Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Martina Bicana

Pětiletý Martínek trpí těžkou psychomotorickou retardací, takže nemluví, nechodí ani neleze a je absolutně odkázaný na 24 hodinovou péči své maminky, samoživitelky. Aby se chlapeček posunul ve svém vývoji dál, potřebuje co nejčastěji absolvovat speciální léčebný program v lázních, který je velmi drahý. Protože tuto terapii zdravotní pojišťovny nehradí, je uzdravování syna pro maminku téměř nemožné.

vybíráme od 19.5.2016
25 700 Kč

přispělo

10 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Martínek z Českobudějovicka je pětiletý chlapeček s diagnózou těžké psychomotorické retardace. Takže nemluví, nechodí ani neleze, má stále plenky, sám se nenají ani neobleče. Jeho maminka o něj 24 hodin denně  pečuje, cvičí s ním a snaží se mu zajistit veškerou dostupnou pomoc, přičemž je jako samoživitelka odkázána pouze na sociální dávky. Aby se Martínek mohl posunout dál ve vývoji, potřeboval by absolvovat speciální léčebný program v Lázních Klimkovice. Cena programu (50 000 Kč) je však pro ni naprosto nereálná. „Budu neskonale vděčná za jakýkoliv příspěvek a děkuji, že mému synovi dáte šanci,” napsala nám jeho maminka. Nejaktuálněji ale Martínek potřebuje nový golfový kočárek.
 
Své dary můžete Martínkovi posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 227. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Martínka od května 2016 (aktualizované potřeby: září 2018).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu