Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Děti, mládež, rodina Lidé s postižením

Pomoc pro Elu Dvořáčkovou

Devítiletá Elinka trpí dětskou mozkovou obrnou a dalším těžkým postižením. Je to velká bojovnice, a tak se toho už hodně naučila. Aby se ale posouvala dál, je nutná pravidelná speciální logopedie, řada kompenzačních a edukačních pomůcek a intenzivní fyzioterapie. Na většinu z toho přitom zdravotní pojišťovna nepřispívá. Rodiče by rádi dcerce vše potřebné dopřáli, ale protože se starají o další čtyři děti, není to v jejich silách.

vybíráme od 29.10.2015
43 800 Kč

přispělo

17 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Elinka z Brna se narodila jako jedno z dvojčat a okamžitě musela na operaci jícnu a trachey. Následně jí byla diagnostikovaná dětská mozková obrna a další fyzická i psychická postižení. Holčička dlouho jen ležela a byla často hospitalizovaná, ale díky péči rodičů se začal její zdravotní stav kolem dvou let konečně zlepšovat. Stále ale není úplně schopna samostatně chodit, má problémy s komunikací, jemnou motorikou, při sebeobsluze a trpí častými infekty dýchacích cest. 

Ela si svoje problémy uvědomuje, a tak těžce nese, že nedokáže dobře vyjádřit, špatně snáší pleny a má problémy s chůzí (potřebuje speciální obuv).  Je to velká bojovnice, velmi společenská, usměvavá a má ráda všechny aktivity mimo domov. Miluje si hrát se svými čtyřmi sourozenci, hudbu… v důsledku covidové pandemie přišla o kontakty s kamarády ze speciální školky. 
 
Pro Elinku zůstává základem pravidelná rehabilitace, návštěvy na psychiatrii a logopedii, které jsou přímo šité na její povahu, aktuální stav a diagnózu. Bohužel na jejich úhradu pojišťovna nepřispívá. Pravidelně potřebuje speciální zdravotní obuv a léky na zažívání. V komunikace s okolím jí velmi pomůže tablet se sepicálním programem pro úpravu řeči. Jen tak Ela dokáže pokračovat v cestě za samostatností, objevovat svět kolem sebe a víc se těšit ze života. „Péče o Elinku je nesmírně náročná. Jsme někdy už velmi vyčerpaní a nezvládáme vše, jak bychom si přáli. Proto jsme vděční za vaše přátelství i za všechny projevy podpory. Moc nás to povzbuzuje. Děkujeme!“, napsala nám maminka Ely.
 
Své dary můžete Elince posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 209. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Elinku od dubna 2015; aktualizace informací: leden 2022.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu