Hnutí Brontosaurus


Filantropie a dobrovolnictví Životní prostředí

Pojďme spolu měnit svět k lepšímu

Chceme svět, ve kterém lidé respektují přírodu a kulturní bohatství a společně o ně pečují. Proto již téměř 50 let pomáháme přírodě, památkám a lidem. Propojujeme smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a zkušenostmi na celý život. Každoročně vyrážíme s dobrovolníky kosit orchidejové louky, sázet stromy, opravovat hrady nebo třeba pomáhat krajanům do Banátu.

Adopce Brontosaura

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Připojte se k desítkám tisíc lidí, kteří pomáhají zlepšit životní prostředí. Podpořte Brontosaura a mladé lidi v péči o naši přírodu a památky. 


Už téměř 50 let přitahuje Hnutí Brontosaurus lidi se zápalem starat se o své okolí a měnit svět k lepšímu. Každoročně vyrážíme na víkendovky, prázdninové tábory i jednodenní akce čistě dobrovolně chránit přírodu a pečovat o památky tam, kde je zrovna potřeba. Malými i velkými kroky tak směřujeme ke světu, kde bude člověk žít s přírodou v harmonii.
Díky podpoře pořádáme ročně stovky dobrovolnických akcí pro přírodu, památky i lidi. Kosíme hektary orchidejových luk, pečujeme o budky pro ohrožené ptactvo, udržujeme čisté studánky a sázíme stovky stromů, o které se dlouhodobě staráme. Podílíme se na opravách desítek hradů, zámků a dalších významných památek. Vykupujeme zanedbané pozemky a měníme je ve zdravou a pestrou krajinu, kde mají šanci žít mnohé druhy rostlin a živočichů, jako třeba v Lužním parku Krče.
Dobrovolnictví člověka nenechá chladným. Naše dobrovolnické akce přináší nevšední zážitky, životní zkušenosti a skvělý pocit ze smysluplné práce. Nám všem dobrovolnická péče přináší zdravější životní prostředí, udržitelnější krajinu a krásné historické památky. Přes všechno nadšení není však ani dobrovolnictví zcela zadarmo. Něco stojí nářadí, materiál, doprava, odborná podpora či příprava organizátorů. Každá vložená koruna se nám ovšem násobně vrátí.

Každá pomoc se počítá. Pojďme měnit svět k lepšímu společně! Podpořte naše dobrovolníky a dobrovolnice a staňte se pravidelnými dárci.

Chcete vědět, proč nás lidé podporují?
Koukněte na naše Příběhy nadšení.

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Děkuji za mnoho let zážitků a zkušeností.

Shamis

Díky za Vaše úsilí.

Petr Štipek
3 000 Kč

Ať se daří :)

David Schindler
100 Kč

Víc budek, stromů, úsměvů a cest!

Petr Novotný
500 Kč

Nech žijem!

Leona Helešicová
500 Kč

Koho jiného podpořit než Brontosaura, že jo :)

Zdeněk Frélich
200 Kč

Rád podporuji ty, kteří dělají něco pro přírodu nebo pro ostatní.

Kamil Chytka
5 000 Kč

Držím palce a pokračujte v tom, co děláte!

Pavel Koudelka
10 000 Kč

Děláte smysluplné věci!
Prosím, pokračujte v tom!

Marta Klobásková
100 Kč

Hnuti Brontosaurus me v detstvi a mladi nejen obohatilo o mnoho kamaradu a neuveritelnych zazitku, ale i pomohlo zacit premyslet v trochu jinych souvislostech. Moc mu preju, at tohle muze pro mlade lidi a nasi krajinu delat i dalsich 40 let :)

Nikola Klimesova
200 Kč