Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Elu Dvořáčkovou

Téměř pětiletá Elinka má od narození dětskou mozkovou obrnu a další vážné zdravotní problémy. Je to ale velká bojovnice, a tak dokáže udělat s pomocí už pár krůčků a začíná mluvit. Základem pro její vývoj je speciální logopedie, vč. znakování a rehabilitace. Roste jako z vody, a tak potřebuje nové zdravotní botičky. K posilování nožiček a trénování chůze by byly ideální speciální kompenzační pomůcky. Na většinu z toho přitom zdravotní pojišťovna nepřispívá. Rodiče by rádi dcerce toto vše pořídili, ale protože se starají o další čtyři děti, není to v jejich silách.

vybíráme od 29.10.2015
30 500 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Téměř pětiletá Elinka z Brna se narodila jako jedno z dvojčat a hned, co přišla na svět, musela na těžkou operaci jícnu a trachey. O pár týdnů později jí byla navíc diagnostikovaná dětská mozková obrna (DMO). Holčička dlouho jen ležela a i drobná viróza u ní končila hospitalizací. Rodiče pro svoji nemocnou dcerku začali proto hledat účinné terapie a pomůcky a díky podpoře dárců se Ela začala viditelně zlepšovat.
 
Speciální školku nyní navštěvuje už ráda, konečně pochopila, že rehabilitovat musí, i když se jí zrovna nechce. Začíná též opakovat slova z oblíbených říkadel, písniček a básniček. Má velkou potřebu se osamostatnit – mít důvěru v sebe sama, což se projevuje především v chůzi. Stále doma chodí ale jen kolem nábytku a venku za ruku s rodiči.  Problém je, že ti nikdy dopředu nevědí, kdy dcerce dojdou síly. Uvítali by proto, když by Elinka chůzi časem „sama“ trénovala ve speciálním chodítku a svaly na nohou posilovala na zdravotní trojkolce. Pro výlety by jim pomohly ergonomické nosítko a speciální krosna. To by se pak Elinka mohla společně i se svými čtyřmi milovanými sourozenci vydat za město do přírody či do hor za zdravým vzduchem. Tak by se posílila též její špatná imunita.

Pro Elinku zůstává základem pravidelná rehabilitace, logopedie a znaková řeč přímo šité na její povahu a DMO. Bohužel na jejich úhradu pojišťovna nepřispívá. Dále potřebuje větší zdravotní obuv a léky na zažívání, rovněž bez státního příspěvku. Vaše dary proto rodina Dvořáčkových uvítá i nadále. Jen tak Elinka dokáže pokračovat v cestě za samostatností, objevovat svět kolem sebe a víc se těšit ze života. „Péče o Elinku je nesmírně náročná. Jsme někdy už velmi vyčerpaní a nezvládáme vše, jak bychom si přáli. Proto jsme vděční za vaše přátelství i za všechny projevy podpory. Moc nás to povzbuzuje. Děkujeme!“, napsala nám maminka Ely.
 
Své dary můžete Elince posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 209. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Elinku od dubna 2015 (aktualizované potřeby: duben 2018). 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu