Sdružení D, z.ú.


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Podpořme cestu ohrožených dětí k lepšímu životu

Díky programu Na cestě poskytujeme vrstevnické provázení dětem a dospívajícím, kteří aktuálně řeší vážné obavy z budoucnosti a nemají ve svém okolí člověka, se kterým by si o nich mohli otevřeně promluvit. Do programu jsou zapojeny děti, které jsou v náhradní rodinné péči, dětských domovech, v péči zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, orgánu sociálně právní ochrany dětí, pedagogicko-psychologických poraden a psychologů. Přidejte se k nám a pomozme tak udržet ohrožené děti Na cestě k lepšímu životu.

50 352 Kč
vybráno 101 % z 50 000 Kč

přispělo

38 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!

Na cestě - naše poslání

Poskytovat klientům - ohroženým dětem pozitivní vztahovou zkušenost, která posiluje samostatnost a kompetence k zvládání těžkých životních situací.

Umožnit dobrovolníkům - mladým lidem osobnostní růst prostřednictvím práce s klientem a působení v dobrovolnickém týmu.

Kdo nám pomáhá

  • přes 300 dobrovolníků
  • studenti ve věku 17–26 let
Největší díl práce s klienty se odehrává v rámci vrstevnického provázení zaměřeného na vytvoření vztahu mezi proškoleným dobrovolníkem a klientem. Dvojice se potkává jednou týdně na 2 hodiny a věnuje se společně domluveným aktivitám, které často odrážejí nejrůznější aktuální potřeby klienta.

Co znamená být na cestě...

Na co potřebujeme podporu


Prostřednictvím příspěvku chceme zajistit pro cílovou skupinu zázemí a materiál pro kreativní a psychosociální aktivity, a tak podpořit práci dobrovolníků s klienty.

Známe správnou cestu

Jsme 10 let fungující sociální program vyzkoušený mnoha spokojenými klienty. Působíme v regionech Olomoucko, Šumpersko, Zábřežsko a Litovelsko. Víme, že naše cesta skutečně pomáhá dětem ohroženým rizikovým vývojem, které s naší pomocí dokážou lépe naplnit svůj potenciál.

Děkujeme za Vaši podporu!
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Podpořte cestu našich dobrovolníků Program Na cestě i Vy v právě běžící dárcovské výzvě na Darujme.cz 
KDO JSOU NAŠI DOBROVOLNÍCI ?  (vol.2)
V dnešním příspěvku se Vám představí další tři dobrovolnice Marky, Eva a Kačka. Troufáme si říct, že jsou to jedny z těch nejsvědomitějších a nejzapálenějších dobrovlnic, které v programu máme
Díky, že jste Na cestě stále s námi! 

KDO JSOU NAŠI DOBROVOLNÍCI?  
Tu nejdůležitější práci v programu Na cestě odvádí naši dobrovolníci, kteří jsou s klienty v kontaktu prostřednictvím společných schůzek každý týden. A my jsme moc hrdí na to, kolik času, energie a podpory jim věnují! 
Dnes se Vám představí tři z nich - Klárka, Káťa a Šimon.
Dobrovolníci, kteří to s námi táhnou už fakt dlouho...


Založení projektu

Moc si vážím Vaší práce.

Stanislav Staněk

Od babičky Navrátilové :)

Jan Němeček
500 Kč

Dárce
100 Kč