Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Elu Dvořáčkovou

Šestiletá Elinka trpí dětskou mozkovou obrnou a dalším těžkým postižením. Je to velká bojovnice, a tak se toho už hodně naučila. Aby se ale posouvala dál, je nutná pravidelná speciální logopedie a intenzivní rehabilitace. K posilování nožiček a trénování chůze ve zdravotních botičkách by byly ideální speciální kompenzační pomůcky. Na většinu z toho přitom zdravotní pojišťovna nepřispívá. Rodiče by rádi dcerce vše potřebné dopřáli, ale protože se starají o další čtyři děti, není to v jejich silách.

vybíráme od 29.10.2015
33 200 Kč

přispělo

5 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Předškolačka Elinka z Brna se narodila jako jedno z dvojčat a okamžitě musela na operaci jícnu a trachey. Následně jí byla diagnostikovaná dětská mozková obrna a další fyzická i psychická postižení. Holčička dlouho jen ležela a byla často hospitalizovaná, ale díky péči rodičů a podpoře dárců, kteří přispěli na první zdravotní pomůcky, se začal její zdravotní stav kolem dvou let konečně zlepšovat. V následujících čtyřech letech udělala veliký pokrok. Stále ale není úplně schopna samostatně chodit, má problémy s komunikací, jemnou motorikou, při sebeobsluze (sama se nenají, neobleče, nevyčistí zuby, nosí stále pleny…) a trpí častými infekty dýchacích cest. 

Ela si svoje problémy uvědomuje, a proto těžce nese, že nedokáže dobře chodit, vyjádřit se a špatně snáší pleny. Nyní si začala stěžovat na svoji ruku a nohu, které nepracují, jak by chtěla. Na tento impuls rodiče „čekali“, aby s dcerkou začali intenzivně rehabilitovat (konečně bude vědomě spolupracovat). Rovněž pochopila, že musí navštěvovat logopedii, i když se jí zrovna nechce. Je to velká bojovnice, velmi společenská, usměvavá, chodí ráda do školky a má ráda všechny aktivity mimo domov. Miluje si hrát se svými čtyřmi sourozenci, hudbu, Tlapkovou patrolu (TV seriál, hračky, omalovánky atd.), krokodýly, panenku…Touží po kočárku pro panenky, po zeleném kostýmu krokodýla (dinosaura) a po věži Tlapkové patroly.
 
Pro Elinku zůstává základem pravidelná rehabilitace, návštěvy na psychiatrii a logopedii, které jsou přímo šité na její povahu, aktuální stav a diagnózu. Bohužel na jejich úhradu pojišťovna nepřispívá. Pravidelně potřebuje speciální zdravotní obuv a léky na zažívání. Jen tak Ela dokáže pokračovat v cestě za samostatností, objevovat svět kolem sebe a víc se těšit ze života. „Péče o Elinku je nesmírně náročná. Jsme někdy už velmi vyčerpaní a nezvládáme vše, jak bychom si přáli. Proto jsme vděční za vaše přátelství i za všechny projevy podpory. Moc nás to povzbuzuje. Děkujeme!“, napsala nám maminka Ely.
 
Své dary můžete Elince posílat také bankovním převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 209. Děkujeme vám. V tom případě se Váš dar nezobrazí zde, ale bude dle bankovního výpisu zaúčtován k danému variabilnímu symbolu.
 
Nadace ADRA podporuje Elinku od dubna 2015; aktualizace informací: prosinec 2019.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu