Místní místním, z.ú.


Humanitární pomoc Sociálně znevýhodněné skupiny

Předplať vouchery (nejen) na kávu & jídlo lidem bez domova a v nouzi

Jak pomoci lidem bez domova nebo v nouzi? Skrze vouchery MM a Solidární síť můžete právě zde předplatit kafe, sandwich nebo například polévku. Darujete tak konkrétní službu člověku, který by si ji jinak nemohl dovolit. Díky vám pak lidé bez domova a v nouzi mohou v podnicích Solidární sítě po celé Praze využívat množství služeb, které jim pomáhají, stavět se na vlastní nohy.

vybíráme od 16.9.2023

Předplatit voucher pro lidi bez domova

Vaše příspěvky přeměníme na konkrétní vouchery na kávu, oběd či oblečení. Díky vám jsou tyto služby následně Solidární sítí poskytovány zdarma těm, kteří je opravdu potřebují, a na které se v naší společnosti často zapomíná.
10 427 Kč

přispělo

24 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Prvně nám jde o praktickou respektující pomoc, vycházející z konkrétních potřeb lidí, kteří jsou na okraji naší společnosti a v situaci sociálního vyloučení. Zároveň chceme umožnit těmto lidem cítit v rámci svého sousedství vítáni a přijímáni. Každým rokem počet lidí v nouzi i počet využívaných voucherů roste. V zimě 2022/23 jsme jich poskytli*y 1030.

Paní Petra (60) je v bytové nouzi přibližně 11 let, od chvíle, kdy zemřel její partner, o něhož se starala až do jeho úmrtí. Vzhledem k tomu, že jí zbývá několik let do nároku na důchod, je odkázána na dávky hmotné nouze. Žije sama na ubytovně. Svou situaci řeší se sociální pracovnicí. Jak jí vouchery pomáhají?
Hrozně mi to pomáhá. Káva mi dává takovou energii, díky které mohu vyřizovat nějaké věci, a abych se udržovala tak jako při životě. K tomu je někdy zákusek nebo sendvič. Člověk si v těch kavárnách odpočine, člověk má možnost si někdy přečíst noviny, když potřebuju rychle běžet na úřad. V klidu u stolečku si mohu něco udělat nebo napsat, což mi hrozně pomůže. Někde na lavičce to prostě nejde. Nejhorší je to v zimě. Když je špatné počasí, tak mi to pomáhá, že člověk může jít do té kavárny. Někde mi i zalijí čaj. Nebo se ohřát, aby člověk nebyl venku a nepromrznul, což je důležitá věc.

Jak to funguje?

Vouchery předplatíte jednoduše online. Příspěvky předáme podnikům, zapojeným do Solidární sítě. Ty tak budou moci poskytnout různé služby zdarma lidem v nouzi a bez domova, kteří sem přijdou. Informujeme je skrze spolupracující sociální služby jako Naděje, Armáda Spásy nebo Charita. Zapojeny jsou podniky na Praze 1, 2, 3, 6, 7 a 14.

 
  • gastro podniky – drobné kavárny, bistra a restaurace nabízejí "zavěšenou" kávu/čaj, sandwich, oběd, falafel, hermelín, polévku nebo něco pro lidi v nouzi tak vzácného, jako je desert. 
    Coffee and Riot (P1), Cafe Therapy (P1), Dobrá Trafika Korunní (P2), Kavárna Pražírna (P2), Bistro Habibi (P2), prostor39 (P3), ROH – družstevní kavárna (P3), Potrvá (P6), Knihkopec (P7), Sedmička v pohybu (P7), Family coffee & bistro (P8), Kafe na dřevo (P14).

  • second handy – umožňují nákup oblečení těm, kdo by na ně neměli*y, například pracovní oblečení. Restart Shop (P1 a P7).

  • divadlo, kam díky vašemu příspěvku mohou využít senioři*seniorky s nízkými příjmy nebo lidé z azylových domů. Studio Hrdinů (P7).

  • komunitní fit centrum – umožňuje dostat zde kávu, ale také mmj. využít službu sprchy zdarma. Sedmička v pohybu (P7),
Lidi bez domova a v nouzi informujeme ve spolupráci partnerských sociálních služeb (převážně terénní, ale i další programy organizací Naděje, Armáda Spásy, Charita atd.), že mohou služeb přijít využít. Protože Solidární síť ale funguje již od r. 2017, mnoho lidí již systém zná. Služby jsou neadresné a může je čerpat kdokoliv, kdo potřebuje.

  • Za dobu naší činosti jsme spolu s vámi poskytli*y lidem bez domova a v nouzi již 9 436 voucherů v celkové hodnotě 578 855 Kč. Další vouchery může veřejnost předplatit vždy lokálně – přímo v podnicích zapojených do Solidární sítě.

  • Za online voucheru si bereme režijní poplatek, který využíváme za proplacení poplatků darujme.cz a účetní náklady spojené s výzvou – pomáhá nám to s udržitelnschopností voucheru. Vouchery, které jsou předpláceny přímo v podnicích, jdou ve 100 % danému podniku.

Co nám udělalo radost bylo, když pán, co službu sám využíval, se dostal ze svých potíží a přišel koupit voucher pro potřeby dalších lidí v nouzi.
Kavárna Pražírna, Praha 2

Letos na podzim k nám chodil pár a paní mi po každé návštěvě děkovala a dokonce i psala emaily a ujišťovala se, že nebude vadit, pokud přijdou znovu. (Paní teď pracuje v jiném podniku solidární sítě, z čehož mám neskutečnou radost)..... Další paní jsme udělali obrovskou radost, když dostala dortík, na který měla chuť (je to hloupost, ale je to tak).
ROH – družstevní kavárna, Praha 3

První pán, co u nás byl na voucher Místní místním, byl hrozně nadšený, už při prvním otevření pokladny se na představení moc těšil a pak nam hrozne děkoval. Měla jsem pocit že je to neco, co si hrozně dlouho nemohl dovolit.
Studio Hrdinů, divadlo, Praha 7
Voucher už u nás využilo několik osob v nouzi kteří potřebovali pracovní oblečení na brigádu a na každodenní nošení po zimě.
Restart shop, Praha 1 a 7


Solidární síť Místní vytváří spojení mezi lidmi a poskytuje také širokou škálu základních infrastrukturních služeb zdarma jako nabírnutí vody, přístupu na toaletu či možnost posedět. Tato pomoc je určena nejen pro lidi bez domova, ale také pro všechny, kdo se ocitli*y v nouzi nebo jednoduše potřebují naše služby. Vaše podpora v této výzvě, která se týká zakoupení voucherů, nám pomůže rozšířit naši pomoc a umožní Solidární síti pokračovat v poskytování nákladnějších služeb. Společně můžeme změnit životy a nadále pomáhat těm, kdo to potřebují.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Doufám, že někomu pomůže

Tereza Čečetková

Ester, all the best for Mistni mistnim! God bless! x

Rachel Cain
20 €

Bůh Vám žehnej

Dárce
100 Kč

Snad to někomu udělá radost nebo pomůže ت

Dárce
500 Kč