Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Matyáše Nováka

Sedmiletý školák Matýsek má kombinované postižení. Je však rozený bojovník, a třebaže nechodí ani nemluví, je stále pozitivně naladěný. Maminka je samoživitelka a kvůli péči o něj a o staršího syna odešla z práce. Sama čelí vážným zdravotním problémům - již podruhé zvítězila nad rakovinou. Po náročné terapii je velice vyčerpaná a musí se šetřit, potřebovala by proto osobní asistentku pro syna.

vybíráme od 10.5.2016
29 140 Kč

přispělo

19 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Matýsek z Olomoucka se narodil předčasně, s vadou srdce a mozkovou obrnou. Po nutných operacích následovaly dlouhé pobyty v nemocnici a přidala se ještě epilepsie. Naštěstí jako rozený bojovník všechno Matyášek zvládnul a dnes je z něj sedmiletý usměvavý kluk. Ale nechodí, nemluví a je plně závislý na pomoci dospělých. Maminka Blanka, samoživitelka, kvůli nutné péči o něj a o staršího syna odešla z práce. Je tak závislá na sociálních dávkách a darech od dárců. Navíc nyní již podruhé zvítězila nad rakovinou. Protože je velice vyčerpaná a musí se šetřit, potřebovala by osobní asistentku pro syna, která by jí vypomáhala. Vedle pravidelné rehabilitace mu nyní nejvíce pomáhají hipoterapie a lázně. Svůj dík vyjádřila slovy: ,,Děkuji vám, Bohu, i všem lidem, kteří peníze posílají....:-)." 
 
Své dary můžete Matýskovi posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 225. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Matýska od dubna 2016 (aktualizované potřeby: srpen 2017).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu