další návštěvu 😊.

Dárce

<3

Jan Flídr

Aliance pro jednu rodinu (tu paní Jochové) se mi zdá být málo. Chtěl bych Alianci pro VŠECHNY rodiny. Jsem tady správně???

starý sukničkář Miloš Hlávka
451 Kč

Díky za to, co děláte!

Michal Mynář
1 000 Kč

Rozhodně podpora! :) 🏳️‍🌈 🏳️‍⚧️

Vojtěch Haas
150 Kč

LGBTQ+ friendly 🌈

Mína Malá