Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Pavla Kaprase

Citlivý šestiletý Pavlík úspěšně bojuje s dětskou mozkovou obrnou a dalšími zdravotními problémy. Tento školák udělá sám i pár krůčků, ale aby se dál zlepšoval, musí pravidelně intenzivně cvičit. Nejúčinnější je neurorehabilitace jemu „šitá na míru“, kterou však zdravotní pojišťovny nehradí.

vybíráme od 27.7.2016
8 977 Kč

přispělo

7 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Pavlík je však velký bojovník. Zvládl několik operací a rehabilitačních terapií, doma s ním rodiče cvičí, takže vloni udělal první samostatné krůčky. Potřebuje však dál pravidelně a intenzivně cvičit. Šestiletý Pavlík z Prahy se narodil předčasně a v důsledku toho mu lékaři diagnostikovali mozkovou obrnu a další velmi závažné a trvalé zdravotní problémy. Je to však velký bojovník. Zvládl několik operací a rehabilitačních terapií, doma s ním rodiče cvičí, takže vloni udělal první samostatné krůčky. Potřebuje však dál pravidelně a intenzivně trénovat.
 
Chodí do speciální školy, kde se mu líbí, ale protože je velice emotivní a citlivý, zvyká si na kolektiv jen pomalu. Lázně z toho důvodu nepřicházejí v úvahu, proto rehabilitaci podstupuje ve zdravotnickém zařízení, kam jej rodiče pravidelně vozí. Většinu terapií, včetně dojíždění za lékaři či fyzioterapeuty, bezlepkovou a bezlaktózovou dietu po celou dobu hradili rodiče ze svého. Nyní touží po tom, aby Pavlík mohl absolvovat neurorehabilitaci „šitou na míru“, kterou mu doporučila ošetřující lékařka v motolské nemocnici v Praze. Proto se na nás obrátili s prosbou o finanční pomoc. „I když víme, že Pavlík nikdy nebude chodit jako zdravé děti, moc bychom si přáli, aby ho v pohybu nic neomezovalo a mohl žít co nejkvalitnější život,“ napsala nám jeho maminka.
 
Své dary můžete Pavlíkovi posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 230. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA pomáhá Pavlíkovi od července 2017.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu