Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Elu Dvořáčkovou

Téměř šestiletá Elinka má od narození dětskou mozkovou obrnu a další vážné zdravotní problémy. Je to ale velká bojovnice, a tak začíná mluvit a dokonce už i běhá, třebaže s obtížemi, jako téměř zdravá holčička.t. Základem pro její vývoj je speciální logopedie, vč. znakování a rehabilitace. Roste jako z vody, a tak potřebuje nové zdravotní botičky. K posilování nožiček a trénování chůze by byly ideální speciální kompenzační pomůcky. Na většinu z toho přitom zdravotní pojišťovna nepřispívá. Rodiče by rádi dcerce toto vše pořídili, ale protože se starají o další čtyři děti, není to v jejich silách.

vybíráme od 29.10.2015
33 200 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Téměř šestiletá Elinka z Brna se narodila jako jedno z dvojčat a hned, co přišla na svět, musela na těžkou operaci jícnu a trachey. O pár týdnů později jí byla navíc diagnostikovaná dětská mozková obrna (DMO). Holčička dlouho jen ležela a byla často hospitalizovaná v nemocnici, ale díky podpoře dárců, kteří přispěli na první zdravotní pomůcky, se Ela začala kolem dvou let konečně viditelně zlepšovat. Rodiče pro svoji nemocnou dcerku začali proto hledat účinné terapie a pomůcky.
 
Speciální školku nyní navštěvuje už ráda, konečně pochopila, že rehabilitovat musí, i když se jí zrovna nechce. Začíná též opakovat slova z oblíbených říkadel, písniček a básniček. Má velkou potřebu se osamostatnit – mít důvěru v sebe sama, což se projevuje především v chůzi.

Pro Elinku zůstává základem pravidelná rehabilitace, návštěvy na psychiatrii a logopedii, které jsou přímo šité na její povahu a diagnózu. Bohužel na jejich úhradu pojišťovna nepřispívá. Dále potřebuje větší zdravotní obuv a léky na zažívání, rovněž bez státního příspěvku. Vaše dary proto rodina Dvořáčkových uvítá i nadále. Jen tak Elinka dokáže pokračovat v cestě za samostatností, objevovat svět kolem sebe a víc se těšit ze života. „Péče o Elinku je nesmírně náročná. Jsme někdy už velmi vyčerpaní a nezvládáme vše, jak bychom si přáli. Proto jsme vděční za vaše přátelství i za všechny projevy podpory. Moc nás to povzbuzuje. Děkujeme!“, napsala nám maminka Ely.
 
Své dary můžete Elince posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 209. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Elinku od dubna 2015; aktualizace informací: říjen 2018. 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu