Charita Česká republika


Děti, mládež, rodina Zdraví

Tříkrálová sbírka

Výnos Tříkrálové sbírky z největší části tradičně putuje na podporu lidí v nouzi žijících na území ČR. Jde o různé formy pomoci pro nemocné, osoby se zdravotním postižením, seniory, matky s dětmi v tísni a další. Sbírka podléhá předem daným pravidlům pro rozdělení výtěžku.

Tříkrálová sbírka

Poselství lásky a dobra se šíří rychleji než virus! Připojte se svým darem!
7 769 054 Kč

přispělo

12598 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Letos vyrážejí tři králové po roční pauze koledovat do ulic. Jako vždy přinášejí radost a boží požehnání. Z důvodu hygienických opatření budou naši koledníci koledovat zejména venku. Jejich cíl ale zůstává stále stejný – i letos chtějí spolu s vámi pomoci lidem v nouzi.

Tříkrálovou sbírku pořádá každoročně Charita Česká republika. Skupinky koledníků, doprovodné akce i distribuci pokladniček organizují jednotlivé místní Charity, často ve spolupráci s farnostmi, školami či různými mládežnickými organizacemi. Úspěch celé sbírky závisí na aktivitě tisíců lidí ve všech koutech republiky, často i v obcích o několika desítkách obyvatel.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí u nás. Koledování probíhá v první polovině ledna, ale na účet Tříkrálové sbírky můžete přispívat celý rok.Sbírka je úředně registrovaná veřejná sbírka a pokud do ní přispějete převodem na účet nebo přes portál Darujme.cz, je dar daňově uznatelným nákladem. Stačí vyplnit žádost o vystavení potvrzení. Děkujeme!

Pokud Vás zajímá pravidelné dárcovství, přidejte se k Dobročinným

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Tříkrálová sbírka 2022 vynesla rekordní částku. Děkujeme všem!


Letošní Tříkrálová sbírka překonala rekord z minulých let. Dárci byli mimořádně štědří. Na sbírkovém kontě se díky nim nashromáždilo neuvěřitelných 138 356 469 korun, které pomohou lidem v nouzi. Všem dárcům děkujeme!

Po loňské pauze koledníčci opět vyrazili koledovat osobně. Do kasiček nasbírali celkem 129 013 383 korun. Po dvoutýdenní pouti koledníků pokračovala Tříkrálová sbírka online a její aktuální výnos činí 3 681 273 korun a bezhotovostní dary tvořily k dnešnímu dni 4 592 769 korun. Doprovázel ji i Tříkrálový koncert, který odvysílala Česká televize v neděli 9. ledna. Diváci přispěli do pomyslné kasičky sumou 1 069 044 korun.

Pokud jste nestihli přispět, stále ještě není pozdě. Do Tříkrálové sbírky můžete přispívat během celého roku.

Podrobné výsledky najdete webu na Tříkrálové sbírky.

Koledníky už v ulicích nepotkáte, ale přispívat můžete i nadále

 
Celkem šestnáct dní, konkrétně od 1. do 16. ledna, jste mohli potkat v ulicích koledníky, kteří prosili o příspěvek pro lidi v nouzi. Nyní již vykoledované peníze sčítáme a celkový výtěžek budeme znát na konci ledna. Koledováním v ulicích však Tříkrálová sbírka ještě nekončí, pokračujeme nadále online cestou.
 
Online kasička má svá pozitiva. Kromě toho, že můžete přispět z pohodlí domova, lze finance poslat konkrétní charitní pobočce napříč celým Českem. Pokud dárce bydlí například v Plzni, ale o jeho blízké se hezky stará Charita v Třebíči, platební brána na webu mu umožní dar snadno zacílit na vybranou Charitu. Platba probíhá přes platební kartu anebo převodem z účtu, a na e-mail dárci navíc zašleme potvrzení o daru, který si pak odečte od základu daně. 
 
Průběžné výsledky sledujte na webu Tříkrálové sbírky.

Letošní Tříkrálový koncert vynesl více než milion korun


V neděli 9. ledna proběhl patnáctý ročník Tříkrálového koncertu v přímém přenosu na ČT1, který tradičně doprovází Tříkrálovou sbírku. Štědrost diváků byla veliká, během jedné hodiny poslali na konto sbírky 1 069 044 korun. 

