CZ / EN

People in Need - Člověk v tísni


Pomoc Ukrajině Rozvojová spolupráce

SOS Ukrajina

Děkujeme, že chcete pomáhat námi! Člověk v tísni od začátku invaze na Ukrajinu poskytl obětem války pomoc v hodnotě více než 350 milionů korun. Vypravil několik humanitárních vlaků a více než 30 kamionů s jídlem, hygienickými potřebami nebo matracemi a balenou vodou, a to i do zničené Buči, Irpině nebo Černihivu, které opustila ruská vojska. Naše týmy se do oblastí dostaly jako jedny z prvních. Tam, kde fyzicky nejsme, finančně podporujeme místní neziskové organizace. Pomáháme na východě i západě Ukrajiny, ale také v České republice. Působíme v kolektivních centrech pro uprchlíky, doučujeme ukrajinské děti češtinu, provozujeme helplinku pro ukrajinské uprchlíky. Spolu s dalšími organizacemi jsme vytvořili platformu Pomáhej Ukrajině, kde mohou lidé hledat i nabízet různé formy pomoci. Vyzýváme proto všechny, kterým také není lhostejný vývoj Ukrajiny a chtějí pomoci, aby přispěli. Prostředky použijeme na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců.

Přispějte na SOS Ukrajina ještě dnes!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
V srpnu 2014 jsme začali pomáhat lidem uprostřed bojů na Ukrajině a vyhlásili proto sbírku SOS Ukrajina. Vleklý ozbrojený konflikt na východě země způsoboval dlouhotrvající humanitární krizi, zejména v Doněcku a Luhansku jsme dlouhodobě pomáhali 200 000 lidí - poskytováním finanční pomoci na nákup základních životních potřeb, hygienických balíčků nebo potravinových balíčků s moukou, olejem, solí a cukrem. Opravami poničených domů a zdrojů pitné vody. Nabízíme i psychosociální pomoc. Momentálně se zaměřujeme na humanitární pomoc obětem konfliktu.


Děkujeme, že pomáháte s námi! Více na www.clovekvtisni.cz

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Držme se

Silvie Suchomelova
2 000 Kč

Nech maju nase deti detstvo.

Kamil Hudák

Jsem s vámi

Jiří Marinčák
1 000 Kč

Každý den se budím a usínám se slzami v očích, když čtu, co se na Ukrajině děje. Zaslání peněz je to nejmenší, co jsem mohla udělat. Doufám, že téhle noční můře bude brzy konec. 🇺🇦💛

Lucie Hrdinová

Ať pomůže.

Aliaksandr Zdanovich
5 000 Kč

Držte se!

Martina Henzlová
1 000 Kč

Přeji si ukončení válečných akcí ruských agresorů na Ukrajině. Jsem ze současného dění nešťastná. Zažila jsem srpnovou agresi v roce 1968 a pocit zmaru z té doby se v mé duši navrátil. Ráda přispěju na potřebnou humanitární pomoc, bez které se lidé na Ukrajině nyní neobejdou. Ať klid a mír nastane v této krajině!

Václava Bušová
5 000 Kč

#StandWithUkraine

Miroslav Exner
1 000 Kč

sláva Ukrajině

Jozef Krížek
5 000 Kč

Stand with Ukraine!

Amela Džihić