People in Need - Člověk v tísni


Rozvojová spolupráce

SOS Sýrie a Irák

Děkujeme, že chcete společně s námi pomáhat lidem, kteří žijí již 10 let ve válce. Každý druhý člověk v Sýrii musel opustit svůj domov ve strachu před nálety a násilím. Polovina obyvatel urgentně potřebuje humanitární pomoc – ať už jde o pitnou vodu, potraviny nebo hygienické potřeby, je řada lidí výhradně odkázána na pomoc nevládních organizací. Více než polovina dětí nemá šanci se v současné situaci vzdělávat, v Sýrii tak vyrůstá ztracená generace. Pomáháme lidem zachovat si důstojnost navzdory náročným podmínkám a mnohým z nich i přežít.

Pomozte lidem v Sýrii

Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Člověk v tísni začal v Sýrii po vypuknutí konfliktu pomáhat jako jedna z prvních organizací. A díky dárcům, kteří nás podporují, zde můžeme být i dnes. Každý měsíc pomáháme zhruba 129 tisícům lidí, našich 500 pracovníků dodává každý den místním  alespoň střípky naděje a mnohým z nich pomáhá přežít.


Jak pomáháme díky sbírce?

  • Těm nejzranitelnějším, které konflikt v  zemi připravil o domov nebo o živobytí, poskytujeme okamžitou podporu, aby se neocitli v ohrožení života. Pravidelně od nás získávají poukázky na potraviny nebo potravinové balíčky.
  • V uprchlických táborech zajišťujeme přístup k pitné vodě a hygieně, abychom předešli vzniku epidemií.
  • Rodiny podporujeme v soběstačnosti – rozdáváme zemědělské náčiní a semena, díky nimž si mohou založit zeleninové zahrádky a mít vlastní zdroj jídla.
  • Pomáháme lidem zvládnout zimu, proto distribuujeme jednorázové příspěvky na otop.
  • Jedním z hlavních pilířů naší práce v severní Sýrii je vzdělávání dětí. Nyní podporujeme děti ve více než 40 školách na prvním i druhém stupni, věnujeme se i předškolákům. 
  • Poskytujeme školení učitelům, žákům zajišťujeme školní pomůcky a učebnice. Těm dětem, které nemohly chodit do školy, pomáháme dohnat látku díky skupinovému doučování.
  • Soustředíme se také na nezbytnou psychosociální podporu, kterou děti, jež vyrostly ve válce a mnohdy ztratily své blízké, nutně potřebují. Škola a aktivity s ní spojené dětem pomáhají zapomenout na hrůzy války a dávají jim do života pocit bezpečí a řád.
Pomáhejte s námi! Více informací na www.clovekvtisni.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Pro ty na druhé straně.

Sebastián Černý
100 Kč

Tento dar je určen pro potřebu SOS Sýrie.

Jan Fryč
1 000 Kč

Stay strong

Adam Šnajdr
1 000 Kč

PROSÍM na Syrii.Mám osobní vztah.
DĚKUJI
Zdeněk Beran

Zdeněk Beran
300 Kč

Děkuji,že pomáháte.❤️

Martin Košňar
600 Kč

Děkuji za Vaši práci.

Jitka Krivohlava
2 000 Kč

Těm co potřebují

Jolana Danková
2 000 Kč

Prosím pomáhejte a pomáhejme my všichni otevřít svět těm, kterým jim byl zničen

Stanislav Švec
1 000 Kč

Dekuju!

Tomeu Vizoso Estrades

Díky za všechno, co děláte. JU

Jindrich Ullrich