Pěšky městem, z. s.


Regionální a komunitní rozvoj Životní prostředí

Chodci sobě

Portál Chodci sobě funguje od 10. února 2012 a slouží jako jednoduchý nástroj pro ohlašování problémů, se kterými se pražští chodci setkávají na svých cestách městem. Portál provozuje organizace Pěšky městem, z.s.

vybíráme od 17.6.2015
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Líbí se vám portál Chodci sobě, náš již jedno desetiletí fungující projekt? Podpořte jeho další rozvoj nebo oceňte vyřešený podnět. Darujte jednorázově či pravidelně, dle vašich možností. Pomozte i vy měnit naše město v bezpečnější a příjemnější místo. O něj nám v organizaci Pěšky městem jde!

Vaše podpora dává chodcům sílu a zajistí například:

  • 300 Kč - hodinu času pro poradenství zájemcům nebo hájení chodců na úřadech 
  • 500 Kč - administraci jednoho podnětu na portálu www.chodcisobe.cz
  • 1000 Kč - sledování a dotažení jednoho návrhu řešení ve prospěch chodců do zdárného konce

Jak portál funguje:

Webový portál chodcisobe.cz slouží jako jednoduchý nástroj pro ohlašování problémů, se kterými se setkávají pražští chodci na svých cestách městem. Podněty včetně fotografií problémových míst jsou evidovány, zobrazovány na mapě a zasílány k řešení příslušným městským částem. Veřejnost může sledovat stav jejich řešení, hodnotit jej, komentovat či aktualizovat. Díky portálu Chodci sobě také dochází k síťování a propojování jedinců i iniciativ, které usilují o zlepšení veřejného prostoru.

Různé kauzy často potřebují zapojení dopravního projektanta, architekta nebo právníka, který může našim jménem občanům či spolkům pomoci. Ani po těchto odbornících nelze donekonečna žádat pomoc pro bono. Mít možnost jejich rady zaplatit usnadňuje poskytování profesionální pomoci širšímu publiku.  
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za vaše úsilí!

Martin Čeněk