Jak jednoduché je pro Vás dostat se do obchodu, k lékaři, na návštěvu k příbuzným nebo za kamarády?
Ne pro všechny je to tak snadné. Problém s tím mají naši klienti na vozíku i kolegové, kteří jim v cestování autem pomáhají, zejména při nastupování a vystupování. V Diakonii máme jen jednoho fyzicky zdatného pracovníka, pro ostatní je to nereálné.
Proto potřebujeme pořídit speciální autosedačku, která zároveň funguje jako transportní vozík. Při nástupu a výstupu není potřeba cestujícího klienta přesouvat, zůstává totiž stále na stejné sedačce, v pohodlí. Obsluhu zvládne každý. Odpadá stres pro klienta i pracovníka. Navíc autosedačka umožní zlepšit sociální služby Diakonie – můžeme tak pomáhat i lidem s těžším postižením. Úprava auta a zakoupení speciální autosedačky stojí 190 000 Kč.
Získali jsme již 100 000 Kč.
Potřebujeme ještě 90 000 Kč. Pomůžete nám?
S Vaší podporou se bude klientům Diakonie lépe cestovat. Kamkoliv, kdykoliv, s jakýmkoliv doprovodem…
Projekt můžete podpořit také zasláním částky na účet 887818339/0800. Děkujeme.
Co dělá litoměřická Diakonie?
Podporuje lidi se zdravotním postižením při začlenění do společnosti. Klienty jsou dospělí lidé s mentálním a tělesným postižením a duševním onemocněním. Často mají postižení různě kombinované.
V sociálních službách zvyšujeme jejich schopnosti a dovednosti tak, aby byli co nejvíce samostatní a vedli spokojený život.
Zároveň jim nabízíme zaměstnání na chráněných pracovištích.
Tak ať to dobře slouží