ADRA, o.p.s.


TORNÁDO Humanitární pomoc

Tornádo v ČR: Okamžitá pomoc při mimořádných událostech

POMOC OBLASTEM JIŽNÍ MORAVY ZASAŽENÝM TORNÁDEM! Stačilo pár minut a lidé přišli téměř o vše. Situace v obcích zasažených tornádem si žádá rychlé řešení, i proto ADRA krátce po události vypsala veřejnou sbírku. Finanční pomoc byla prioritně zaměřená na přímou pomoc zasaženým obyvatelům. Děkujeme, že jste pomáháli s námi.

POMOC LIDEM ZASAŽENÝM TORNÁDEM

Děkujeme, že jste pomáhali s námi. Společně jsme vybrali více než 70 milionů Kč a pomohli 250 domácnostem v Moravské Nové Vsi. Vašimi finančními dary jste přispěli nejen na zajištění základních potřeb obyvatel postižených tornádem vč. psychosociální podpory, ale také na materiál i koordinaci stovek dobrovolníků a řemeslníků.
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
POMOC OBLASTEM JIŽNÍ MORAVY ZASAŽENÝM TORNÁDEM

Stačilo pár minut a lidé přišli téměř o vše. Situace v obcích zasažených tornádem si žádala rychlé řešení.

Několik mrtvých, stovky zraněných lidí a další stovky obyvatel několika obcí na Břeclavsku a Hodonínsku bez domova. „Až svítání odkrylo skutečné dopady ničivého tornáda. Ulice jsou naprostým dílem zkázy, některé ulice nebo části obcí bude potřeba znovu postavit. Tato událost je výjimečná svým rozsahem,“ popsal situaci Josef Koláček, vedoucí koordinátor pro mimořádné události humanitární organizace ADRA. Poničeno bylo okolo 1 200 domů.

ADRA se podílela na mapování škod po ničivém tornádu a koordinovala pomoc spolu s dalšími organizacemi i složkami IZS při krizovém štábu Jihomoravského kraje. Výtěžek z veřejné sbírky byl prioritně zaměřený na přímou pomoc zasaženým obyvatelům.

Děkujeme za Vaši solidaritu. Děkujeme, že jste pomáhali s námi.

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (17)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

Ondřej Baier

Myslím na vás a držím všechny palce😘. Jitka

Jíťa
2 000 Kč

Přeji všem hodně sil a vytrvalosti!
Držte se!

Zbyněk Pokorný

Chvála Bohu, chvála Beránkovi v Duchu svatém.

Jiří Miler
3 000 Kč

Dobrý den,
je mi to strašně líto, že zemětřesení zasáhlo Chorvatsko zrovna v místech, kde se narodil tatínek - v Sisaku. Několikrát jsem zde byla, město je mi hodně blízké, stále tam máme rodinu, stejně tak v blízké Petrinji. Ráda jsem proto přispěla, na vše potřebné pro tamnější lidi. Přeji všem hodně sil k obnovení života v těchto postižených městech. Iveta Králová, Krnov.

Iveta Kralová
1 000 Kč

Jsem s vámi drazí přátelé, myslím na vás a zasílám touto cestou alespoň pomyslnou psychickou podporu. Želim vama čtvrstvo zdravlje i sreču. Lenka Hašková

Lenka Hašková
500 Kč

Hodně síly

Miroslava Duchoňová
500 Kč

Chorvatsko miluji. Nevidím důvod proč nepřispět. Snad to pomůže

Jan Gregor
300 Kč

Držíme palce a myslíme na Vás

Miroslav Jelínek
1 000 Kč

Chorvatsku miluji, takže rád přispěji na dobrou věc :-)

Jan Florián
1 000 Kč