Svoboda zvířat


Životní prostředí Zvířata

Chraňte s námi zvířata

Svoboda zvířat je nejstarší organizací na ochranu zvířat v České republice. Vycházíme z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem. Lepší práva pro zvířata tvoříte ale především Vy! Zapojte se do pomoci ještě dnes. Ze srdce děkujeme.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Co děláme?

  • Obhajujeme a posilujeme práva zvířat, navrhujeme a měníme zákony
  • Informujeme o životních podmínkách zneužívaných zvířat a motivujeme k jejich ochraně
  • Snižujeme utrpení konkrétních zvířat

Nedávné úspěchy, za kterými stojí Svoboda zvířat a její příznivci:

Kampaň Za Evropu bez kožešin (2022-2023)
(Pomohli jsme společně s ostatními evropskými organizacemi získat 1,7 milionu podpisů pod evropskou občanskou iniciativu za ukončení krutého kožešinového byznysu. Nyní se vybrané podpisy ověřují a následně budou předány Evropské komisi, která se tématem bude muset zabývat.) 

Kampaň Za pokusy bez zvířat (2021-2022)
(I zde jsme se přidali k celoevropské iniciativě, avšak tentokrát za účelem prosazení návrhu na postupné ukončení testování na zvířatech. Po ověřovací fázi, ve které bylo 200 tisíc podpisů vyřazeno, zůstalo platných neuvěřitelných 1,2 milionu podpisů. Aktuálně se tedy čeká na další kroky Evropské komise, která se k návrhu bude vyjadřovat.)

S podporou našich příznivců se také v ČR podařilo prosadit:

>> Konec zneužívání mláďat divokých druhů zvířat v cirkusech
>> Konec kožešinových farem
>> Konec testování kosmetiky a jejích složek na zvířatech
>> Každoroční záchrana stovek opuštěných koček

Chcete i Vy měnit osudy zvířat k lepšímu? 

Nejefektivnější formou pomoci je pravidelné dárcovství. Zapojte se ještě dnes.


Čemu se dále věnujeme?
Pracujeme dlouhodobě na zlepšení životních podmínek zvířat v EU. Pod vlajkou belgické organizace GAIA jsme spustili celoevropskou petici za jmenování eurokomisaře pro dobré životní podmínky zvířat
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Sběr podpisů pod Iniciativu Za Evropu bez kožešin je nyní ukončen. Za zvířata na kožešinových farmách se postavilo 1 701 892 lidí z EU!

Jsme Vám nesmírně vděční! Díky Vašemu daru je tato iniciativa jedna z nejúspěšnějších Evropských občanských iniciativ. Děkujeme, že společně s námi tvoříte lepší svět pro zvířata.
 

FINÁLE KAMPANĚ ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN

Společně jsme dosáhli ultimátního cíle 1,5 milionu podpisů v rekordním čase. Evropská občanská iniciativa tak díky tomuto úspěchu končí o skoro 3 měsíce dříve! Nyní máme před sebou poslední týden, kdy je ještě možné přidat svůj podpis pod iniciativu Za Evropu bez kožešin. V našem posledním videu se známé celebrity a influenceři vyjádřili ke kožešinovým farmám a svým podpisem podpořili tuto úspěšnou kampaň.

Pokud jste tak ještě neučinili, nyní máte poslední možnost podepsat 👉 www.ZaEvropuBezKozesin.czMODELKY PROTI KOŽEŠINÁM
Nářek, strach a bolest. 💔 To jsou poslední vteřiny života zvířat z kožešinových farem. Zvířat, která se narodí a zemřou jen kvůli módě. Měli bychom nadále tolerovat tento krvavý byznys?

Modelky vyjádřily svůj názor jasně. KRUTOST NENÍ V MÓDĚ! Postavte se proti ní také a podepište 👉 www.ZaEvropuBezKozesin.cz

POSTAVTE SE S NÁMI ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN!

1. 11. 2022 jsme spustili další velkou kampaň: Za Evropu bez kožešin. Projekt má za cíl ukončit trápení divokých druhů zvířat na kožešinových farmách v celé EU.
Podepište se i Vy pod tuto iniciativu a změňte život stovky tisícům zvířat!

Iniciativa Za pokusy bez zvířat je nyní u konce a podpořilo ji neuvěřitelných 1 413 383 lidí z celé EU


Neskutečně moc Vám děkujeme, že jste toho součástí a umíte se za zvířata postavit, když je to potřeba. Bez lidí, jako jste Vy, by pomoc zvířatům nebyla vůbec možná. 

DĚKUJEME VÁM.

