Nadace Via


Kultura, umění a historie

Místo, kde žijeme: UBU Camp – Woodstock Šumavy 2023

UBU CAMP je putovní hudební multižánrový festival. Cílem festivalu je přinášet do celého regionu kvalitní dramaturgii, která je tvořena jednak z celorepublikově ověřených nemainstreamových kapel, jednak propojuje zajímavé lokální hudební počiny. Dochází tak k zcela jedinečné symbióze na unikátních místech regionu. Během celého festivalu probíhají tvůrčí dílny určené pro všechny věkové kategorie.

vybíráme od 20.4.2023

Zdvojnásobení částky

Každou korunu, kterou přispějete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč.
48 431 Kč
vybráno 32 % z 150 000 Kč

přispělo

25 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Po dobu své existence se multižánrový regionální festival UBU CAMP
(s podtitulem WOODSTOCK ŠUMaVY) vyprofiloval v událost, která se stala pravidelnou destinací místních i přespolních návštěvníků všech věkových kategorií. 

Díky dvouročnímu střídání místa konání festival nabízí stále nové, zajímavé a atraktivní lokality, se skladbou programu laděnou vždy na konkrétní místo.
Festival se snaží propojovat nejen místní lidi. Klade vždy důraz na propojení usedlíků s návštěvníky z celé České republiky i přeshraniční oblasti. To se odráží i ve skladbě kapel, které jsou nedílnou, ba po letech už vyprofilovanou hlavní programovou součástí. Dramaturgicky jsou vybírány záměrně kapely a tělesa, která překračují svou kvalitou a originalitou jednotlivé zastupující žánry (folk, jazz, alternativa, hip hop, elektronika, nový šanson, rock, reggae). 

V základu jde o dvě linie, které se navzájem skvěle doplňují a ovlivňují. Výběr toho nejzajímavějšího z tuzemské scény v jednotlivých oblastech se tak potkává s kapelami lokálními (ať už dlouhodobě fungujícími či novými vysledovanými počiny). Nezřídka se vytříbený výběr potvrdil i tím, že kapely či jednotliví interpreti byli posléze oceněni v celorepublikovém měřítku.
To se odráží na atmosféře i charakteru festivalu, ale i na teď již pravidelně se vracejícím publiku. V posledních ročnících byl zaznamenán i nárůst účasti mladších ročníků, nižších věkových kategorií, čímž se nejen naplňuje cíl festivalu ale otevírá možnou kontinuitu na dalších mnoho let. Dochází tedy k řadě unikátních a jinak neopakovatelných přátelských setkání, k novým inspiracím či podnětům, které ovlivňují stále živou a svěží dramaturgii.
 
To, že se daří vybírat zajímavé interprety, dosvědčují line-upy a výběry obdobných jen známějších festivalů či soutěží v oblastech udílení hudebních ocenění. 
 
Multižánrovost, virtuozita a osobitá invence jsou zásadní kritéria při výběru kapel. Velký důraz je kladen také na textovou tvorbu. Vždy jde o tělesa originálně a fundovaně pracující se slovem, vždy češtinou na dobré úrovni.
 
Na jubilejním 10. ročníku vystoupí: WWW, Hm… , Omnion (Tomáš Reindl) + Develooper (Petr Wajsar), Bára Zmeková, MarZ, Čtvrt na smrt, Blondýna, BT ´n ´J, Sukulent Sound, Kabaret Kajbar, Tribe-J, Bohemia

Více informací naleznete zde: https://www.ubucamp.cz
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Jubileum <3 ! Mým přáním je, abyste dohlédli na zařízení lepší (prakticky i esteticky) stage, ne pro mě, ale pro ten hvězdný line-up. Zařídit pódium, nahradit něčím hezčím tu zelenou celtu, když prší, ať je to funkční i estetické))

Solární Kapilára
500 Kč

Špačkové děkují za zapůjčení polokoule a těší se na Ubu!

Lenka a Jonáš
5 000 Kč