Svoboda zvířat


Životní prostředí Zvířata

Chraňte s námi zvířata

Svoboda zvířat je nejstarší organizací na ochranu zvířat v České republice. Vycházíme z myšlenky, že každý život má svou vlastní neopakovatelnou hodnotu, která není závislá na momentálním hodnocení člověkem. Lepší práva pro zvířata tvoříte ale především Vy! Zapojte se do pomoci ještě dnes. Ze srdce děkujeme.

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Co děláme?

  • Obhajujeme a posilujeme práva zvířat, navrhujeme a měníme zákony
  • Informujeme o životních podmínkách zneužívaných zvířat a motivujeme k jejich ochraně
  • Snižujeme utrpení konkrétních zvířat

Nedávné úspěchy, za kterými stojí Svoboda zvířat a její příznivci:

Kampaň Za Evropu bez kožešin (2022-2023)
(Pomohli jsme společně s ostatními evropskými organizacemi získat 1,7 milionu podpisů pod evropskou občanskou iniciativu za ukončení krutého kožešinového byznysu. Nyní se vybrané podpisy ověřují a následně budou předány Evropské komisi, která se tématem bude muset zabývat.) 

Kampaň Za pokusy bez zvířat (2021-2022)
(I zde jsme se přidali k celoevropské iniciativě, avšak tentokrát za účelem prosazení návrhu na postupné ukončení testování na zvířatech. Po ověřovací fázi, ve které bylo 200 tisíc podpisů vyřazeno, zůstalo platných neuvěřitelných 1,2 milionu podpisů. Aktuálně se tedy čeká na další kroky Evropské komise, která se k návrhu bude vyjadřovat.)

S podporou našich příznivců se také v ČR podařilo prosadit:

>> Konec zneužívání mláďat divokých druhů zvířat v cirkusech
>> Konec kožešinových farem
>> Konec testování kosmetiky a jejích složek na zvířatech
>> Každoroční záchrana stovek opuštěných koček

Chcete i Vy měnit osudy zvířat k lepšímu? 

Nejefektivnější formou pomoci je pravidelné dárcovství. Zapojte se ještě dnes.


Čemu se dále věnujeme?
Pracujeme dlouhodobě na zlepšení životních podmínek zvířat v EU. Pod vlajkou belgické organizace GAIA jsme spustili celoevropskou petici za jmenování eurokomisaře pro dobré životní podmínky zvířat
 

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Zastavte norování lišek

14. 5. 2024 odstartovala nová kampaň Nora patří lišce, jejímž cílem je ukončit norování - krutý způsob lovu, při kterém zažívají lišky a liščata obrovskou hrůzu a umírají drastickou smrtí.

Postavte se proti této krutosti a podepište 👉 norapatrilisce.cz

… aby se toto stalo jednou provždy minulostí:
⚠️Malá liščata vykopána z nory a zabita.

Realita norování:

Malá liščata v noře kňučí strachem. Zoufalá máma bojuje do posledního dechu při snaze je bránit. Marně. Po krvavém souboji umírá liška, liščata a často je zraněn i lovecký pes. Tento boj nemá vítěze. V případě neúspěchu psa bývá nora myslivci vykopána a liška i s mláďaty utlučena či zastřelena. Ty, které mají „štěstí“, jsou drženy pro výcvik dalších loveckých psů…

Vy ale můžete utrpení lišek zastavit. Stačí přidat svůj podpis na norapatrilisce.cz.

Děkuji, že dáváte liškám a liščatům šanci na lepší budoucnost💛

Sběr podpisů pod Iniciativu Za Evropu bez kožešin je nyní ukončen. Za zvířata na kožešinových farmách se postavilo 1 701 892 lidí z EU!

Jsme Vám nesmírně vděční! Díky Vašemu daru je tato iniciativa jedna z nejúspěšnějších Evropských občanských iniciativ. Děkujeme, že společně s námi tvoříte lepší svět pro zvířata.
 

FINÁLE KAMPANĚ ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN

Společně jsme dosáhli ultimátního cíle 1,5 milionu podpisů v rekordním čase. Evropská občanská iniciativa tak díky tomuto úspěchu končí o skoro 3 měsíce dříve! Nyní máme před sebou poslední týden, kdy je ještě možné přidat svůj podpis pod iniciativu Za Evropu bez kožešin. V našem posledním videu se známé celebrity a influenceři vyjádřili ke kožešinovým farmám a svým podpisem podpořili tuto úspěšnou kampaň.

Pokud jste tak ještě neučinili, nyní máte poslední možnost podepsat 👉 www.ZaEvropuBezKozesin.czMODELKY PROTI KOŽEŠINÁM
Nářek, strach a bolest. 💔 To jsou poslední vteřiny života zvířat z kožešinových farem. Zvířat, která se narodí a zemřou jen kvůli módě. Měli bychom nadále tolerovat tento krvavý byznys?