Tříkrálový koncert letos sledovalo 279 tisíc dospělých diváků a 8 tisíc dětí do 14 let. Pořadem provázela oblíbená moderátorská dvojice Jan Čenský a Martina Kociánová. Diváky potěšili svým vystoupením Tata Bojs, Petr Benda a Lenka Nová spolu s Petrem Maláskem a Josefem Štěpánkem.

Tříkrálovým koncertem však sbírka nekončí. Koledníkům můžete přispívat i nadále, až do poloviny ledna, stejně tak do statických kasiček nebo online na webu Tříkrálové sbírky po celý rok.

Záznam Tříkrálového koncertu 2022 si můžete pustit na iVysílání České televize.

Děkujeme za vaši podporu

Koledníci po loňské pauze vyráží do ulic 


Tříkrálová sbírka 2022 je tu! Koledníci se opět chopí zapečetěných kasiček a vyrazí koledovat do ulic. Během výpravy budou prosit o příspěvek pro lidi v nouzi. Největší sbírková akce v Česku probíhá letos celostátně již po dvaadvacáté. Jde taky o skvělou příležitost, jak začít nový rok dobrým skutkem.
 
Krátce předtím, než se za vámi koledníci vydají, jim samotným požehná otec Juan Provecho, kněz z farnosti sv. Tomáše v Praze online formou. Požehnání koledníkům můžete též sledovat na ČT 1. ledna 2022 od 18 hodin při Ekumenické novoroční slavnosti v kostele Krista Spasitele v Praze-Barrandově, a na TV Noe pak 3. ledna 2022 při přenosu mše z Ostravy.
 
Tři králové budou koledovat zejména venku 
 
Koledníky můžete spatřit mezi 1. a 16. lednem napříč celým Českem. Rozdělí se do skupinek po třech a připojí se k nim i koordinátor. Každá skupinka dostane průkaz a zapečetěnou kasičku s logem Charity, která sbírku pořádá. Vykoledované peníze pomohou lidem v nouzi. Podrobnější informace o využití financí ze sbírky najdete na webu Tříkrálové sbírky
 
Z důvodu hygienických opatření budou naši Tři králové koledovat zejména venku. Koledníci mají připravený seznam doporučení, jak postupovat při koledování, tak aby byla zachována všechna protipandemická opatření. V letošním roce s ohledem na pandemickou situaci musíme vynechat některé akce, které doprovázely Tříkrálovou sbírku. Oblíbeného Tříkrálového koncertu se naštěstí rušení netýká. Proběhne v neděli 9. ledna 2022 od 18 hodin na ČT1. Informace o účinkujících se dozvíte na webu Tříkrálové sbírky
 
Darovat můžete několika způsoby
 
Nemusíte čekat pouze na koledníky, přispět lze i do statických kasiček, které se osvědčily v loňském roce. Darovat můžete rovněž prostřednictvím platební brány, sbírkového účtu nebo dárcovské SMS
 
Aktuální situaci a novinky můžete sledovat na webu Tříkrálové sbírky, na Facebooku a Instagramu
 
Přejeme vám šťastný nový rok 2022 naplněný zdravím, láskou a pochopením!

Založení projektu

Přispíváme každý rok. Líbí se mi, že je jasně řečeno, na co peníze půjdou, a že tyto peníze jsou určeny pro potřebné lidi v našem regionu.

Jan Papež
500 Kč

Děkujeme všem tříkrálovým koledníkům! :-)

Vít Půlkrábek
1 000 Kč

cena ze šachového turnaje OPEN Skalka

Józef Wąsik
500 Kč

Přeji všem hodně štěstí v roce 2019.

František Lesniak
500 Kč

dobrý den - myslela jsem že budu automaticky pro bankovní převod převedena do svého bankovního účtu a platbu jen potvrdím - to se nestalo a musím jít vše zařídit fyzicky což bude složitější - neva

Monika Štorchová
100 Kč

Výtěžek z benefičního koncertu.

Chrámový sbor Votice
4 000 Kč

500.- na dobrou věc manželé Zdichovi

Martin Zdich
500 Kč

☺️

Tomáš Kracík
300 Kč

"Král jim odpoví: ‚Amen, říkám vám, že cokoli jste udělali pro nejmenšího z těchto mých bratrů, to jste udělali pro mě.‘" Matouš 25:40

Jan Suchan
300 Kč

"Vždy je vhodná doba udělat to, co je správné." (Martin Luther King)

Pavel Šikula
500 Kč