Nadační fond PRAVDA O VODĚ


Lidská práva Protikorupční aktivity

Přidejte se a pomozte chránit naše nejvzácnější přírodní bohatství - vodu!

Voda je dar přírody, nikoli zdroj zisku překupníků. Abychom tento dar chránili, dokládáme zákonodárcům nelegálnost vyvedení miliardových zisků z vody korporacím. Snažíme se zajistit, aby osoby za to odpovědné stanuly před soudy. Zároveň se zasazujeme o zakotvení práva lidí na vodu v ústavě a o spravedlivou správu vody v zájmu občanů. Přidejte se, abychom společně zajistili, že finance z vody potečou zpět do vodárenství, nikoli do zahraničí. Pomozte nám prosadit ochranu našeho nejvzácnějšího zdroje.

vybíráme od 27.6.2023
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz

Další fáze obrany vody začala. Co přinese občanům? 

V našem úsilí o spravedlivou správu vody máme nová soudní rozhodnutí, která potvrzují nezákonné postupy politiků při vyvádění monopolu prodeje vody korporacím. Tlak na politiky a nápravu roste. Zdvojnásobil se počet občanů požadujících ukončení protiprávního stavu na 62.612. Navíc náš závěr, že prodej vody byl vyveden do rukou korporace nezákonně, již potvrzuje také Vrchní státní zastupitelství v Praze. Proto dál trváme na: 
 • Ukončení prodeje vody přes koncerny, což přinese do vodárenství každoročně 1,5 až 2 miliardy Kč.
 • Realizaci našich požadavků otevírají městům dveře k miliardám z EU na velké vodárenské projekty, které nemusí platit lidé. 

Co prosazujeme?

 • Správu vody v zájmu občanů a ne v zájmu překupníků a cizích korporací. Jde to. Důkaz ZDE.
 • Aby priority správy vody byly: dostatek čisté vody, obnova vodárenské infrastruktury, rozumná cena vody a ne zisk koncernů.
 • Aby osoby odpovědné za to, že občané přichází léta o miliardy, stanuly před soudem.

Zákonodárci mají moc stav napravit tím, že upraví zákony

To je důvod, proč zákonodárce a členy vlády (celkem cca 300 osob), léta pravidelně o situaci ve vodárenství informujeme. Až poté po nich požadujeme, aby v zájmu občanů a státu upravili zákony a do systému správy vody vrátili priority občanů. Nové důkazy je potřeba jim doručit.

Potřebujeme k tomu zajistit 180.000 Kč 

Tato podpora umožní:
 • Zajisti zpracovat pro zákonodárce nová fakta, důkazy a rozsudky.  
 • Tyto materiály profesionálně vytisknout. 1. díl informací, na který navazujeme, je k dispozici veřejně i vám. ZDE 
 • Doručit každému zákonodárci důkazy doporučeně poštou, aby nemohl říct, že informace nedostal.   
 • Následně politiky oficiálně veřejně požádat o vyjádření k zaslaným informacím a o stanovisko, zda pomohou problém řešit. 
 • Na web přidat k již k existujícímu přehledu projednávání nápravy vody, informace, jak senátoři a poslanci reagovali. Tím se tvoří časový přehled, pro koho politici pracují - pro občany anebo pro koncerny.
 • Ve volbách zvýšit počet politiků, kteří pomáhají vodu řešit. V tuto dobu je v senátu cca 20 senátorů, kteří jsou na straně nápravy.
Tyto naše společné kroky oddělují "zrno od plev". Z minulých voleb víme, že tento postup pomohl lidem volit zástupce, kteří podporují vrácení zájmu občanů do správy vody.  Z 27 senátorů, kteří obhajovali mandát, 9 z těch, kteří hlasovali PROTI nápravě, svůj mandát neobhájilo. Místo nich zvolili lidé jiné zástupce. Ty budeme informovat a nové informace poskytneme i těm původním.

Vybere se více? Co s financemi uděláme?

Dle toho, kolik se navíc vybere, investujeme zde:   
 1. Potěšíme občany a část politiků. Investujeme do tvorby "vodárenských profilů"  jednotlivých politiků, kteří budou v příštím roce obhajovat své mandáty v Senátu cca 27 senátorů. Na webu Nadačního fondu pravda o vodě zveřejníme, jak se za posledních 6 let každý z nich postavil k řešení naší vody. Co od nás dostal? Jak na důkazy reagoval? Hlasoval PRO nebo PROTI vyšetřování toho, jak se koncerny k naší vodě dostaly? Minulých voleb víme, že náklad na jeden profil je 2-3 tis., dle toho, jak politik reaguje. Cca 30 profilů bude stát cca 60-90 tis.
 2. Zaplatíme 30 tis. Kč za roční licenci na software pro profesionální rozesílání e-mailů, abychom vás mohli dál průběžně a rychle informovat.  
Navíc informace pošleme i p. Fialovi, Babišovi a Pavlovi a na web přidáme jejich profily s přehledem, co od nás dostali a jak stávající a minulý předsedy Vlády ČR a prezident České republiky reagují. Příklad, jak takové "vodárenské profily" politiků vypadají - ZDE   

Tohle je šance nás všech! Můžete nám pomoct dosáhnout transparentnost a zodpovědnost našich politiků. Z minulých voleb víme, že právě tyto informace pomohly lidem volit zástupce, kteří podporují vrácení zájmu občanů do správy vody a ukončení často protiprávního stavu.    

