Hnutí Brontosaurus


Filantropie a dobrovolnictví Životní prostředí

Adoptuj Brontosaura

Chceme svět, ve kterém lidé respektují přírodu a kulturní bohatství a společně o ně pečují. Proto už téměř 50 let pomáháme přírodě, památkám i lidem. Propojujeme smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a zkušenostmi na celý život. Každý rok vyrážíme s dobrovolníky kosit orchidejové louky, sázet stromy, opravovat hrady nebo pomáhat krajanům do Banátu. Adoptuj Brontosaura a podpoř péči o životní prostředí!

Adoptuj Brontosaura

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Připoj se k desítkám tisíc lidí, kteří pomáhají zlepšit životní prostředí. Adoptuj Brontosaura a podpoř mladé dobrovolníky a dobrovolnice v péči o naši přírodu a památky.


Už téměř 50 let přitahuje Hnutí Brontosaurus lidi se zápalem starat se o své okolí a měnit svět k lepšímu. Každoročně vyrážíme na víkendovky, prázdninové tábory i jednodenní akce. Na nich čistě dobrovolně chráníme přírodu a pečujeme o památky tam, kde je zrovna potřeba. Dlouhodobě vedeme mladé lidi k aktivnímu zájmu a péči o okolní svět. Ti pak i díky tomu pomáhají v mnoha naléhavých situacích, kdy je to třeba – po tornádu nebo při pomoci uprchlíkům. Malými i velkými kroky tak směřujeme ke světu, kde bude člověk žít s přírodou v harmonii.
Díky podpoře pořádáme ročně stovky dobrovolnických akcí. Kosíme hektary orchidejových luk, pečujeme o budky pro ohrožené ptactvo, udržujeme čisté studánky a sázíme stovky stromů, o které se dlouhodobě staráme. Podílíme se na opravách desítek hradů, zámků a dalších významných památek. Vykupujeme zanedbané pozemky a měníme je ve zdravou a pestrou krajinu, kde mají šanci žít mnohé druhy rostlin a živočichů, jako třeba v Lužním parku Krče.
Dobrovolnictví člověka nenechá chladným. Naše dobrovolnické akce přináší nevšední zážitky, životní zkušenosti a skvělý pocit ze smysluplné práce. Nám všem dobrovolnická péče přináší zdravější životní prostředí, udržitelnější krajinu a krásné historické památky. Přes všechno nadšení není však ani dobrovolnictví zcela zadarmo. Něco stojí nářadí, materiál, doprava, odborná podpora či příprava organizátorů. Každá vložená koruna se nám ovšem násobně vrátí.

Každá pomoc se počítá! Adoptuj Brontosaura, podpoř dobrovolníky a dobrovolnice v péči o přírodu a životní prostředí. 

Proč adoptovat zrovna Brontosaura? Málokdo o přírodu pečuje s takovým zápalem.
Zkoukni naše Příběhy nadšení.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pomáhat přírodě má cenu. I málo může zapříčinit změnu k lepšímu.

Tomáš Peterek
150 Kč

Brontosaurus zásadně ovlivnil, kudy a jak jsem se v mládí vydal dál životem a směr to byl za mne parádní. Získal jsem v něm také zkušenosti, z kterých čerpám do dnes a díky kterým jsem se mohl pustit do vedení inovativního vzdělávacího projektu Expediční ScioŠkoly. Díky!

Švára

Děkuji za mnoho let zážitků a zkušeností.

Shamis

Díky za Vaše úsilí.

Petr Štipek
3 000 Kč

Ať se daří :)

David Schindler
100 Kč

Víc budek, stromů, úsměvů a cest!

Petr Novotný
500 Kč

Nech žijem!

Leona Helešicová
500 Kč

Koho jiného podpořit než Brontosaura, že jo :)

Zdeněk Frélich
200 Kč

Rád podporuji ty, kteří dělají něco pro přírodu nebo pro ostatní.

Kamil Chytka
5 000 Kč

Držím palce a pokračujte v tom, co děláte!

Pavel Koudelka
10 000 Kč