APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.


Děti, mládež, rodina Legislativa a právní pomoc

Dětská duše bez šrámů: pomozte rodinám v krizi

Když rodiče čelí náročné situaci, zaslouží si podat pomocnou ruku. Díky Vašemu daru získají mámy a tátové rychlou, odbornou a praktickou pomoc v pravou chvíli, která jim dodá jistotu a klid. Váš dar jim pomůže být dětem znovu oporou. Každé dítě si zaslouží prožít bezstarostné dětství. Protože děti jsou v tom nevinně. Na Vašem daru záleží.

💛 Darujte rodičům oporu a dětem klid 💛

495 803 Kč

přispělo

463 lidí
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Poradna pro mámy a táty je akutně přetížena❗ Denně se na ni obrací desítky rodičů v těžkých situacích. Za jedno dopoledne se naplní kapacita webové poradny, linka je často obsazena, termíny pro osobní konzultace chybí. Poradna nestíhá pomáhat všem rodičům, kteří to potřebují!❤️‍🩹 Chcete, aby tu Poradna pro mámy a táty mohla zůstat v takové podobě jako dnes a mohla své služby i nadále rozvíjet? Naléhavě potřebujeme Vaši pomoc. 🙏 Připojte se ještě dnes ke komunitě lidí, kteří se svým darem postavili za svět, kde každá máma či každý táta v jakkoli složité situaci, se má vždy na koho obrátit. Darujte rodičům oporu a dětem klid.

5. fáze – Zapojení více odborníků do péče o rodiče v krizi – cílová částka 465 000 Kč
4. fáze – Navýšení kapacity Poradny pro mámy a táty – cílová částka 400 000 Kč✅
3. fáze – Pomoc a podpora pro 3 000 rodičů – cílová částka 220 000 Kč✅
2. fáze – Pomoc a podpora pro 1 500 rodičů – cílová částka 145 000 Kč✅
1. fáze – Dostupná psychologická a právní podpora pro mámy a táty, kteří ji naléhavě potřebují – cílová částka 75 000 Kč  ✅

🤝 Podporou rodičů pomůžete dětem 🤝
Děti vnímají rodinné krize a problémy rodičů velmi citlivě v každém věku. Často se jimi trápí a kladou si je za vinu. Do života si pak odnášejí toxické myšlenky, výčitky, nebo dokonce psychické problémy. Rodiče, kteří jsou ve stresu z náročné situace, často tápou v tom, jak ji vysvětlit citlivě dětem. Buď to neumí, nebo už jim na to nezbývají síly… Pomozte rodičům v náročných situacích najít oporu a pomoc, kterou potřebují, a darujte jejich dětem bezstarostné dětství.


„Naši se rozvedli, když mi byly asi tři roky a bráchovi pět. Jako jednu z prvních vzpomínek z dětství mám, jak na sebe křičí. Myslela jsem si, že je to kvůli nám, že moc zlobíme. Často jsme pak byli u babičky s dědou.

Máma musela hodně pracovat, aby se o nás postarala. Spoustu věcí jsme si nemohli dovolit. Docela často jsme byli sami doma. Snažili jsme se jí hodně pomáhat, aby nebyla tak unavená. Když přišla večer z práce, chtěli jsme si s ní hrát a povídat, ale byly doby, kdy nás odbývala. Někdy na nás křičela i kvůli maličkostem. Tehdy jsme nechápali proč… 

Dnes už vidím, jak to jako sólo máma musela mít těžké. A proto jsem se rozhodla podpořit poradnu pravidelným darem. Rodiče si zaslouží, aby tu pro ně někdo byl. Potřebují být v pohodě hlavně pro své děti.“ 
Alžběta, dnes už dospělá dcera sólo mámy

⭐️⭐️⭐️
Když jsou v pohodě rodiče, jsou v pohodě i jejich děti. Váš dar má sílu změnit situaci celé rodiny k lepšímu.
⭐️⭐️⭐️ 


„Vyrůstala jsem v úplné rodině. Naši se sice nikdy nerozvedli, ale jejich hádek jsem měla často plné zuby. Táta začal víc pít, když mi bylo tak 9. Doma s námi žila ještě moje nevlastní ségra. Trpěla anorexií. Často k nám jezdily sanitky a všechno se řešilo jen křikem a pláčem. Na den, kdy si moje sestra poprvé pokusila vzít život, nikdy nezapomenu…

Rodiče na mě byli vlastně hodní, ale stejně jsem se doma dost bála. Nejvíc nejistoty, co se stane zítra. Žila jsem v tom, že bych měla ségře nějak pomoct, ale nevěděla jsem jak. Když se naši hádali, myslela jsem si, že i kvůli mně. Nikdo mi nikdy pořádně nevysvětlil, co se doma vlastně děje.

Od našich vím, že se dřív neměli na koho obrátit, neměli finanční prostředky a ani chuť své problémy řešit s cizí osobou. Škoda. Podle mě není žádná ostuda říct si o pomoc. Já se obrátila na Aperio jako čerstvý rodič a uklidňuje mě, že kdykoliv můžu znovu. Přála bych našim, aby tenkrát měli taky takové možnosti. Někoho, kdo jim připomene, že rodinná krize se týká všech členů rodiny. I těch malých, přihlížejících.“ 
Kristýna, dnes už máma dvou dětí

⭐️⭐️⭐️
Služby Aperia ročně využijí statisíce rodičů. Z Průvodce zákony pro rodiče a webu čerpají aktuální informace, tipy a praktické rady. Expertky v oblasti práva a psychologie jim v Poradně pro mámy a táty radí zdarma online, po telefonu i v rámci osobních konzultací. Desítky rodičů s dětmi se také ročně hlásí do bezplatných podpůrných programů pro přetížené sólo rodiče a rodiny procházející rozchodem.

Provoz poradny a platy poradkyň jsou financovány částečně granty, proto každý dar bude zhodnocen. 🔝 Váš dar pomůže změnit život mámám a tátům, někdy i celé rodině.
⭐️⭐️⭐️

„Rodiče se rozešli před šesti lety, bylo mi 10. Ze začátku to bylo v pohodě, ale pak se to všechno nějak podělalo… Naši se začali hádat, nejdřív kvůli penězům, pak už kvůli všemu, soudili se. Nesnášel jsem, že to se mnou pořád oba řešili. Chtěl jsem, aby mi dali chvíli pokoj.

Pak s námi táta přestal komunikovat. Trvalo to víc než rok. Máma říkala, že jí táta nedává žádný peníze a že má nějakou novou rodinu. Hodně brečela a mě trápilo, že jí nemůžu nijak pomoct. Asi před rokem to vypadalo, že to začíná být lepší. Sice jsem nesměl k tátovi domů, protože tam bydlí s tou „novou“, ale to mi nevadilo. Teď jsem tátu už víc jak tři měsíce neviděl. Když mu volám, nebere mi telefon. Je prej zase v exekuci… Mně už je to fuk.

Když bylo mámě nejhůř, začala chodit do Aperia. Pak jsme tam byli i společně. A je to super. Mluví se mnou konečně na rovinu, je mnohem víc v pohodě a mně se ulevilo. Vím, že tu pro mě je, když potřebuju.“ 
Petr, 16letý kluk z rozvedené rodiny

Děkujeme našim klientům, že se o své příběhy podělili. Moc si toho vážíme. ❤️

⭐️⭐️⭐️
Váš dar má velkou moc! 
Díky Vám budou mít zoufalí rodiče vždy kam zavolat, kam napsat a kde si nechat poradit. Postarejte se, aby se s dětmi zase mohli radovat. Navíc si dar pak můžete odečíst z daní (každý rok posíláme potvrzení pro úřad).
⭐️⭐️⭐️

Je to důležité, nezabere vám to více než dvě minuty a pomůže tisícům rodičů. 🔝 Stačí vybrat částku z boxu v pravo (na mobilu nahoře na stránce), případně si klikem na „jiná částka“ zvolit svou vlastní. 

🧡 Děkujeme, že Vám záleží na štěstí dětí a že tu pro ně jste. 🧡

V případě dotazů se neváhejte obrátit na Anežku Caskovou, e-mail: anezka.tulakova@aperio.cz.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Díky za Vaši práci!

Andrea Elbogenová
200 Kč

Za bezstarostne detstvi!

Misa F.
500 Kč

Společně 🙏

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Děkuji za vaši práci ❤️

Dárce
500 Kč

My děkujeme Vám!

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Díky za vaši práci!

Dárce
500 Kč

My děkujeme za Vaši podporu 🙏

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Hodně šťastnějších dětí a rodičů. A

Andrea Kokešová
2 000 Kč

Vaše přání s Vámi sdílíme! Děkujeme ❤️

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Dekuji za to, co delate❤️

Jana Chaloupková

My děkujeme za Vaši podporu! ❤️

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Držím palce

Jaroslav Matoulek
500 Kč

Děkujeme! ❤️

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Velmi vám děkuji za spolupráci a doufám že i tato malá částka Vám pomůže uskutečnění velkého snu a spokojenosti vše jak rodičům tak i děti.

Enrico Fiala
200 Kč

Každá částka se počítá, děkujeme moc 🙏

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Moje jediná vzpomínka na rodiče spolu je, jak se hádají v kuchyni a já sedím na schodech za dveřmi a brečím… věřím, že svým příspěvkem alespoň trochu pomáhám, aby takových vzpomínek bylo u jiných dětí méně…. Díky za vaší práci!

Káťa Ř.

Uděláme vše pro to, aby rodiče dětí nacházeli sílu jim vytvářet jen ty hezké vzpomínky. Děkujeme za Vaše sdílení a podporu 🙏

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.

Dějují za dobrou prace

Taras S.
855 Kč

Děkujeme za Váš dar!

APERIO – Společnost pro zdravé rodičovství, z.s.