Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Elu Dvořáčkovou

Téměř čtyřletá Elinka má od narození dětskou mozkovou obrnu a další zdravotní problémy. Je to ale velká bojovnice, a tak už udělá s pomocí pár krůčků. Ráda by taky povídala, ale bez pomocného znakování a logopedie to zatím nedokáže. Základem pro její vývoj je tak speciální logopedie, rehabilitace, a protože vyrostla, potřebuje i nový kočárek.

vybíráme od 29.10.2015
30 500 Kč

přispěli

3 lidé
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Téměř čtyřletá Elinka z Brna se narodila jako jedno z dvojčat a hned, co přišla na svět, musela na těžkou operaci jícnu a trachey. O pár týdnů později jí byla diagnostikovaná dětská mozková obrna (DMO). Holčička dlouho jen ležela a i banální viróza u ní končila hospitalizací. Rodiče pro svoji nemocnou dcerku začali ale hledat účinné terapie, pomůcky a díky štědré podpoře dárců se Elinka začala konečně zlepšovat. S pomocí rodičů se dokáže už i postavit a udělat pár krůčků. Nejraději má ale své čtyři sourozence, kteří ji svoji přítomností zaručují zábavu a motivaci jít dál.
 
Pro Elinku zůstává základem pravidelná rehabilitace jí přímo šitá na míru. Holčička začala také navštěvovat lekce znakové řeči a logopedii; rovněž specializovanou pro děti s DMO. Bohužel na jejich úhradu pojišťovna nepřispívá. Dále potřebuje větší kočárek, bez něhož se holčička neobejde. Vaše dary proto rodina Dvořáčkových uvítá i nadále. Prosíme, pomozte. Jen tak se Elinka dokáže osamostatňovat, objevovat svět kolem sebe a víc se těšit ze života. ,,Přes všechny pozitivní zprávy, které vám přinášíme, je péče o Elinku nesmírně náročná. Jsme někdy už velmi vyčerpaní a nezvládáme vše, jak bychom si přáli. Proto jsme vděční za vaše přátelství i za všechny projevy podpory. Moc nás to povzbuzuje. Děkujeme!“, napsala nám maminka Ely.
 
Své dary můžete Elince posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 209. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Elinku od dubna 2015 (aktualizované potřeby: srpen 2017).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu