Fokus Praha, z. ú.


Osvěta a poskytování informací Zdraví

Podcast STUDIO DUŠE

Podcast Fokusu Praha o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním.

STUDIO DUŠE

Chci svým darem podpořit podcast Fokusu Praha.
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Podpořte nás v tvorbě dalších dílů nového podcastu o duševním zdraví a lidech s duševním onemocněním. Můžete ho poslouchat třeba  ZDE. Za vaši finanční podporu děkujeme a věříme, že se při poslechu našeho podcastu vždy dozvíte něco zajímavého a nového. DĚKUJEME ❤️
   

epizoda DŮM ZOTAVENÍ / RECOVERY HOUSE
Recovery house neboli Dům zotavení je zbrusu nová pobytová komunitní služba Fokusu Praha zaměřená na lidi, kteří se chtějí lépe vyznat ve vlastním životním příběhu, nalézat jeho naplňující pokračování nebo jen lépe porozumět a uchopit vlastní niterní zkušenosti. Pro koho bude pobyt v recovery house komunitě vhodný, jak dlouho potrvá a v čem se bude lišit od standardní sociálně zdravotní služby pro lidi se zkušeností s duševním onemocněním, přibližuje vedoucí Domu zotavení Adi Hasanbašić, ředitelka Centra Nábřeží Fokusu Praha Gabriela Kallová a také Michal Kašpar, jeden z deseti průvodců zotavením, kteří se budou podílet na zajištění služby v nonstop režimu 24/7.

epizoda JE OK NEBÝT OK
Jaký byl Koncert pro duševní zdraví JE OK NEBÝT OK se skupinami PRAGO UNION a NĚCO NĚCO? Co dělá MC Kato pro své psychické zdraví a jak se téma duševního zdraví promítá do jeho tvorby? Poslechněte si další díl podcastu STUDIO DUŠE Fokusu Praha o duševním zdraví a duševních onemocněních.

epizoda NA ANTIDEPRESIVECH O ANTIDEPRESIVECH
Tento díl podcastu Studio duše je věnovaný knize Na antidepresivech o antidepresivech, kterou vydal Fokus Praha v edici Marco Cavallo v srpnu 2023. Autorka publikace Kateřina Kudláčová s námi v podcastu sdílí svou vlastní zkušenost s antidepresivy i motivace jejího zájmu o zkoumání tohoto fenoménu prostřednictvím rozhovorů. O vlastních zkušenostech s antidepresivy otevřeně mluví také Káťa Málková a Tomáš Vaněk. Svůj úhel pohledu na toto téma přináší Jan Sobotka, výkonný ředitel Fokusu Praha.

epizoda MLADÉ DUŠE
Covidová pandemie či nejistota vyvolaná současným válečným konfliktem na Ukrajině způsobily, že ve společnosti narůstá počet mladých lidí s psychickými problémy a duševními onemocněními. Proto jsme se v prvním díle našeho podcastu zaměřili právě na tuto ohroženou skupinu, na níž se často v nabídce služeb a podpoře ze strany státu zapomíná.

epizoda DÍKY ZA OPTÁNÍ
Jak se ptát na psychické zdraví a jak mluvit s lidmi, které trápí duševní nepohoda či akutní psychická krize? Dozvíte se v dalším díle našeho podcastu STUDIO DUŠE. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu