Nadace ADRA - adventistická nadace pro pomoc a rozvoj


Lidé s postižením Děti, mládež, rodina

Pomoc pro Marušku Békešovou

Dvanáctiletá Maruška má od narození mozkovou obrnu, takže je tato usměvavá školačka odkázaná na invalidní vozík. Po nutné operaci nožiček potřebuje nyní dlouhodobě a intenzivně rehabilitovat. Nejúčinnější je terapie TheraSuit, kterou však zdravotní pojišťovny nehradí.

vybíráme od 29.10.2015
8 200 Kč

přispělo

7 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz díky Nadaci Vodafone. Jak?

Portál Darujme.cz
vznikl za podpory

Maruška z Karviné je dvanáctiletá dívenka s dětskou mozkovou obrnou. Nechodí a je trvale upoutaná na invalidní vozík, takže u ní došlo ke zkrácení šlach, vazů i svalů. Statečná holčička proto podstoupila operaci dolních končetin. Pro její rekonvalescenci a zlepšení pohyblivosti nožiček je nyní zcela zásadní absolvovat opakovaně intenzivní rehabilitaci ve speciálním oblečku TheraSuit. Tu však zdravotní pojišťovny nehradí. Jeden pobyt přitom stojí kolem 37 tis. Kč, což je nad možnosti jejích rodičů. Marušce jsme pomohli již opatřit schodišťovou plošinu. Maminka nám napsala: „Děkuji za veškerou podporu, které se mi od Vaší nadace již dostalo. Moc si toho vážím. Jestli bych mohla, tak žádám o pokračování sbírky pro mou dceru, a to na pojištění schodišťové plošiny a na rehabilitaci, která je pro ni nezbytná. Rádi bychom Marušce dopřáli důstojnější život.“  
 
Své dary můžete Marušce posílat také převodem na účet veřejné sbírky Nadace ADRA č. 57333375/0300, v. s. 215. Děkujeme vám.
 
Nadace ADRA podporuje Marušku od srpna 2015 (aktualizované potřeby: srpen 2017).
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu