Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Matýska Nováka

Jedenáctiletý školák Matýsek má od narození kombinované vážné zdravotní postižení. Je však bojovník, a třebaže nechodí ani nemluví, je stále pozitivně naladěný. Po smrti maminky se o něj nyní stará tatínek, který se na nás obrátil s prosbou, abychom v pomoci Matýskovi pokračovali. Chlapec totiž nutně potřebuje pravidelně a intenzivně rehabilitovat a bez osobní asistence se neobejde.

vybíráme od 10.5.2016
71 054 Kč

přispělo

24 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Matýsek z Olomoucka se narodil předčasně, s vadou srdce a mozkovou obrnou. Možná k tomu přispěla i prožitá tragédie během těhotenství, kdy jeho maminka přišla po nezaviněné autohavárii o část svých nejbližších. Po nutných operacích malého synka následovaly dlouhé pobyty v nemocnici a přidala se ještě epilepsie. Naštěstí jako rozený bojovník všechno Matyášek zvládá. Ale nechodí, nemluví a je plně závislý na pomoci dospělých. Maminka Blanka, samoživitelka, kvůli péči o něj a o staršího Filipa odešla z práce. Navíc od roku 2013 sama opakovaně čelila rakovině. Běžný chod domácnosti, potřebnou léčbu a fyzioterapie pro sebe i nemocného syna hradila pouze z invalidního důchodu, sociálních dávek a z pomoci dárců. Obrátila se proto na jaře 2016 na nás s prosbou o pomoc. Bohužel svůj boj s nemocí ke konci listopadu 2018 prohrála. 
 
Zatímco o Matýska, který se bez každodenní péče osobní asistentky, lázní a pravidelné a intenzivní rehabilitace neobejde, se začal starat jeho otec, starší Filip začal žít v rodině tety. Protože zajištění nutné péče o Matyho je finančně náročné, obrátil se na nás jeho tatínek s prosbou, abychom v pomoci jeho synovi pokračovali.
 
Své dary Matýskovi můžete posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 225. Děkujeme vám. V tom případě se váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Matýska od dubna 2016 (aktualizace informací: březen 2019).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu