Hnutí Brontosaurus


Filantropie a dobrovolnictví Životní prostředí

Adoptuj Brontosaura

Chceme svět, ve kterém lidé respektují přírodu a kulturní bohatství a společně o ně pečují. Proto už téměř 50 let pomáháme přírodě, památkám i lidem. Propojujeme smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a zkušenostmi na celý život. Každý rok vyrážíme s dobrovolníky kosit orchidejové louky, sázet stromy, opravovat hrady nebo pomáhat krajanům do Banátu. Adoptuj Brontosaura a podpoř péči o životní prostředí!

Adoptuj Brontosaura

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Připoj se k desítkám tisíc lidí, kteří pomáhají zlepšit životní prostředí. Adoptuj Brontosaura a podpoř mladé dobrovolníky a dobrovolnice v péči o naši přírodu a památky.


Už téměř 50 let přitahuje Hnutí Brontosaurus lidi se zápalem starat se o své okolí a měnit svět k lepšímu. Každoročně vyrážíme na víkendovky, prázdninové tábory i jednodenní akce. Na nich čistě dobrovolně chráníme přírodu a pečujeme o památky tam, kde je zrovna potřeba. Dlouhodobě vedeme mladé lidi k aktivnímu zájmu a péči o okolní svět. Ti pak i díky tomu pomáhají v mnoha naléhavých situacích, kdy je to třeba – po tornádu nebo při pomoci uprchlíkům. Malými i velkými kroky tak směřujeme ke světu, kde bude člověk žít s přírodou v harmonii.
Díky podpoře pořádáme ročně stovky dobrovolnických akcí. Kosíme hektary orchidejových luk, pečujeme o budky pro ohrožené ptactvo, udržujeme čisté studánky a sázíme stovky stromů, o které se dlouhodobě staráme. Podílíme se na opravách desítek hradů, zámků a dalších významných památek. Vykupujeme zanedbané pozemky a měníme je ve zdravou a pestrou krajinu, kde mají šanci žít mnohé druhy rostlin a živočichů, jako třeba v Lužním parku Krče.
Dobrovolnictví člověka nenechá chladným. Naše dobrovolnické akce přináší nevšední zážitky, životní zkušenosti a skvělý pocit ze smysluplné práce. Nám všem dobrovolnická péče přináší zdravější životní prostředí, udržitelnější krajinu a krásné historické památky. Přes všechno nadšení není však ani dobrovolnictví zcela zadarmo. Něco stojí nářadí, materiál, doprava, odborná podpora či příprava organizátorů. Každá vložená koruna se nám ovšem násobně vrátí.

Každá pomoc se počítá! Adoptuj Brontosaura, podpoř dobrovolníky a dobrovolnice v péči o přírodu a životní prostředí. 

Proč adoptovat zrovna Brontosaura? Málokdo o přírodu pečuje s takovým zápalem.
Zkoukni naše Příběhy nadšení.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Diky Brontosauru, ze pomaha mladym lidem najit zkrz smysluplnou praci a pratelstvi sami sebe.

Nikola Klimesova
5 000 Kč

Brontosaurus to sice nepřežil, ale žil fakt dlouho

Jana Konečná
300 Kč

Jste úžasní...

Jarda Zhor

Po návštěvě zříceniny hradu Templštejn jsem se rozhodl darovat alespoň drobný příspěvek. Fandím Vám, úžasná práce. JZ

Jaroslav Zejda
300 Kč

Keep doing what you are doing. The cause is noble and needed

Joshua Best

Vyhlídka na Zřícenině hradu Templštejn byla úžasná. Děkujeme za Vaši práci!

Tomáš Svoboda
300 Kč

Moc si vážím vaší práce milí Brontosauři:-)

Marie Černá
300 Kč

Díky za to, co děláte, je důležité se o přírodu starat, pomáhat jí,třeba ještě není pozdě a není vše ztraceno!

Dárce
250 Kč

❤️

Nikola Klimesova

Děláte záslužnou práci. Děkuji

Ivana Tothová
300 Kč