Greenpeace


Životní prostředí Zvířata

Ochrana pralesů - Indonésie

Tento klíčový habitat mnoha vzácných a ohrožených druhů, jako jsou například tygři, orangutani, sloni a nosorožci, a který je také lidským domovem, však již několik desítek let rapidním tempem mizí. Důvodem je překotná těžba dřeva a především kácení za účelem zakládání plantáží na produkci dřeva, celulózy a palmového oleje. Již několik desítek let Indonésii každoročně zahalí hustý oblak kouře z požárů lesů rašelinišť, který dusí lidi po celé Indonésii i v přilehlých asijských zemích jako Singapur a Malajsie. Ničivý oheň šířící se hlavně podzemním hořením rašeliny pohlcuje pralesy a tlusté vrstvě dusivého dýmu nelze nikam uniknout. Oheň pronikl i do národních parků, které jsou posledními útočišti populací ohrožených orangutanů a tygrů. Odlesňování způsobuje požáry, které mají na svědomí tisíce mrtvých ročně a zapřičiňují vymírání orangutanů. Mnoho obyvatel si kvůli dýmu ze zapálených pralesů a rašelinišť stěžuje na plicní a srdeční problémy. Postižené jsou také děti. Smog každý rok zabíjí na 110 000 lidí žijících v jihovýchodní Asii. V přeplněných nemocnicích končí celé rodiny, které se potýkají se zdravotními důsledky způsobenými toxickým kouřem. Váš dar pomůže přesvědčit soukromé společnosti, aby přestaly v ignorování tohoto problému a zastavily další kácení a vypalování pralesů. Postavte se po bok lidí bojujících za ochranu zdraví, lesů a života v nich!

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Na nasi planete mi zalezi. Proto podporim zivotne dulezitou vec. Pray for our mother 🌎🙏🏼.
Denisa Fekiačová
200 Kč
Plno zvířat sen v daným místě narodilo a člověk jim to nesmí brát, to je jako kdybych šel za sousedem a vyhodil ho z bytu...,-
Michal Tajbl
250 Kč
Fandíme Vám!
Petra Černohlávková
250 Kč
.
Klára Cetlová
Jelikož jsou pralesy plíce Země, tak mnoho zdaru ve vašem boji. Jinak bude z této planety jednou druhý Mars.
200 Kč
Snad se to povede. Držím palce.
Kezi
300 Kč
Víc bohužel dát nemohu, sponzoruji jeden psí útulek, ale je od nás lidí nezodpovědné a bezohledné, co dokážeme provádět přírodě a zvířatům.
Dárce
500 Kč
Vaše práce je nesmírně cenná. Chci, abyste věděli, že si toho moc vážíme a budeme vždycky s Váma. Jste borci! Elsa
Dárce
1 000 Kč
Dobrý den,
jsem ráda, že tento projekt existuje. Moc děkuji za to čemu se věnujete, za to že se snažíte zachránit zvířata, která za zlobu lidstva a jiné nepříznivé situace nemohou. Vím, že tímto přispívám na dobrou věc a doufám, že se Vám povede zachránit tento rod lidoopů. Držím pěsti!
S pozdravem Kristýna Čechová
Kristýna Čechová
God Speed You ....
Dárce