ADRA, o.p.s.


Zemětřesení Humanitární pomoc

SOS ADRA: Pomoc Venezuele

Venezuelu zasáhla 24. června 2026 dvě mimořádně silná zemětřesení. Otřesy byly zaznamenány ve více státech země, v hlavním městě Caracasu se zřítilo několik budov. Agentura AP uvádí, že zemětřesení patří k nejsilnějším za více než 100 let. Místní úřady proto vyhlásily stav nouze, americká geologická služba odhaduje, že obětí může být deset až sto tisíc, stovky lidí jsou zraněny. Pomozte zajistit lidem v postižených oblastech nejnutnější humanitární pomoc. 🆘💔

SOS ADRA: Pomoc lidem zasaženým zemětřesením ve Venezuele

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Záchranáři stále prohledávají trosky zřícených budov a úřady upozorňují, že počet obětí může v následujících dnech výrazně vzrůst. Tisíce lidí přišly o bezpečné zázemí a mnozí tráví noci venku ze strachu z dalších otřesů. Poškozeny byly obytné domy, veřejné budovy i důležitá infrastruktura. Nemocnice se snaží zvládnout příliv zraněných a školy jsou využívány jako dočasná útočiště pro evakuované obyvatele. 

ADRA vyčlenila na první pomoc lidem zasaženým zemětřesením 100 000 dolarů, tedy více než 2 miliony korun.  🆘 Místní pracovníci ADRA aktuálně zjišťují informace a aktivovali plán pro krizový scénář, díky kterému mohou potřebným distribuovat potravinové balíčky. Dle dalšího zjištění potřeb bude ADRA Venezuela v pomoci pokračovat a pravděpodobně ji rozšiřovat. 

ADRA Venezuela pomáhá tamnímu obyvatelstvu od roku 1989, intenzivněji od roku 2017. Působí zejména v jižních a západních venezuelských státech, taktéž v oblasti hlavního města Caracasu. Dohromady pomohla už téměř 265 tisícům lidí pomocí 34 humanitárních projektů. Nyní ADRA Venezuela reaguje na aktuální katastrofu a pomáhá zasaženým napříč různými oblastmi. 

Situaci budeme nadále monitorovat, nadále ji totiž komplikují pokračující následné otřesy a neúplné informace z nejvíce postižených oblastí. ℹ️

Vaše pomoc umožní reagovat na aktuální humanitární potřeby zasažených lidí a poskytnout podporu tam, kde bude nejvíce potřeba. 

💚 Děkujeme 💚



Foto: Marcos Cuevas | ADRA Venezuela
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Kapka ke kapce dělá řeku života.

Josef Jan Kovář
1 000 Kč

Myslíme na Vás..

Martina Opekarová Rybová
5 000 Kč

Díky za to, že můžeme vaším prostřednictvím pomáhat. Ať to pomůže tam, kde je to třeba.

Vítězslav Chán
1 000 Kč

Aspoň kapku na pomoc při té hrůze... máte to teď i vy těžší pomáhat, snad bude na všech stranách zase lépe!

Soňa Sílová
1 000 Kč

Držím palce ať je co nejméně obětí

Josef Moštěk
1 000 Kč