Prague Pride z.s.


Děti, mládež, rodina Lidská práva

Pomozte nám zapojit další páky, aby se hlasovalo o rovných sňatcích

3. června 2023 uplynulo dlouhých 12 měsíců od chvíle, kdy byla v současné Sněmovně předložena novela zákona o manželství pro všechny páry. Na konci května se konečně otevřela dlouho očekávaná debata. Bohužel však kvůli obstrukcím a zdlouhavým vystoupením některých politických stran, zejména KDU-ČSL a ODS, se debata stala opakujícím se koloběhem lží a nepodložených obav. Například že výchova dítěte dvěma milujícími matkami nebo dvěma otci je nějakým způsobem škodlivá, nebo že naše rodiny jsou údajně pro někoho nebezpečné. Kvůli těmto taktikám zatím na hlasování nedošlo. Takhle to přeci nemůže jít donekonečna. Nepolevujeme a každý den pracujeme na tom, abychom novelu posunuli dál a poslanci a poslankyně tento bod znovu otevřeli a následně o něm i hlasovali. Proto se na vás obracíme s výzvou – pomozte nám formou finančního daru uspořádat dvě velké události, které na podporu legislativního procesu připravujeme. Bude to happening před Sněmovnou a mezinárodní konference v Senátu.

115 976 Kč
vybráno 116 % z 100 000 Kč

přispělo

163 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Nechybělo mnoho a o zákonu o manželství pro všechny se konečně mohlo hlasovat ve Sněmovně. To vyvolalo velký společenský i mediální zájem, který neopadá. Sněmovna ani třetí den po sobě nedokončila úvodní debatu o rovných sňatcích a my společně s vámi dál vyhlížíme náš velký den: až bude Sněmovna konečně o zákonu hlasovat. Naše čekání ale hodláme zákonodárcům a zákonodárkyním znovu připomenout. V červnu uspořádáme hned dvě velké události: happening před Sněmovnou Sněmovno, hlasuj. Páry a rodiny s dětmi čekají na rovné sňatky a mezinárodní konferenci v Senátu nazvanou Manželství a rodičovství pro gay a lesbické páry: domácí a zahraniční zkušenosti. Je důležité, aby o nás bylo stále slyšet.


VÁŠ DAR PŘIPOMENE SNĚMOVNĚ, SENÁTU I CELÉ SPOLEČNOSTI NAŠE ČEKÁNÍ

Happening
Sněmovno, hlasuj. Páry a rodiny s dětmi čekají na rovné sňatky.
 • Proběhne v úterý 13. června od 8:30 do 15:00 na Malostranském náměstí vedle Sněmovny. Poslancům a poslankyním představíme naši výstavu dokumentárních fotografií a příběhů Děti a rodiny, které náš stát neuznává.
 • Poslanci a poslankyně se budou moci vyfotit se vzkazem, jímž dají veřejně najevo svůj postoj k manželství pro všechny páry. Přijďte si výstavu prohlédnout a promluvit si s politiky a političkacmi, rádi vás tam uvidíme.
 • Produkční a organizační náklady, se kterými potřebujeme pomoci: 30 000 Kč.

Mezinárodní konference v Senátu Manželství a rodičovství pro gay a lesbické páry: domácí a zahraniční zkušenosti.
 • Na konferenci, která proběhne ve středu 28. června pod záštitou předsedy Senátu Miloše Vystrčila, pozveme naše zákonodárce a zákonodárkyně, členy a členky vlády, zástupce a zástupkyně organizací, odborníky a odbornice.
 • Na konferenci vystoupí řada odborníků a odbornic i dalších osobností, například z University of Melbourne, University of Virginia, Harvard University, Aliance náhradních rodin České republiky, Ekumenické rady církví České republiky, Národního ústavu duševního zdraví a další.
 • Produkční a organizační náklady, se kterými potřebujeme pomoci: 70 000 Kč.


PROČ BY MĚLA SNĚMOVNA CO NEJDŘÍVE HLASOVAT O ROVNÝCH SŇATCÍCH?
 • 65 % obyvatel ČR dlouhodobě říká ano
 • 72 % obyvatel ČR podle nejnovějšího průzkumu říká ano
 • 98 % leseb, gayů, bi a trans lidí říká ano
 • 165 000 lidí podpisem petice říká ano
 • Prezident Petr Pavel říká ano
 • 80 významných firem říká ano
 • Stovky věřících říkají anoJAK VYUŽIJEME ZÍSKANOU ČÁSTKU
Produkce obou událostí, doprava, focení, natáčení, catering, konferenční materiály pro účastnictvo akce v Senátu a na navazující mediální kampaň s výstupy z konference.

CO SE STANE, KDYŽ VYBEREME VÍC NEŽ CÍLOVOU ČÁSTKU?
Vaše dary využijeme pro rozvoj dalších aktivit iniciativy Jsme fér. Už teď celý tým pracuje na několika nákladných aktivitách Jsme fér pro festival Prague Pride 2023.

Pokud máte jakékoliv další otázky, napište Sabině na sabina.sedlackova@zamanzelstvi.cz.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ano, určitě to vyjde :-)

Zdeněk Polách
889 Kč

Diky celemu tymu za praci, kterou delate!

Andrea Kirschner
500 Kč

Vyjde to.

Ash
1 337 Kč

Denně narážím, asi si mám připadat jako druhořadý občan. Kéž by alespoň to manželství už bylo, ještě nás i tak čeká tolik práce...

Dárce
300 Kč

Děkuju za vaše úsilí!

Majka

Láska je láska.

Michal Osika

Manželství pro všechny už tu dávno mělo být. Rovná práva pro všechny!

Julie
500 Kč

Otázka pro kvíz: Co se objevilo na obloze, když pan Noe vystoupil z archy?
a) Halleyova kometa
b) duha
c) logo Aliance pro rodinu Jochových
Správnou odpověď najdete v Gn 9, 8-17

Miloš Hlávka
451 Kč

Joch a Jochová jsou výstavní debilové. Ať žije JSME FÉR a manželství pro všechny!

Milena Machovcová
2 000 Kč

Vybojujeme to! :)

Petra Bočková