Modelky vyjádřily svůj názor jasně. KRUTOST NENÍ V MÓDĚ! Postavte se proti ní také a podepište 👉 www.ZaEvropuBezKozesin.cz

POSTAVTE SE S NÁMI ZA EVROPU BEZ KOŽEŠIN!

1. 11. 2022 jsme spustili další velkou kampaň: Za Evropu bez kožešin. Projekt má za cíl ukončit trápení divokých druhů zvířat na kožešinových farmách v celé EU.
Podepište se i Vy pod tuto iniciativu a změňte život stovky tisícům zvířat!

Iniciativa Za pokusy bez zvířat je nyní u konce a podpořilo ji neuvěřitelných 1 413 383 lidí z celé EU


Neskutečně moc Vám děkujeme, že jste toho součástí a umíte se za zvířata postavit, když je to potřeba. Bez lidí, jako jste Vy, by pomoc zvířatům nebyla vůbec možná. 

DĚKUJEME VÁM.

Pomoc zvířatům na Ukrajině!

Válečné konflikty přinášejí utrpení lidem, ale i zvířatům, na která se často zapomíná. Proto jsme spustili český projekt na pomoc ukrajinským zvířatům. Vybrané peníze pošleme ukrajinské zvířecí organizaci UAnimals, se kterou jsme ve spojení. Ta dále přerozděluje finanční dary mezi ukrajinské útulky, záchranné stanice a zvířecí azyly. Nezapomínejme na ty, kteří se nedovedou chránit sami.

Chceme Evropu bez pokusů na zvířatech!


Začátkem září jsme spustili kampaň za postupné ukončení pokusů na zvířatech! 
Připojte se i Vy a podepište se pod Evropskou občanskou iniciativu, aby zbytečné utrpení zvířat v laboratořích jednou provždy skončilo!

Společně to dokážeme!

Nové vítězství! Ukončili jsme zneužívání divokých zvířat v cirkusech v ČR!


19.11.2020 podepsal prezident České republiky zákon, který ukončuje zneužívání divokých zvířat v cirkusech. Tím byl završen tříletý boj za ukončení této nesmyslné "zábavy". Děkujeme všem, co se zapojili do kampaně Cirkusy bez zvířat.


Společně jsme to opět dokázali! 

PS: boje ale nekončí. Věřím, že s Vámi můžeme počítat v další záchraně zvířat. 

Tým Svobody zvířat

Dokázali jsme to. Zákaz chovu tzv. kožešinových zvířat byl definitivně přijat!

Prezident republiky Miloš Zeman 1. 8. 2017 podepsal novelu zákona na ochranu zvířat, která zakazuje chov tzv. kožešinových zvířat v ČR. Podpisem prezidenta byla novela definitivně přijata. Platnou, tj. součástí našeho právního řádu, se stane dnem vyhlášení, tedy vydáním ve sbírce zákonů, což by mělo být provedeno nejpozději do 30 dnů od doručení přijatého zákona ministerstvu. Účinnosti novela nabude prvním dnem druhého kalendářního měsíce následujícího po dni jeho vyhlášení.

Více se dozvíte  ➤ zde

Úspěchy Svobody zvířat v roce 2016

Podívejte se, co jsme dělali v roce 2016 a čeho jsme dosáhli v jednotlivých kampaních.

Vydáváme českou verzi nejnovější studie o kožešinových zvířatech

Autorem „Případu kožešinových farem“ (The Case against Fur Factory Farming) je světově uznávaný odborník na etologii lišek profesor Stephen Harris z Velké Británie. Studiem šelem, zejména lišky obecné, se Harris zabývá již více než 50 let.
Více na našich stránkách.

Založení projektu

Děkuji za to, že jste.

Dárce

Díky za to, že bojujete za ty co se bránit nemohou !

Markéta Káňová
300 Kč

Nemám tiskárnu na peníze, ale nedalo mi to aspoň něco! Přispěla jsem na Poustevníčku 500kč a 100kč proti rakovině. No a díky přesvědčivému telefonátu 300kč jednorázově! Posílám ihned!

Anna Kršňáková
300 Kč

Díky, že pomáháte.

Jana Urválková

💞

Marie Mudriková
500 Kč

Děkuji že bojujete za ty, kteří sami bojovat nemohou!

Karolína Machatá
200 Kč

Doufám, že i tato malá částka pomůže.

Karel Bílek
300 Kč

🔥❤️🔥

eazy_mizi

Ať žije srna.

Ford Focus
200 Kč

Za spravedlivější svět! :)

Uladzimir Lagoun
100 Kč