Nadace Via


Životní prostředí

Sad míru - veřejná zahrada budoucnosti

Podpořte sad plný ovocných stromů a úlů! Místo džungle, do níž se nedalo vkročit, si nyní užijete nádhernou vyhlídku do kraje, místo náletových keřů a stromů napadených šarkou vás osvěží kultivovaný prostor s pravidelnými cvičeními v přírodě.

vybíráme od 10.5.2023

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, nám Fond pro udržitelný život zdvojnásobí až do výše 100 000 Kč!
23 400 Kč
vybráno 24 % z 97 500 Kč

přispělo

19 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Zapojte se do budování funkčního kultivovaného obecního sadu s produkcí ovoce a medu i kulturně-společenských akcí k načerpání energie!

VÝSLEDKY za jeden rok již máme:
vykáceno, vyryto, srovnáno, zasazeno 100 stromů a stejně keřů, založeno včelstvo (a rozšířeno na pět), vyhlouben dešťový rezervoár, postaven přístřešek, WC, ohniště, lavičky, houpačky, travnatá plocha na cvičení – díky podpoře dotací a darů a také nezištné práce zdaleka nejen členů Spolku Budil. DĚKUJEME!

Očekávané VÝDAJE v tomto roce:
následná péče o stromy + dovýsadba (hnojení, zálivka a údržba) / péče o včelstva a jejich rozvoj / údržba sadu (sekání, zakládání záhonů i květinové louky) / dokončení dešťového rezervoáru a rozvod vody ke stromům / zapuštění nádrží pro sběr podzemní a dešťové vody / provozní náklady a opravy používaných strojů a nářadí (např. pily) / stavba venkovní kuchyně a podlahy v přístřešku / administrativa aktivit a PR sadu / zakoupení malotraktoru z druhé ruky

Naše cíle jsou: 
  • dosažení soběstačnosti a aby časem produkce ovoce a medu dávala smysluplnou práci mladým lidem (sběr, zpracovávání, výroba atd.) 
  • produkty aby poskytovaly osvětu o místě (distribuce do infocenter a obchodů s regionálními produkty – ne pro komerční zisk, ale pro reklamu a prostředky k provozu projektu) 
  • záchrana včelařství v místě, kde mělo v minulosti tradici 
  • naučné pořady o ovoci i včelách, interaktivní cestičky pro návštěvníky 
  • zároveň vytváříme prostor oddechu a volného času na zajímavém místě v přírodě (ovocný sad na kopci s vyhlídkou je na Nymbursku rarita – to musíte vidět!) 
  • tvoříme místo pro čerpání energie, meditaci, léčení přírodou a jiné kulturní aktivity v souladu s prostorem našeho sadu 
Podpořte nás a přijeďte se podívat jen tak, nebo naopak záměrně pro naše získané zkušenosti (rádi si na vás uděláme čas), zavítejte v neděli na cvičení jemných pohybových technik, v budoucnu pravidelně odebírejte med či ovocné výrobky. Přivítáme také fyzickou výpomoc v sadu. Pojďte do toho s námi – každá koruna se počítá! Projekt byl podpořen z Fondu pro udržitelný život. Každou korunu, kterou darujete, nám Fond zdvojnásobí až do výše 100 000 Kč!


Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se daří.

Blanka Schlossbauer
500 Kč

Děkuji za Vaši práci ❤️Pro nás všechny 🙏.

Kristýna Suková
300 Kč

Přeji hodně sil při budování sadu. RK

Romana Kaderková
1 000 Kč

Přeji Mír.
Blanka

Blanka Schlossbauer
500 Kč