Naše dosavadní kroky již rozbouřily stojaté vody politického rybníka

Obrana vody je dlouhodobý proces, ale naše vytrvalost již přináší první výsledky. Naše důkazy a logické požadavky na nápravu, vyvolaly mezi části politiků zděšení. Tento účinek se ještě zesílil, když jsme o jejich přístupu k vodě informovali občany a ti ve volbách začali senát čistit od politiků nápravu odmítají a protiprávní systém udržují v chodu. 
 • Pan Chaloupek již v senátu není.

Dává-li vám tento postup smysl, pak ho prosím podpořte darem: 

 • Každý váš jednorázový a ještě více pravidelný dar pomáhá nápravu prosadit.
 • Rovněž každý další podpis petice ZDE, zvyšuje legitimní tlak na politiky a znemožňuje jim problém neřešit.  
 • Pomáhá i každé sdílení informací o tom, co se děje a jak jde náprava prosadit. ZDE 

Děkujeme!

Kdo jsme? Co děláme? Jaké máme výsledky? Co se daří a co ne? Kolik lidí vodu společně brání?

Dárcovské výzvy k projektu

Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu
Aktivní (0)  |  Ukončené (2)

Nebyly nalezeny žádné aktivní výzvy.

To, co se děje s naší vodou a s námi, je sprosťárna a darebáctví na nejvyšší úrovni. Bojujme proti tomu!

Jarmil Vepřek
300 Kč

Děkuji za práci, kterou děláte. Moc si přeji aby uspěla.

Milada Jonová
500 Kč

Děkujeme paní Jonová, že jste součástí naší komunity a že nás podporujete nejen slovy, ale i činy. Vašeho finančního příspěvku si velice vážíme.

Jako poděkování bychom Vám rádi nabídli možnost zhlédnout tento inspirativní rozhovor mezi ekonomkou Šichtařovou a naším zakladatelem Novotným, který osvětluje některé klíčové aspekty našeho boje za spravedlivější správu vodních zdrojů. Doufáme, že Vás rozhovor osloví:
https://youtu.be/r8wJK3NT378?si=OSQYdIS0WiL3l94w

Pokud se rozhodnete být pravidelnou přispěvatelkou, stanete partnerem v naší důležité misi a pomůžete nám zrealizovat další projekty. Děkujeme

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Děkuji za vaší podporu akci Pravda o vodě a gratuluji k úspěchu. Všem pozdrav s přáním dalších úspěchů z Kladna. Posílám alespoň malý dar.

Jan Ludvík
300 Kč

Je nutné chránit naše přírodní zdroje a zároveň zakázat vyvádění zisků do zahraničí.
Děkuji, že se o to staráte a ve svém úsilí nepolevujete.

Stanislava Cvečková
200 Kč

Vážená paní Cvečková, děkujeme za Vaše rozhodnutí finančně podporovat Nadaci Pravda o vodě. Vaše pravidelné příspěvky jsou klíčové pro naši schopnost pokračovat v dalších aktivitách a bojovat za zlepšení správy vodních zdrojů v České republice. Jsme vděční za každého, kdo se rozhodne stát naší součástí. Děkujeme za Váš závazek a důvěru. Společně můžeme dosáhnout skutečné změny!
Chtěli bychom se s Vámi podělit o rozhovor mezi naším zakladatelem Radkem Novotným a ekonomkou Šichtařovou, který může poskytnout další podněty k zamyšlení o vodě a naší společné budoucnosti. Odkaz na video naleznete zde:
https://youtu.be/r8wJK3NT378?si=OSQYdIS0WiL3l94w

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Pane Novotný máte můj obdiv za usilovnost a trpělivost bojovat s tou vodárenskou hydrou.

Josef Juřeník
300 Kč

I z malinké jiskry požár se udělá. Ale tohle co děláte,není žádná malá jiskra.to je pořádná pochodeň. Informací o Vaší úctyhodné činnosti,která ke mě přišla od jelena,rozešlu hodně lidem. Se srdečným pozdravem Jiří Stehlík

Jiří Stehlík
200 Kč

Vážený pane Stehlíku, děkujeme za Vaše rozhodnutí finančně podporovat Nadaci Pravda o vodě. Vaše pravidelné příspěvky jsou klíčové pro naši schopnost pokračovat v dalších aktivitách a bojovat za zlepšení správy vodních zdrojů v České republice. Jsme vděční za každého, kdo se rozhodne stát naší součástí. Děkujeme za Váš závazek a důvěru. Společně můžeme dosáhnout skutečné změny!
Jako poděkování za vaši dlouhodobou podporu bychom Vám rádi nabídli možnost zhlédnout tento inspirativní rozhovor mezi ekonomkou Šichtařovou a naším zakladatelem Novotným, který osvětluje některé klíčové aspekty našeho boje za spravedlivější správu vodních zdrojů. Doufáme, že Vás rozhovor osloví:
https://youtu.be/r8wJK3NT378?si=OSQYdIS0WiL3l94w

Nadační fond PRAVDA O VODĚ

Děkuji za vaši činnost! Děkuji, že bojujete za nás všechny a ve prospěch nás všech! Voda tvoří 70 % našeho bytí.

David Kučera
1 000 Kč

Máte můj obdiv. Děkuji, že jste se pustil do náročného boje. Je potřeba, aby se každý zapojil a zajímal o "práci" politiků. Po roce 89 jeden známý z Německa poznamenal, že chodí-li tady do politiky lidé zbohatnout, nemůžeme dlouho čekat dobré výsledky.

Mirka Sedlmajerová
300 Kč

Máte můj obrovský respekt, za vytrvalost.

Martin Trenz
300 Kč

Sleduju váš boj a držím palce ...

Věra Mansfeldová
1 000 Kč