Centrum pro rodinu a sociální péči


Děti, mládež, rodina Sociálně znevýhodněné skupiny

Na rozcestí - pomoc osamělým a sólo rodičům

Cílem projektu je komplexní podpora neúplných rodin s dětmi. Jedná se o rodiny rozvedených/rodičů po rozchodu, ovdovělých či osamělých rodičů, které prožívají jednu z nejvíce stresujících situací v životě člověka. Rodiče musí fungovat v každodenním životě a zvládat všechny své povinnosti bez partnera, vyrovnat se s rozchodem či rozvodem, svým neúspěchem a současně s váhou zodpovědnosti za děti. Pro děti je rozchod rodičů či ztráta jednoho z rodičů velkým stresem. Dítě pociťuje bolest, pocit zranitelnosti, smutek ze ztráty rodiče, silný pocit bezmoci, nejistotu a strach. Tímto projektem se zaměřujeme na podporu a provázení rodičů a zejména na ochranu práv dětí při udržování kontaktu s oběma rodiči, při naplňování potřeb dětí, podporu rodičů při zvládání konfliktů po rozchodu a prevenci syndromu zavrženého rodiče.

vybíráme od 2.3.2023
0 Kč
Přispět v :
zabezpečeno Darujme.cz
Cílem projektu je komplexní podpora neúplných rodin s dětmi. Jedná se o rodiny rozvedených/rodičů po rozchodu, ovdovělých či osamělých rodičů, které prožívají jednu z nejvíce stresujících situací v životě člověka.
Rodiče musí fungovat v každodenním životě a zvládat všechny své povinnosti bez partnera, vyrovnat se s rozchodem či rozvodem, svým neúspěchem a současně s váhou zodpovědnosti za děti. Pro děti je rozchod rodičů či ztráta jednoho z rodičů velkým stresem. Dítě pociťuje bolest, pocit zranitelnosti, smutek ze ztráty rodiče, silný pocit bezmoci, nejistotu a strach.
Tímto projektem se zaměřujeme na podporu a provázení rodičů a zejména na ochranu práv dětí při udržování kontaktu s oběma rodiči, při naplňování potřeb dětí, podporu rodičů při zvládání konfliktů po rozchodu a prevenci syndromu zavrženého rodiče. 
Více zde: https://www.crsp.cz/projekty/na-rozcesti/.
Podpořte tento projekt ještě víc a zapojte kamarády Založit dárcovskou výzvu