POST BELLUM


AKTUÁLNĚ - SPOLU PROTI KORONAVIRU Senioři

Den válečných veteránů 11. listopadu

Bojovali na frontách i v odboji. Nyní je na nás, aby se na ně a jejich příběhy nezapomnělo. Podpořte sbírku ke Dni válečných veteránů a pomůžete tak zaznamenávat a vyprávět příběhy našich hrdinů. Vzpomeňte si (nejen) u příležitosti Dne válečných veteránů, který připadá na 11. listopad, na hrdiny.

vybíráme od 17.10.2016
1 940 860 Kč

přispělo

3497 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
U příležitosti mezinárodního Dne válečných veteránů chceme poděkovat a vzdát úctu vojákům i odbojářům, všem statečným lidem, kteří se zasloužili o svobodu a demokracii.
Veřejná sbírka se během letošního listopadu uskuteční na ulicích, v knihovnách, v trafikách, kavárnách a na dalších stovkách sbírkových míst, kde je možné si za Váš příspěvek vzít mák a připnout si ho na znamení úcty do klopy. Aktuální místa najdete na www.denveteranu.cz.

Co je Paměť národa?

Největší veřejně přístupná on-line sbírka více než 10 000 autentických svědectví pamětníků 20. století. V databázi jsou tisíce fotografií, dokumentů, audio a video nahrávek. Pracujeme ve všech krajích České republiky i v zahraničí.

Proč váleční veteráni?

Pro Paměť národa vyprávělo už více než 1300 válečných veteránů. V ČR žije ještě asi 188 bývalých vojáků a odbojářů z období 2. světové války, 17 veteránů protikomunistického odboje a zhruba 15 717 novodobých válečných veteránů. Díky této sbírce dlouhodobě můžeme dokumentovat další vyprávění veteránů. Aby se nezapomnělo na jejich statečnost, obětavost a nasazení. V letošním ročníku 2021 je cílem vybrat prostředky na další natáčení a uchování příběhů válečných veteránů a hrdinů do archivu Paměť národa a usnadnit pamětníkům každodenní starosti prostřednictvím Centra pomoci Paměti národa.

Proč vlčí mák?

Je symbolem válečných veteránů už od konce první světové války. Červené květy v té době pokrývaly hroby padlých na západní frontě. Připnutím symbolického květu si lidé připomínají hrdinství vojáků a vzdávají jim úctu.

Proč 11. listopad?

11. listopadu 1918 byla podpisem příměří ukončena 1. světová válka.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (1)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Spolek 11.CIB posílá malý příspěvek.

11.CIB
500 Kč

Velmi si vážím vaší práce. Hrdinství a oběti našich veteránů si musíme stále připomínat. Bojovali za nás a naši svobodu.

Stanislava Nováková
500 Kč

je mě ctí...

Pavel Zouhar
200 Kč

+ Děkuji Vám, co to, co děláte. Bůh Vám žehnej. Tereza Dvořáková

Tereza Dvořáková

Nikdy nesmíme zapomenout na lidi, kteří obětavě bojovali za svobodu našeho národa. Skláním se před nimi s úctou a děkuji za vše .....................

Ludmila Slováková
500 Kč

Děkujeme všem, kdo zájmy společnosti nadřadili svým vlastním a neváhali za ně nasadit své vlastní životy. Martin, Radka, Mára a Aďa

Martin Toncar
500 Kč

Nezapomínáme!

Lucie Záhorská
200 Kč

Děkujeme Vám a nikdy nesmíme zapomenout na Vaše obětování a nasazení životů.

Jan Vačviric

Druhá část daru, první část ve výši 2 000,- Kč poslána pod VS 742300109 1.2.2021

Farní sbor Českobratrské církve evangelické
5 000 Kč

Pracuji v Domově důchodců a poslouchám vzpomínky těch, kteří jsou pro jiné okrajem společnosti, přebyteční,odsunutí.Ale díky nim dnes máme takový blahobyt. Pravdou je, že všichni se shodují v tom, že ne válka , ale život po válce byl těžký,a to si nikdo nedovede představit jaké to bylo, a na tyto občany se dnes zapomíná.Naopok od nich by se měli jiní učit.
Všem přeji klidné stáří,radost z maličkostí a zdravíčko.

Gabriela Hauberova
500 Kč