Pomoc zvířatům na Ukrajině!

Válečné konflikty přinášejí utrpení lidem, ale i zvířatům, na která se často zapomíná. Proto jsme spustili český projekt na pomoc ukrajinským zvířatům. Vybrané peníze pošleme ukrajinské zvířecí organizaci UAnimals, se kterou jsme ve spojení. Ta dále přerozděluje finanční dary mezi ukrajinské útulky, záchranné stanice a zvířecí azyly. Nezapomínejme na ty, kteří se nedovedou chránit sami.

Chceme Evropu bez pokusů na zvířatech!


Začátkem září jsme spustili kampaň za postupné ukončení pokusů na zvířatech! 
Připojte se i Vy a podepište se pod Evropskou občanskou iniciativu, aby zbytečné utrpení zvířat v laboratořích jednou provždy skončilo!

Společně to dokážeme!

Nové vítězství! Ukončili jsme zneužívání divokých zvířat v cirkusech v ČR!


19.11.2020 podepsal prezident České republiky zákon, který ukončuje zneužívání divokých zvířat v cirkusech. Tím byl završen tříletý boj za ukončení této nesmyslné "zábavy". Děkujeme všem, co se zapojili do kampaně Cirkusy bez zvířat.


Společně jsme to opět dokázali! 

PS: boje ale nekončí. Věřím, že s Vámi můžeme počítat v další záchraně zvířat. 

Tým Svobody zvířat

Dokázali jsme to. Zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat byl definitivně přijat!

Prezident republiky Miloš Zeman 1. 8. 2017 podepsal novelu zákona na ochranu zvířat, která zakazuje chov tzv. kožešinových zvířat v ČR. Podpisem prezidenta byla novela definitivně přijata. Platnou, tj. součástí našeho právního řádu, se stane dnem vyhlášení, tedy vydáním ve sbírce zákonů, což by mělo být provedeno nejpozději do 30 dnů od doručení přijatého zákona ministerstvu. Účinnosti novela nabude prvním dnem druhého kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení.

Více se dozvíte  ➤ zde

Úspěchy Svobody zvířat v roce 2016

Podívejte se, co jsme dělali v roce 2016 a čeho jsme dosáhli v jednotlivých kampaních.

Vydáváme českou verzi nejnovější studie o kožešinových zvířatech

Autorem „Případu kožešinových farem“ (The Case against Fur Factory Farming) je světově uznávaný odborník na etologii lišek profesor Stephen Harris z Velké Británie. Studiem šelem, zejména lišky obecné, se Harris zabývá již více než 50 let.
Více na našich stránkách.

Založení projektu

Kdo miluje zvířata, má srdce na správném místě!❤️

Martina Luňáčková
300 Kč

❤️

Magdalena Kůsová
500 Kč

Dobrý den,
děláte dobrou věc, nepolevujte, je Vás třeba. Pro inspiraci zodpovědnosti konání nás lidí v souvislosti se způsobem chovu zvířat bych zveřejnila zvířata jedoucí na jatka. Dnes mě ráno míjel kamion naložený prasaty a jejich křik z dálky zněl jak dětský pláč plný naprosté hrůzy. Nestačí obrázky.

Edita Sovová
300 Kč

❤️all animals

David Černý
30 Kč

Přeji úspěšné završení projektu.

Bronislav Halák
200 Kč

Alespoň malou částkou chci podpořit jednorázově organizaci Svoboda zvířat,bohužel zatím víc dát nemůžu.Děkuji za vaši záslužnou a obětavou práci.

Romana Chupíková
300 Kč

Vážím si vaší práce. Přeji hodně zdaru! Zvířata nesmí trpět.
Fifková Michaela

Michaela Fifková
300 Kč

Budu se snažit přispívat častěji, ale pravidelné příspěvky radši neslibuji. Děkuji Vám za aktivity ve prospěch těch, kteří se sami nemohou bránit.

Daniel Jelínek
200 Kč

, 🎐 🛬🛬🛬 🍊 🕎☦️☮️ 🍎

P.s.: Šířit ✓ ™ ~ ♣ 50 x provést modlitbu: Otče Náš + prohlásit / Spoj se se Mnou = Telepatické spojení s * Hospodinkem *.

