CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 900 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Chersonu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Připravujeme se na zimu a opravujeme v zemi obytné domy nebo školy, ale i vodovodní systémy. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu a opravy poničených měst.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Слава Україні! Героям слава!

Štěpán Kolář
3 000 Kč

SOS Ukrajina

Dárce
10 000 Kč

Děkuji Vám za vaši nelehkou práci při pomoci lidem v těžkých chvílích. A Ukrajina se teď potýká s velmi těžkou situací za nás za všechny. Putin se chová úplně stejně jako Hitler v roce 1938.

Jaroslav Tilinger
550 Kč

(Příště přidám, teď to nejde....)
Vaše práce má smysl všude kde jste.
A Ukrajina nesmí tentokrát zůstat sama.

Kateřina Vávrová
500 Kč

Děkuji nadaci Člověk v tísni za zprostředkování pomoci tam, kde její třeba!

Daruše Singerová
1 000 Kč

Pro děti, staré a osamocené lidi, kteří akutně potřebují pomoc.

Petr Bříza
3 000 Kč

Stay united.

James Miller

#StandWithUkraine

Daniela Klimešová
500 Kč

Díky za vaše nasazení, poctivost a profesionalitu!

Katerina Slabova
2 000 Kč

Držte se!

Petr Simandl
2 000 Kč