Nadace České spořitelny


Regionální a komunitní rozvoj

Dokážeme víc: SummerJob

Dobrovolnická brigáda ve vesnicích a městečkách českého pohraničí. Každý rok 150 mladých dobrovolníků týden pomáhá místním obyvatelům s tím, na co jim už síly nestačí. SummerJob dodává práci nový rozměr a je důkazem toho, že pracovat beze mzdy lze i v dnešním světě. K tomu nás vede touha po živé společnosti, která pramení z křesťanských hodnot. 

vybíráme od 9.3.2023

Zdvojnásobení částky!

Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč!
23 800 Kč
vybráno 119 % z 20 000 Kč

přispělo

28 lidí
Sbírka je již uzavřena. Děkujeme!
Každý první týden v červenci se parta mladých sebere a vyjíždí do vesnic v pohraničí, kde pomáhá starším lidem s přípravou dřeva, vyklízením půd, kydáním hnoje, sekáním trávy, nátěrem plotu apod. 150 dobrovolníků spí v místní škole a každé ráno pracuje na jiném místě a s jinými spoludobrovolníky. Tuto akci organizuje tým mladých lidí, který zajišťuje na každý den práci u místních obyvatel, kulturní program po práci, stravování účastníků a veškerou komunikaci s veřejností i vedením města.  
SummerJob, aneb kde práce dostává jiný rozměr si klade za cíl spojovat lidi napříč generacemi, vytvářet na místech, kde pracuje, dobrou atmosféru a trávit čas smysluplně nezištnou pomocí. Během týdne dobrovolníci zažijí práce všeho druhu u místních obyvatel, kteří jsou rádi za pomoc, na kterou už sami třeba nestačí. Pro místní obyvatele je to vzpruha a jsou aktivně zapojováni. Po práci je pro všechny připraven kulturní či sportovní program. Ať už divadlo, přednáška, koncert, tancovačka, fotbalový zápas nebo letní kino, místní se mohou s dobrovolníky potkat i mimo práci třeba u piva nebo jen tak a tvořit tak dobré mezilidské vztahy.  
 
Dopady tohoto projektu jsou konkrétní a vztahy trvají ještě dlouhá léta i po našem odchodu. Do vesnic jezdíme i během roku na různé akce, abychom vztahy mohli udržovat a abychom se dokázali s místními více sžít. Po třech letech vždy opouštíme danou oblast a míříme zase jinam. Díky tomu máme čas a prostor pro vytvoření kvalitních vztahů a zanecháváme tak kvalitnější odkaz naší myšlenky.  
 
Celá akce zahrnuje celoroční práci týmu, který je rozdělen do několika menších týmu a mají konkrétní zadání, např. propagace, stravování, logistika, rozdělení práce, finance atd… Bez finančních prostředků by akce proběhnout nemohla a tak si i účastníci platí za tento týden strávený mimo domov a podporují tak chod celého projektu. Proto každý rok sháníme finance od sponzorů, dárců a dalších organizací, kterým dává náš projekt smysl a který může zanechat ve všech zúčastněných hluboký zážitek. Proto chceme poprosit i Vás všechny, kterým dává tento projekt smysl, abyste nás podpořili jakoukoli částkou. Díky tomu budou moci dobrovolníci pracovat bez jejich vlastních příspěvků a program bude moci být kvalitnější pro všechny místní obyvatele. Více o projektu SummerJob najdete na webu www.summerjob.eu

Projekt byl podpořen v programu Dokážeme víc, který organizuje Česká spořitelna spolu s Nadací VIA. Každou korunu, kterou darujete, nám Nadace ČS zdvojnásobí až do výše 20 000 Kč! 
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu

dobremu dilu zdar! :)

Am.

Je radost podporovat smysluplné akce! Hodně sil i do letošního ročníku!

Dárce
500 Kč

Hodně zdaru pro Summer Job!

Anne-Marie Páleníčková
500 Kč

Přeji projektu úspěšnou realizaci

Margareta Šulcová
1 000 Kč

SMJ jede!!! :)

Marek Jílek
1 000 Kč

Mám narozeniny a slabost pro SummerJob :-)! Jedna z nejsmysluplnějších akcí, co znám...

Lída
1 000 Kč

Tohle jde na vážně dobrou věc!

Dárce

Skvělý projekt. Držím palce!

Dárce
1 000 Kč

Ať se i další ročník vydaří :-)

Barbora Műllerová
500 Kč

Díky za tenhle projekt!

Dárce
1 000 Kč