~ Můj Webový Blog viz. ↓ se věnuje těmto tématům ≈ Snížení rychlosti na všech komunikacích včetně železnice na ( téměř pro všechny platící ) hodnotu 30 km/h ¡¡¡ ⚜️ + Snížení frekvence né jen konvenčního letectví o cca. 98 % ( bez sítí na rotorech a vystřelovacích padáků na trupech nesmí ostatní vele vele vele nutný provoz létat ) ¡¡¡ ⚜️ + Zakazuji ≈ prodej a používání pesticidů a dráždivého drogistického zboží ( odmáčení, vylamování vyschlého jílu a solení tkanin opravdu stačí ) ¡¡¡ ⚜️ + Dále zakazuji prodej nápojů, potravin a veškerého myslitelného zboží z větší dálky jsou-li podobné komodity dostupné lokálně ≈ POMALÁ železnice dokáže opravdu Mile přepravit VŠE co je pro Morální Občanskou Společnost nejnutnější ¡¡¡ ⚜️ + Vyžaduji urychlený zákaz prodeje nápojů a potravin v plechovkách = urychleně zavádějte bezobalový prodej ¡¡¡ ⚜️ + Zakazuji střílení a bolestivou likvidaci Nevinných zvířat ( Sýr je vhodnější než Maso ) ¡¡¡ 🧀 + Ve Společnosti chybí povědomí o tom že Sůl léčí záněty zubů a ničí Viròzy ¡¡¡ ⚜️ + Konzumace dřevěného uhlí ( získaného ze zdrojů pro živočichy včetně půdních ž. bezbolestně ) ~ zlepšuje koncentraci a mírní bolesti Hlavy zapříčiněnou lepkem v potravinách ¡¡¡ ⚜️ + Věřím že Obraz Černé Matky Boží ( Královny Mírů ) s jizvou na tváři ~ dokáže zastavit každou Válku 🕷️ ¡¡¡ + Na všech dříve odlesněných zemědělských pozemcích na Planetě Zemi je nutné nechat vyrůst revitalizační Biokoridory ≈ půjde o cca. 60 % zastínění ≈ 3 živé 20 metrové linie v rámci 1 hektaru uložené ve směru od severu k jihu ( později po zastínění pásem bude žádoucí dosadba Ovocných Stromů a to nejlépe do děR po např. Hraboších ). Chutnou zeleninu a obiloviny bude zřejmě možné pěstovat ve světlých liniích a to bez orby v půdních násypech s obsahem říčního písku a semen různých stromů ¡¡¡ 🥚🌻🎐🍕🍎🐐 + Nepřeji si výstavbu nových bytů obchvatů a dálnic na Planetě Zemi ! Občané sužováni dopravou se mají přemístit do levných ultra EKO vesnic s lehkými vyzdvyženými dřevěnými stavbami + dřevěnými ochozy pro pěší + jímkami na vodu nad vesnicí a jímkami pro septik pod vesnicí ( nádoby na pevné exkrementy se nemusí umývat jsou-li vystlány biomasou ) ¡¡¡ ⚜️ + Živočichové nesmí býti chováni v blízkosti nezdravých hlučných míst a musí dostávat stravu ze které nebudou mít bolesti hlavy a žaludku ¡¡¡ ⚜️ + Brouci jako je například KŮROVEC se nesmí ničit mechanicky ani žárem jelikož se opravdu nedají zcela vyhubit ¡¡¡ ⚜️ + Včely se nemají léčit ani pálit stačí jim jen dobře větrat, nemít stěny blízko u sebe a dobře je živit bio ovocem a krystalem soli ¡¡¡ ⚜️ + Před deseti léty mi *Hospodin* zakázal konzumovat všudypřítomné malé rybky druhu Gammarus + před třemi léty mi Příroda zakázala lovit velké ryby. Já však nedávno neuposlechnul a vytáhnul jsem z vody pomoci na sobě uložených a zatížených kůr ze stromu rybičky druhu Gammarus, tyto rybky se nesmí kousat, nejlepší je nechat je na suché tkanině kde cca. za 30 minut bez známek utrpení uhynou ¡¡¡ ⚜️ + Je dobré vědět že běháním na místě lze mnohé v organizmu vylepšit ¡¡¡ ⚜️ + Opakovaným stahováním břišního svalstva lze z potravin získat mnohem více energie ¡¡¡ ⚜️ + Obiloviny ponechané ve Slané vodě cca. 5 dní již nevyvolávají bolest hlavy ¡¡¡ ⚜️ + Další a Další Milá Nutná opatření ≈≈≈≈≈

+ WwW.DavidOrechovsky.blogspot.com

+ Tisknout Prosím bude-li to možné - Ekologickým pigmentem (z Uhlíku) na papír ne bělený Chlórem (tón Dřevo) anebo na Detoxikovaný Recyklovaný papír.

David Ořechovský
100 Kč

Moc Vám fandím.

ALENA HRBÁČOVÁ