Nadace Via


Regionální a komunitní rozvoj

Místo, kde žijeme: Zachraňme kostel v Zeměchách

Jedná se o opravu kostela v Zeměchách. Vnitřní omítky v kostele jsou vlhké, poškozené a opadávají. Spolek Hudba staví chrámy zde pořádá benefiční koncerty. Finanční dary od návštěvníků koncertů na tyto opravy ale nestačí. Prosím pomozte nám i vy, přispějte jakoukoliv částkou a společně opravme kostel tak, aby se stal příjemným místem pro setkávání lidí.

vybíráme od 13.4.2023

Zdvojnásobení

Každou korunu, kterou darujete, nám NADACE VIA zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
18 700 Kč
vybráno 94 % z 20 000 Kč

přispělo

23 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Spolek Hudba staví chrámy se snaží o opravu kostela v Zeměchách tak, aby byl stále krásnou dominantou tohoto místa. Kostel je zajímavý prostor s výbornou akustikou, proto jsou tu mimo jiné pořádány benefiční koncerty, které bývají hojně navštěvovány.
V minulém roce se spolku podařilo opravit z finančních darů od návštěvníků celou sakristii a část presbytáře, nově jsou zrestaurovány vchodové dveře.

V současné době je nutné opravit hlavní loď kostela. Omítky a malba jsou v celém prostoru vlhké a opadávají, část je již zcela otlučená.

Rádi bychom v započaté práci pokračovali a opravili zbylý prostor tak, aby se stal příjemným místem pro setkávání lidí v pěkném prostředí. Projekt byl podpořen Nadací Via v programu Místo, kde žijeme. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace Via zdvojnásobí až do výše 20.000,- ! Proto prosím, přispějte a podpořte nás i vy !
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

Ať se daří!

Petra Tajčová

😊

Dárce
600 Kč

Snad se podaří :-)

Radek Firoň
500 Kč