Jezevčice Jenda se přestěhovala do paraZOO a vy můžete podpořit její péči a nalnit jí misku tím, co má nejraději a co jí svědčí! Na Vánoce dostane něco navíc a tak jí můžete pozvat na štědrovečerní večeři. Pokud byste se chtěl stát Kmotrem jezevčice, podpoříte tak její veterinární péči, zábavu či vitaminové doplňky. Veškerá finannčí pomoc bude využita po potřeby Jendy a dalších obyvatel paraZOO. Mockrát děkujeme!
Jezevčice Jenda má zbrusu novou voliéru v paraZOO a spokojeně bydlí. Trvalo několik let, než se nám podařilo získat na ni peníze. Pomohli jsme významně vy, naši dárci, a jsme za vás neskutečně vděční.
Jenda bydlela dočasně v záchranné stanici, kam se dostala jako osiřelé mládě. Tehdy si přišla sama říct o pomoc svým nálezcům. Můžeme se jen domnívat, co se stalo. U nory, kterou následně objevili ošetřovatelé byl její mrtvý sourozenec. Druhý malý jezevec stejně jako Jenda byli pokousáni na hlavě. U Jendy se naštěstí nejednalo o zranění, které by ohrozilo její život. Několik týdnů dotávala antibiotika a rány se ošetřovaly.
Vzhledem k tomu, že byla jezevčí mimino, museli jsme ji krmit z lahve speciálním mlékem. Bohužel se právě kvůli tomu nepodařilo Jendu posléze zdivočet. V té době nebyl mezi záchrannými stanicemi stejně starý parťák, aby mohli vyrůstat společně. A tak si Jenda přivykla na nás na lidi a zůstane v naší péči na trvalo. Je naší povinností jí zabezpečit spokojený život a bohatý program i jídelníček.
Zajímá vás, jak takový obložený talíř pro jezevčici Jendu vypadá?
Najdete v něm hlavně hmyz – moučné červy, cvrčky a další druhy, které jsou pro jezevce přirozeným zdrojem bílkovin. K tomu kousky kvalitního masa (například kuřecí nebo hovězí) a občas i kousek vejce. Misku doplňuje také ovoce a zelenina – kousky jablka, hrušky, mrkve, někdy okurka nebo cuketa. Jako drobný pamlsek navíc může dostat pár oříšků nebo semínek. Celý jídelníček je pestrý, aby Jenda dostala vše, co potřebuje, a zároveň si mohla užívat různé chutě, které by v přírodě sama objevovala.
Jendě na fajnové bydlení v novém domově.